Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Steve Jobs bi vec do Kine stigao od prevrtanja da su ga sahranili vertikalno.

6 Likes

iBook izgleda kao parodija… samo sto nije.

U subotu sam bio kod lekara, jer se ispostavilo da imam poprilično visok pritisak za moje godine, zbog ishrane, ali najviše zbog stresa. Prepisao mi lekar lekove i dijetu. Od subote sam na tim lekovima i na toj dijeti. Kad sam u stanu, ajd i nekako, ali kad izađem napolje za nešto… U jednom kraju ulice pekara i ćevabdžinica, a u drugom picerija, bukvalno ne smem da otvorim prozor, jer stalno može da se oseti meso na roštilju ili pice u rerni, a ja za ručak treba da jedem salatu od tunjevine sa svežim povrćem, bez hleba, dok za večeru nešto sira i krišku integralnog tosta… A treba dva druga da prave rođendane/pijanke, početkom decembra imam neku slavu na koju treba da idem, rođendane, praznike, a ne bi trebao ni da pijem, ni da jedem ništa van ove dijete… Malo je reći da sam nervozan, što mi deluje kontraproduktivno za snižavanje pritiska, ali hej, tako kaže lekar :smiley:

A najgore je to što se od lekova osećam poprilično malaksalo, navodno to traje nedelju ili dve, pa se organizam navikne, ali, od 24 sata dnevno, mogao bi da spavam 18 bez problema, nemam nikakvu volju ni želju za radom, a kad radim, jedva držim oči otvorene. Milina. Makar mi je pritisak sad “u granicama normale”… Yay…

Odolevaj! Najbolje je da razmišljaš u malim koracima, ono dan za dan. Tako praviš mali progres koji se vremenom pretvara u veći, a zatim u rezultate. NIšta nije preko noći. A to što stižu rođusi i izazovi na sve strane, well, biće toga i kasnije kada se stvari poprave. Kad god odoliš daj sebi achievement. Takođe je važno i da se krećeš. Kad god možeš zameni sedenje stajanjem, posebno kad gejmuješ. Ajmo ajmo!

Ma da, svaki dan je lakše, ali imaš momente kad ti dođe da kažeš

Valjda je slično kad se batale cigare…

I brate mili, koliko je skuplje živeti “zdravo” no trovati se… Šalim se da mi se više isplati da nastavim da se trujem no da se lečim :slight_smile: Ali će se i to preživeti valjda :smiley:

1 Like

Iako nemam problem sa kilažom, zdravo se hranim. Prije sam istraživao nutricionizam i ko zna šta ne. Vjeruj mi, jednom kad uhvatiš ritam, teško ćeš ga prekinuti… Bolje se čovjek osjeća, fokusiraniji si, bolje ćeš izgledat, a imat ćeš i više samopouzdanja.

Samo naprijed :wink:

2 Likes

Kako si ovo lepo nabrojao kao na reklami za neki glupi prasak ili uloske. :smiley:
Raste li jos nesto od toga? :wink:

Hahahah

Ne raste, ali je … waaaait for it … izražajnije :banana:

Best comunity on the world? YES
Tokom godina sam igrao puno igara na raznim platformama i upoznao zaista razne osobe, medjutim ekipa sa xbox republike zaista je nesto posebno uvek bila i ostace , a danas su samo pokazali svoju velicinu!

@ninja @iKaran @xX8Lampard8Xx @Milan89SD @lark @prekanator @loodacha @SlobeX @ph1beropt @umnjak @shtrbee
HVALA OD SRCA HVALA!!!

23 Likes

Svaka čast ljudi… Iako znam da smo najbolji forum na balkanu, ove geste me ostave bez riječi…

Tebi Stefane, puno sreće i igranja. Čestitam! :slight_smile:

6 Likes

Ne zajebavaj se sa tim, nije bitno što idu rođendani i pijanke. Jedno će da povuče drugo, loša ishrana, pritisak, pa posle slab imunitet i otišao si u kurac.
Mada se nisam toliko loše hranio, oduvek sam imao slab imunitet i takva hrana mi je samo pogoršavala. Već neko vreme je bolje od kada sam prestao, ali još uvek živim od virusa do virusa. Nije prošlo ni nedelju dana i dobijem stomačni virus, već treći dan ne mogu da ustanem iz kreveta a u nedelju mi kolokvijum, imam oko 200 strana da učim a nigde nisam :smiley: Mada mi to i nije toliko bitno, trebao bi da skupim uslov, ako ne na ovom onda na sledećem.

Opet ti kažem, zajebi sve to što služi jedino za punjenje guzice, nije vredno maltretiranja koje dođe posle.

Momci, svaka cast! :slight_smile:

3 Likes

Svaka cast na ovom gestu za Stefija, ostao sam bez reci. :slight_smile: Dugo da te sluzi druze. :slight_smile:

I ja da se pohvalim da sam upao u studentski dom i druga lepa stvar danas, da sam napokon skupio kintu i uzeo originalnu profi masinicu za tetoviranje. Danas stigla. :slight_smile:

8 Likes

Najbolja stvar na svetu. Mislim za studenjak. Kada bih sada mogao da se vratim sredio bih/podplatio sta god samo da idem u studenjak :wink:

1 Like

Aj ovo cu navesti kao sjebalo. Mada vise pisem da obratite paznju.

Radi se o firmi BEX. Ja licno nikad nisam imao problema s njima ali evo sta nam se desilo. Kao firma, slali smo dve posiljke u drugu firmu u kragujevac. Jedna posiljka su bili 10 monitora, druga posiljka 10 mini racunara.

Dosao kurir, sve uredno uzeo, zabelezio, druga firma placa otkup. I sta se desi. Isporuce 9 monitora i 10 racunar. deseti monitor otisao greskom u sabac.

Naravno ova druga firma nije prihvatila posiljku jer nije bila kompletna sto je po meni sasvim ok. I naravno vrati nam se roba nazad, i naplata za (ne)izvrsenu uslugu od 4700 dinara.

Takav bezobrazluk nisam video. Zvali informacije, podnesite reklamaciju, PLATITE, pa ce vam se vratiti kad se reklamacija uvazi. Drugim recima, platite i odjebite pa se cujemo.

Pa tako ljudi, manite se BEX-a. jos jedan u blackilstu pored AKS-a.

2 Likes

U mom gradu, BEX je ubedljvio najgori. Skoro sam imao neku posiljku, zovem lika, kaze evo stizem do tebe samo nesto da zavrsim. Nista taj dan, sutra ga zovem, jaoj ja te zaboravio kaze :neutral_face: Zaposljavaju svakog.

Sa AKS-om sa druge strane sam imao pozitivna iskustva, jer za moj reon mnogo dobar lik.

A sa City Expresom sam tako dosao i do broja nekog bas budze za njih, da li je vlasnik ili sta vec, da bi ljudi ispostavli isporuku. Covek nije mogao da veruje da njega zovem, i 10 puta me pitao, ko ti ja dao broj. Naravno, nisam mu rekao. Nakon toga odmah su zavrsili sve.

Sve zavisi od grada do grada verovatno, ali sveukupan utisak sto se tice kurirski sluzbi je uzasan.

Sa svima ti je isto. To svi tako rade. Ako krenes da stavljas na crnu listu nece biti vise nikoga.
A inace taj fazon je jedan od polularnijih trenutno za unistavanje konkurencije u internet prodaji kod nas.
Evo sta sam cuo. Sada ti prodajes nesto preko KP, FB, sta god… Eto mozda i XBRShop.
Ja sam neki ljubomorni mentol, konkurencija uzmem i nazovem te i narucim na neku levu adresu i tako ti se stalno vraca nazad i placas postarinu.

Vidis sada zasto ja izbegavam kurirske sluzbe. XBR je odavno prekinuo saradnju sa BEX-om, ako se ne varam, cak su i krali neku robu… Ninja ima socne detalje.

Svuda ti je to isto. Moja firma radi sa kurirskim sluzbama godinama. Dnevno imamo po par stotina kg.
Fora je sto su svi tamo bedno placeni i izrabljuju ih uzas. Rade jadnici 25h dnevno za sicu ispod 30000din. Otimaju ima na kojecemu sve pare. Da vam ne nabrajam. Ali tuga.
Ne mozes ocekivati bas previse od njih, ni vi ne bi.

Ali to nije bas problem klijenanata. Uostalom to moze da se kaze za 90% firmi u srbiji.

1 Like