Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Meni stoji PS3 kao kralj na vrhu police, ispod njega PRO(fesionalac) i kat ispod XO i X360 :smile:

Profesori… You make me sick! :joy:

Moj PS4 trenutno stoji kod sestre u stanu u dnevnom boravku.

S*jebalo:
Ja sam uvek u nekoj krizi,dosadih vise,znam,dok se ne iscupam trpite me,jbg…
Net mi bio iskljucen god dana.Nakupilo se tu duga…Pre neki dan stavljaju bandere,stize i u moj sokak optika. 50 mbit/sec net i 200 kanala u osnovnom paketu kablovske.
Kablovska besplatno 6 meseci.
Nekako odvojim keš za pola duga,odem, “Da vam isplatim pola i da potpisemo ugovor za ovu optiku,a posle cu isplacivati svakog meseca po par soma”? “Može,it’s a deal!”.
Potpišem novi ugovor, “Doći će momci da povežu”.

Momci dolaze…"aaa,pa ovde mora još jedna bandera ,ne možemo mi da vučemo kabl čak odozdo… " “Kada ćete postaviti tu banderu”? “Nemamo tu informaciju”.

I sada mi u ugovoru piše “50 mb net i 200 kanala kablovske” a ja ustvari imam “stari” wireless, 6 mb,bez kablovske.

Marfi,tvoji zakoni su se kod mene pokazali kao apsolutno pravilo, *ebem li ti majku…

TI lepo odeš i kažeš da nemaš tehničkih uslova za to što si potpisao i oni ti otkažu ugovor.

Sve je na tvojoj strani, moraju da ispoštuju ugovor jer u protivnom plaćaš uslugu koju ne dobijaš.

Ko uopste postavlja te proklete bandere? Nelogicno mi je da to postavlja kablovski operater.

Kod nas optika ide ispod trotoara

Tako i kod nas.

EDIT:
Ulepsalo: Jeeee, sada bas dok pisem slusam, pojeftinjuje struja od nove godine, mamicu im njihovu…na kraju do nove godine nece biti nista od toga.

1 Like

Pa nije bas sjebalo dan al sam malo ispizdeo. Sinoc sednem da igram XO i reko ajd nesto u dvoje sa Drugarom i on se zali kao nesto mi kasni dzojstik. Ja uzmem imam sta i da vidim inace to mi je drugi dzojstik i sluzi samo za goste, Leva pecurka se gubi kad treba da ide na gore. Primer : U Fifi kad kliknem na gore igrac krene da trci pa usporava i hoda pa stane pa opet pocne da trci kao da gubi kontakt. i tako u svim igrama sto sam probao. (Titanfall,COD,Fallout…)

Taj dzojstik je relativno nov i na njemu je igrano sigurno 20 puta manje nego na ovom glavnom koji fercera savrseno.

Jel komplikovano to da se popravi ? Sta da radim?

Kupi novi dzojstik. Mozda eventialno Mirko moze da popravi ali bi morali da se narucuju delovi i verovatno zalemljuje nov analogni mehanizam. Ja sam morao da “bacim” 2 dzojpeda za PS4 sa potpuno identicnim opisom problema. Jednostavno analogni mehanizmi su izuzetno losi, pogotovu na PS4. To je velika boljka ove generacije, dzojpedi su 50-55e i to uopste nije mali trosak!

Mozda je igrano manje ali ako je padao, ili je neko drzao istovremeno pritisnutu pecurku i pravac, ili je neko previse jako cimao iz ko zna kog razloga, ume da se desi to.

Nema potrebe za novim joyem, u najgorem slucaju zamjena citavog mehanizma na lijevom analogu. To je 10e

Pa jeste. Moje iskustvo je donekle relevantno, kao neko ko je pre toga 6-7 godina koristio PS3 i Xbox 360 i nikada ni jedan problem sa mehanizmom nisam imao.

Drugo, nije zasnovano samo na mom iskustvu, ima nekih tema na redditu ili whatever na koje naidjes naravno tek kada ti se problem desi pa konsultujes google, do tada se problem obicno ignorise.

Moze se reci da je i to boljka XO joypeda, jer je sam i ja do skora imao isti problem sa jednim kontrolerom. Imaju neki tutorijali na netu kako popraviti, ali sve je to kratkog veka.

Mirko zamenio mehanizam i sve radi kako treba. Nema bolji nacin od toga :slight_smile:

X360 ima izdrzljiviji mehanizam XO nema toliko i ima onaj visek delova sto zvecu u kontroleru e to je deo od analoga :slight_smile:
@padawan ako ti ostao neki za bacanje posalji meni pa cu ga srediti i da vidim sta je njemu fabricki defektno.

Poslao ga ortaku kome su trebali delovi. Jbg mislio sam da mu nema pomoci, trebalo je tebi da posaljem :frowning:

Ljudi ko popravlja Dzojstike i menja te module? Nekad davno meni je Studio VPC sredjivao konzolu Xbox360. Ko je sad aktivan an toj nasoj sceni? Daj te mi kontakt ili nek mi se javi ko to radi da mu posaljem dzojstik na sredjivanje.

Hvala

Radi ti Mirko aka @M007P .

1 Like

hvala, Poslao sam mu poruku.

Evo joypad iz 2006.godine. Tek sad nedavno je Mirko menjao levi analog i pecurke.

Ali deset godina. Mogu se kladiti da ima mladjih clanova foruma od ovog joypada

2 Likes