Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Sta drugo reci osim: Idi i probaj. Srecno, sve najbolje i izvestavaj redovno.

1 Like

Nek’ je sa srećom!

Meni si uljepšao dan, a tek mogu mislit kako je tebi :slight_smile:

1 Like

Meni se danima gace tresu. Jel se tako kaze.

@n00dle
Odlicno! Srecno ti bilo !!! :beers:

1 Like

Nek ti je sa srecom :smiley: Kao sto @pleja kaze obavestavaj nas redovno o situaciji :smiley: :smiley: :smiley:

1 Like

Heh, jel sam ti rek’o. Ti si bre rodjen za game industriju. :slight_smile:

Ali trebalo je izdrzati tih godinu dana. Naravno da te nece izbaciti, naucices sve sto treba, mozda budes imao i nekog mentora.

1 Like

Ako zatreba neka pomoc slobodno se obrati. Ima ovde nas par talentovanih…

Ulepšalo:
Već sam bio odlučio da kupim xbox one s i u bukvalno zadnju sekundu mi naletela r9 290 ponuda,nisam mogao da odolim tako da sam kupio,nažalost ne mogu odmah da je “ubacim” vec cu morati da cekam do polovine februara da bih kupio novu maticni,ram,kuciste…NAPAJANJE :smiley: naučio sam lekciju da na napajanje ne stedim

Sve cestitke, glavu gore i samo napred.

Poceo sam i ja od skora da se zanimam sa 3d-om onako cisto iz zanimacije. Sada kad god vidim neku igru da u realnom vremenu kako renderuju sve objekte, koje svi toliko uzimamo zdravo za gotovo da me tek sada to pogadja.

I naravno primecujem mnogo vise stvari gde seku krivine ili izgleda cudno.

U svakom slucaju puno srece, predpostavljam da je gaming industrija mnogo drugacija zver od neke kratke animacije ili obicnog rendera slike, u svakom slucaju nadam se da ce biti zanimljivo.

1 Like

@n00dle toooo Djordje fantasticna vest, citajuci post sam se odusevio i posteno obradovao! Verujem da ces napredovati jos vise i pokazati sta znas, naravno ocekujem da podelis sa nama jos neke interesantne stvari iz igracke industrije. Ziveli!!!

1 Like

Uh ako tako bude, na konju sam.[quote=“M007P, post:1440, topic:10082”]
naravno ocekujem da podelis sa nama jos neke interesantne stvari iz igracke industrije. Ziveli!!!
[/quote]

Haha da, al vec sad vidim da necu smeti apsolutno nista da vam kazem o igri na kojoj cu raditi. Naterali su me da potpisem NDA samo za intervju, na kojim mi na kraju nista nisu ni rekli o projektu na kojem cemo raditi.

Razmisljao sam za to bas da napisem ali poznajuci kako to funkcionise, reko bi pa ne daj boze ispadne haos reko cutacu :wink:
Mislio sa za posao gore, ne za projekte.

Cestitam! Jos u industriji igara!
In Dart Wader voice the circle is now complete

2 Likes

Wow, svaka čast! Imaćemo insajdera :wink:.
Montreal je metropola i živahan grad. Zvuči kao super apgrejd. Što se tiče straha da li ćeš biti dovoljno dobar za njih, ne brini ni malo. Ne bi te zvali da im nisi dovoljno dobar i da nisu tamo u ljudskim resursima stavljeni check :white_check_mark: simboli u tvojoj aplikaciji. Zapravo, iznenadićeš se koliko nimalo ne zaostaješ sa ostalima.
Ovo poredim sa mojim iskustvom da sam se posle 10tak godina frilensovanja počeo ponovo da radim u agenciji, misleći “nisam dovoljno dobar jer sam out of loop”. Ispostavilo se da je to budalaština, jer dok god znaš svoj posao i dobar si u njemu, nema čega da se bojiš.
Samo napred!

1 Like

@n00dle ako dobijes stalni posao menjamo ti nick na Shinobi_XBR :smiley:

Sve cestitke.

Hmmm, verovatno neka AAA igra, veliki je to i ozbiljan gaming studio. Hah, kako cool, ucestvovaces u razvoju igara fransiza uz koje smo odrasli.

Uzgred baci pogled na neku od ovih tura studija imas na jutjubu, cisto da malo steknes osecaj kako je. :smiley:

1 Like

Prvenstveno se plasim da ce ocekivati teksturiranje, sto je moja mega-slaba tacka. Moj portfolio pokazuje da sam se slabo bavio teksturiranjem, plus sam na sva pitanja iskreno odgovarao, tako da se nadam da su me, ko sto kazes, uzeli na snagu onoga sto vide, a ne onoga sto mozda ocekuju da se podrazumeva.

Zena koja me intervjuisala me je vec znala po mojim radovima na Artstationu, sto sam se i nadao da ce se jednom desiti. Svet je selo. Izgleda da je moj glavni adut poznavanje anatomije. Pitala me je dal ocu da radim puno mehanickog modelovanja (tzv. hard surface), ja reko naravno. Eto, to je sve sto znam o novom projektu, bice tvrd. :smiley:

Al ko sto sam ovde verovatno pominjao tu i tamo, nikad nisam hteo da radim u game industriji, zbog svih onih horor prica koje citamo vise puta godisnje. Sto dronova otpusteno ovde, onaj studio se zatvara onde… O crunchu da ne pricam.

No, svakako je neverovatan osecaj da cu mozda raditi na nekoj AAA igri.

1 Like

Nek je sa srećom i ja volim montreal samo je ovaj na 4 točka :wink:

1 Like

Svaka čast @n00dle, neka je sa srećom! :slight_smile:

1 Like

Ako si ti njima rekao šta znaš a šta ne znaš a oni te primili, jasno je da im trebaš. Takođe, tako veliki studiji sigurno imaju osmišljen workflow u kom će svako dati svoj maksimum u polju u kojem je najbolji a da je podešen tako da ćeš vremenom razviti i ostale skilove.
A što se tiče tih horror priča koje čujemo, pa, to je manje više u svakoj industriji tako, samo što je nama zbog našeg omiljenog hobija to osećanje “mučnije”, posebno kada se ugasi voljeni studio ili se to oseti u igri do koje nam je stalo. Drugo lice medalje je da se HR u gaming studijima trudi da što bolje ušuška svoje zaposlene kako bi se ublažile stresne situacije. Držim fige da sve bude ok i radujem se budućim updateima :smiley:.

1 Like