Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Takodje razlog zasto nikada vise ne uzimam radeon graficke kartice.

Njihovi drajveri su uvek katastrofa, sa nvidiom jeste da placas vise ali nemas nikad ovakvih problema.

I ne znam, sada kada citam svugde koliko mrse i komplikuju konzolni gaming ( HDR televizori koji je 8bitni koji je 10 bitni panel i koji ima true HDR ), pro i ne pro verzije, framerate i rezolucije poredjenja, day 1 zakrpe od po par giga, revizije hardvera brze koliko i generacija grafickih kartica, i online servisi koji se placaju i koji region da koristis za njih.

Koliko kod gledali sta je komplikovanije jednostavno ljudi su sve vise i vise tech savy i smeta im sve manje, mislim da smo sada u fazi “pick your poison” na sta da obracas paznju.

Da, ni meni se nista od toga ne svidja.
Lagano ubijaju prednosti konzola, jednu po jednu. A mi ko zabe u loncu, dok primetimo vec je kasno.

Potpisujem

Stvarno su mnogo losije od Nvidia,jedino sto me privuklo je to sto ima 4gb dok npr 780 ima 3gb,a gtx 970 3.5gb

ULTRA MEGA GIGA S*ebalo:Ispostavilo se da nije samo Batman taj koji ne radi,probao sam i pes 2017 i jednostavno izadje iz igrice ili zacrni ekran,onda sam skinuo witcher 3 i izadje iz igrice i pise witcher 3 stoped working,ja mislio da je do igrice pa izbrisao 50gb :frowning: ,zatim sam probao heaven benchmark i valley,zatim furmark i isto se desava,ime aplikacije/igrice/programa stopped working,malo prije toga se ekran zacrni i jednostavno stane i vrati me na desktop :frowning: E sad samo treba da proverim je li do napajanja ili do gpu,mada napajanje mi je sumnnjivo,ali opet ima 850w,probacu sutra pa cu vidjet,nadam se samo da nije gpu.

Ako se ne varam GPU je polovan? To ti je kao da kupujes macku u dzaku…

Kao što gospodin reče…

Ako te ne mrzi prepeglaj ceo sistem ponovo pa probaj. To je najjeftinija varijanta. Ako nije to onda krene iredom da cupas i menjas. Bilo bi super ako imas od nekoga da pozajmis deo po deo.

Ulepsalo: posto me zajebava R2 na joypadu i treba zameniti silikonsku gumicu, porucio sam dva analoga, dve zastitne gumice za analog, silikonske gumice za r2,r1,l2,l1, zamenske tastere za L i R, gumice za d-pad plus srafciger za otvaranje joypada i sve to za wait for it… 3 eura :smiley:

Ako neko hoce da otkupi zamenski analog, cena je 800 dinara :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: tako se radi kod nas jbg

1 Like

Ulepsalo: Konacno su mi javili da je Vernee Apollo Lite stigao i Srbiju i da ga ocekujem za 2 dana najvise. Konacno da vidim sta ta igracka ima da ponudi.

Sjebalo: Ubi me cekanje. ;D

Sacuvaj analog moze da ti zatreba :slight_smile:

Ispostavilo se da je gpu, probao sam na drugo napajanje,eto, :frowning: samo se nadam da ce mi zamijeniti gpu,jer je i dosao neispravan :frowning: :frowning: :frowning: neznam stvarno?Je li ista od onih “fixeva” za gpu vrijedno,pecenje itd itd

Ne znam sta bih ti rekao… Sve vuce na neispravnu graficku.

Kakvo crno pecenje…vrati mu gpu i kraj…dao ti je neispravan proizvod

Samo pare nazad,nema tu krpnje

Najvjerovatnije ce tako i biti,jer je dao neispravan proizvod

Uljepšalo: Razgovor za posao u dosta jakoj firmi.

S*ebalo: Obrijao sam bradu nakon pola godine efektivnog puštanja. Em izgledam ko klinjo, em ne ličim na sebe. Ako me ne prime… !!

1 Like

Uljepsalo:Promenio termalnu pastu na gpu i sada prolazi heaven benchamrk test ko od sale,ali igrice i dalje nece,to jest nece project cars,doduse on izbacuje neku gresku,pes sad skidam da probam,moze li da bude da je ploca ta koja je kriva jer z270x je nova to jest tek je izasla (prije oko 1 mjeseca) ?

Inace si bio matori prdonja. Gimme a break :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

Nezreo sam :smiley:

Cisto da javim probao sam sve drivere.sisteme,sve zivo.Zadnje sto sam uocio,nakon menjana termalne paste gpu radi na stvarno mnogo nizim temperaturama nego prije(idle 39-43stepeni/100% load 93 stepena) ono sto je zanimljivo je to da graficka prolazi heaven benchmark ko od sale vise puta,dok igrice sve kresuju(pes 2016-17,hitman,ac unity itd,itd),kolio sam shvatio ovo se cesto desava,na amd kartama zbog drajvera ovog zadnjeg koji se “ureze” i to stvara problem na pojedine kartice,cisto preporuka iz srca kako stvari stoje,izdvojite tih 10-30e vise i kupite pravu Nvidia karticu,jer sebe cuvate zivaca,a i kompjuter i troubleshooting i zezancije,cak i ako uzimate amd nikako referentne,em sto im drajveri sheru em sto im nista nije kako treba,tako da se nadam da ce ovaj kod kog sam kupio biti dobre volje da mi zameni za bilo koju nvidia karticu ove klase ili neku noviju amd(mada se ovi problemi desavaju na svim amd karticama)

1 Like