Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

S*hebalo:Ispostavilo se da ovaj gpu se nekako ne podudara sa maticnom ili proc,nista,prodacu ga za 120 i ako sam ga platio 180,i kupiti Nvidia karticu :smiley:

Update biosa ploce? Da li si to pokusao?

Ma sve ,i bios na plocu,cak i Vbios na graficu,sve sam probao,Heaven Benchmark na extreme prolazi ko od sale,ali igre jednostavno nece,cak izbacuje na nfs hot pursuit 2002 :smiley:

7 Likes

Nek je sa srecom :smiley:

so far so good :slight_smile:

Ulepsalo:

Sjebalo:

Povredio koleno na fudbalu, jedva se krecem…

8 Likes

Taman da ga isprobas :laughing:…salim se naravno…zdravlje pre svega :smiley:2

1 Like

Dobih od Eidosa juce kod za Deus Ex. :grimacing:

Sama igra mi se zasad ne svidja ni najmanje (govorim o prvih 20 minuta igranja), al lepo je kad radis negde gde dobijes dobru igru za dz.

4 Likes

Eto ti prilike da saznas zasto je morao prokleti Prag iz prve ruke :smiley:

1 Like

Sta fali Pragu ljudi? :smiley:

Ne smem da se krecem, tako da ništa drugo ne preostaje :grinning:

Haha ma nista mu ne fali, nego je meni licno dosadan dozlaboga. Ta austrougarska arhitektura me ne inspirise uopste. Siguran sam da je amerikancima i azijatima donekle egzotican, meni je smor.

Koža mi izgleda blijeđe od vampira. A sad će još i više. Goodbye world!

3 Likes

Evo da srocim ovde par reci o svom novom poslu, nakon prve dve nedelje –

Eidos je ozbiljna firma, sto vidis odmah i po tome kako su me ekspertno sproveli u Montreal. Platili su mi kartu (vozi ili avion, ja birao, odabrah voz) i 10 dana smestaja u obliznjem hotelu dok nadjem neki stan. Platice mi i prevoz namestaja kad se lidija i mali budu preselili ovde, tamo negde na jesen.

Na stanici me primila devojka koja se bavi prihvatanjem novopridoslica u montrealu, cisto da ne bih bio izgubljen. Odvezla me do hotela, pokazala mi na mapi kako da dodjem do stana koji sam hteo da vidim radi rente, cak mi dala korpu nekakvih namirnica da mi se nadju za prvih dan-dva. Ma fantastika kako su me docekali.

U Eidosu svi bili fini i predusretljivi. Eidos zauzima dva sprata u nekoj zgradurini u centru Montreala, ima blizu 500 ljudi. Poveli me na turu cele kompanije, prvih par dana nisam uopste mogao da se snadjem gde se sta nalazi. Prostor je otvorenog tipa, s dugim stolovima za kojima svi sede i rade. Evo bas juce sam dobio ogroman Cintiq za vajanje u zbrushu, kosta preko 4000 dolara. A ja koji prethodnih pet godina radim na 15" laptopu :smiley:

Imas gratis korpu voca u komunalnom prostoru, za uzinu. Ima i bilijarski sto. Tush kabine ako leti dodjes biciklom, npr. Znam da ima aparat za kafu koji se placa, ali ko da sam video da ima i free kafa? Nisam siguran. Takodje, aparati s picem i sendvicima, al to sve placas.

Imas karticu s tvojom slikom, svi ulazi u radni prostor su zakljucani i to je jedini nacin da udjes/izadjes. Tajnovitost im je veoma bitna, bas kad sam ja dosao svi su bili mega smoreni sto je Eurogamer izdao leak o jos neobjavljenim projektima. Ja sam u strahu da se ovde ne zeznem i nesto kazem sto ce sutra IGN adria da objavi. Moj plan je da ne govorim prakticno nista. :smiley:

Ko sto rekoh u drugom threadu, mislim da mi je plata mozda mala, al to ostaje da se vidi. Sam sam kriv, oni su trazili da pomenem cifru (sto je naravno dobra taktika, jer lako mogu da odbiju ako trazis previse, a ko ti kriv ako trazis premalo). Mislio sam da je cifra ok, dok nisam shvatio da cela trecina ide na takse. Kad jos tome dodamo da cemo sledecih 8 meseci placati dve rente (lidija u Torontu, ja ovde), nisam bas srecan situacijom. Ali ajde videcemo u praksi kako to izgleda. Cilj nam je trenutno samo da nam ustedjevina vise ne opada. Bilo kakav rast bi bila puna kapa.

U sredu su mi zakazali ‘standard harassment training’. Meni je ovakav korporativni pristup potpuno nov, haha. Al eto, moraju valjda svoje dupe da pokriju, kad je kompanija multikulturalna, nikad ne znas kakvih budala ima.

Stan sam iznajmio od nekih kineza, nalazi se na 20 minuta hoda od posla. Ako nije previse hladno ili klizavo, super mi je da prepesacim tamo i nazad, radje nego da se klackam u podzemnoj. Posto mi je ionako nivo fizicke aktivnosti na nuli vec vise od godinu.

Zapravo sam preuzeo rentu od jedne italijanke koja se smorila posle pet meseci i oce kuci. Nije imala srece – dosla je najesen, taman kad je vreme postalo turobno i hladno, radila post-produkciju u MPC-u koji su taman zavrsavali “ghost in the shell”, tako da je svih pet meseci radila po 12 sati dnevno, bez vikenda. Jedva da je dnevnog svetla videla. Pukla zena.

A kinezi su mi trazili dva depozita plus rentu za ovaj mesec, pukao sam 2550 dolara u komadu. Krasno. Al ne mislim da ce nesto da me prevare, mislim da ce biti ok. Ostaje samo da se vidi kako ce se ponasati ako bude neki kurshlus. Stan je sladak, topao, sve je ukljuceno u cenu, cak i internet. Mislim, sve u njemu je shund kvaliteta, ali prijatan je.

Od Montreala sam slabo sta video, sem na potezu kuca-posao. Znaci, samo centar sam video. Zbog bljuzge i hladnoce sve to izgleda polu-jadno, ali nazire se potencijal kad otopli. Otkako sam dosao temperatura je oko -10 do -15, sem jedan dan kad je padala kisa i istopio se sneg, barushtine posvuda, da bi potom pala temperatura tokom noci. Sutra ujutru - led svuda. To je bilo jako nezgodno. Grad deluje evropski, jos zbog francuskog se osecam ko da sam u parizu. Toronto je bio ko da smo u ameriku sleteli. Oseca se da ovde ima manje novca nego u Torontu, nema toliko besnih kola na ulici, npr. Deluje, da tako kazem, normalnije.

Podzemna zeleznica ima gumene tockove. U teoriji to kao pravi manje buke. Puno prosjaka po ulazima u podzemnu. Mesecna karta za prevoz je oko 40% jeftinija. Kazu da je i renta dosta manja. Al je zato mleko dvostruko skuplje!

Imam masinu za vesh i sushilicu u podrumu zgrade, koju aktiviras novchicima. Bukvalno sam morao do banke da odem da mi daju po mali cilindar dolara i quartera da bih mogao ves da operem.

Toliko za sad, vec sam novelu napisao.:expressionless:

19 Likes

Iz iskustva mogu da ti kazem - rad u korporaciji je jako specifican, trebace ti malo vremena da se navinkes. Puno pravila, procedura, podeljenih odgovornosti, a kada krenu projekti necete znati ko pije a ko placa. Ali uklopices se, vec vidim. Dobra stvar je sto se neces osecati kao stranac, pored toliko multikulture i “evropskijeg” pristupa.

Ne brini mnogo o plati, tek si dosao. Za pocetak radi sto ti kazu, ne izvoljevaj mnogo, trudi se da sto vise naucis i pohvatas. :slight_smile:

1 Like

Valjda ces kao dugogodisnji gamer imati bar malo uticaja na buduce projekte u smislu gamepleja, price, level dizajna… Ili ces biti samo mali mis koji ce dobiti svojih 2 kvadrata prostora i odradjivati neki genericki posao… jebem li ga…

[quote=“pleja, post:1595, topic:10082, full:true”]
Valjda ces kao dugogodisnji gamer imati bar malo uticaja na buduce projekte u smislu gamepleja, price, level dizajna… Ili ces biti samo mali mis koji ce dobiti svojih 2 kvadrata prostora i odradjivati neki genericki posao…[/quote]

Pa, posto sam Character Artist, pravicu karaktere. Dakle, moj posao je da pravim karaktere za igru, prema crtezima concept artista. Tako da nece biti nesto tipa, pravio sam srafove za lampe u shurnaestom Assassin’s Creedu. (ne da bih se bunio, da sam kojim slucajem dobio posao u Ubisoft Torontu, ko sto nisam)

E sad, dal cu dobiti da radim glavne likove, sporedne npc-eve ili nesto trece, to ostaje da se vidi. Moja shefica zna da sam nov u celoj toj prici (pravljenju igara, jel te), testiramo sta znam i umem. Ucim nove stvari prakticno svaki dan.

A sto se upliva u dizajn igre tice – tesko. Mozda neko slucajno prepozna kakav sam genije, pa postanem Klif Blezinski Eidosa. Al nesto ne verujem… :smiley:

1 Like

Ako Lidija ovo procita… pravices ti karaktere za ukrasne magnete. Kod kuce :grinning:

Nebitno sto nisi radio u industriji igara, dugogodisnji si gamer i tvoje iskustvo u gamingu ce sigurno doprineti tvom napretku u firmi. Vredan si ocigledno, sposoban, pouzdan… A i to je civilizovana zemlja, da bi napredovao ne moras da budes sestric predsednika opstine.

Samo polako…korak po korak sa seficom i sve ce biti ok :wink:

2 Likes

Uljepšalo na kvadrat: Primim poziv, ušao sam u uži krug kandidata za posao! Wish me luck lads

Znači, nešto slično što je i @n00dle doživio. Na razgovoru su me pitali par stvari u vezi onoga što znam i bio sam brutalno iskren. Doslovno, ne znam to i to, želim naučit. Neću lagat, iako sam majstor svog zanata haha

Ne očekujem poziciju, ali lijep osjećaj u svakom slučaju. Bez štele ili ičeg slično :smile:

6 Likes