Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Tako je, lose bi mi sedelo da sam lagao o tome sta umem. Iskrenost mora na nekom nivou i da se ceni.

Srecno!

2 Likes

Srecno! :smiley:

1 Like

Najcrnje, dođeš u odijelu na razgovor, a niko od članova komisije ne nosi odijelo :expressionless: hahahah

Samo kazes “Izvinite, zaboravio sam da je danas casual style day u firmi.”

S*ebalo: Ono kad u krcatoj kancelariji ljudi usporediš program, od programera koji ga je pravio a drži u momentu predavanje, sa primitivnim zapadnim RPG-om a vlasnik firme stoji iza tebe. I onda postaviš pitanje koje sam vlasnik ponavlja programeru a tiče se funkcije istog.

Fuck. My. Life.

Ili sam instant primljen od desetine ljudi, ili će biti s*eban dan u skoroj budućnosti :Đ

Nisam siguran da sam shvatio ali ljudi generalno ne vole i veoma lose podnose kritiku. Osim ako nisi Gejb Njuel licno pa mozes da solis pamet svima.

Znam dobro kakvi su ljudi. Ali ako očekuje da klimam glavom bez konkretnih pitanja, a da me se može krivično gonit za korištenje dotične licence, fuck it - reći ću.

Uostalom, ako vide da razmišljam svojom glavom, imam veće šanse. Tj. tješim se :smiley:

Samo se ti tesi :slight_smile:

Zivot nije Xbox republika forum gde mozes da pricas sta god hoces. Pa cak se i ovde naljute moderator i edituju ti postove. Ne kazem da budes mutav i servilan ali moras da naucis da iskazes misljenje na asertivan nacin.

Radio sam na dosta mjesta, znam postupak. Hvala na savjetu :slight_smile:

Ali ako moja glava odgovara, dovraga, moram znat zašto. Bolje da me gledaju kao prijetnju, nego da snosim odgovornost za nešto. Hell, too much info!

Ne treba biti preterano paranoican. Nisam siguran tacno o cemu se radi, ali ne verujem da bi ijedna odgovorna firma stavila svog zaposlenog u tako delikatan polozaj. Eticki kodeks HR mora da prezentuje na transparentan nacin i trebalo bi da firma ima compliance officera kome mozes da izneses sve dileme, ili pravnu sluzbu. Uvek mozes da se konsutujes i sa starijim kolegama a najbolje sa direktno nadredjenim o tome na koji nacin hendluju osetljive informacije. Dokle god se drzis pravila i procedura male su sanse da ces zapasti u bilo kakav problem, ukoliko na neki nacin svesno ne zloupotrebis polozaj i bavis se kriminalnom delatnoscu za sticanje sopstvene materijalne koristi a na stetu firme i njenih klijenata.

Eh, HR… Ovde u BiH je još uvijek druga situacija. Valja bit oprezan.

Au Lordish, nisam ovo ocekivao od tebe… Kada je napisao HR mislio je na Human Resources.
A inace sam mislio da si iz HR. Ne Human Resources vec Hrvatske :grinning:

Shvatio je to nego kaze da smo mi daleko od tih “jevropskih” vrednosti i korporativne kulture.

Ja sam iz njegovog posta shvatio drugacije. I u BH, cak i u Srbiji postoje nekakve HR sluzbe. Dakle postoje. Al nebitno skroz…

Postoje, ali je to kod nas sve malo drugacije nego preko. To je kako je mali perica zamislio biznis.
Tako to izgleda u praksi.

Radio sam i u korporaciji, svestan sam koja je to farsa i smejurija. Odes u HR sluzbu a ono slike i posteri sa motivacionim porukama…Sve se svede na to ko je sa kim koliko dobar, tj koliki je poltron i slihtara, drukara…

Tu mi vec krece rage level da raste. Jos ako je ukombinovan sa standardim levelom…not good.
(danas slobodan dan, standard level 4, trenutno)

1 Like

Ma jok, radi HR super, zaposljavaju psihologe, rade oni jako lepo, samo sto je sve to jedan veliki BS zbog uslova na trzistu, lizing agencija, outsourcovanja, minimalne cene rada od 1e po satu, visoke stope nezaposlenosti itd itd… niko ne zeli ozbiljno da ulaze u radnu snagu i razvoj zaposlenih vec idu na fluktuaciju, smanjenje troskova, tolerise se mobing…

Mnoge strane kompanije su dosle u Srbiju vodjene sasvim prostom, kapitalistickom i izrabljivackom logikom:

U privatnom sektoru su im plate mizerne. Sindikati su farsa, inspekcije su podmitljive, radnik nema nikakva prava… Marze na robu i usluge nerealno i apsurdno visoke…Meka i Medina za multinacionalnu kompaniju. A onda mi iskoci premijer iz frizidera i pocne da mi objasnjava kako je napredak evidentan i sve cveta…

3 Likes

Nemoj dalje… Odlepices a i mi sa tobom. Sve to znamo. Bolje ne potezati dalje. Kod mene pocne isto da raste “rage level” :slight_smile:
Bolje nesto drugo da prebacimo inace ce biti apokalipsa. :smiley: