Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Pijem takvu vodu vec deceniju na vikendici i nista mi nije :smiley:

Daleko od toga da su me tamo samo coffee shopovi odusevili, grad je prelep ima neku fenomenalnu energiju koju ne mogu da opisem. Sve je cisto, nigde beskucnika i prosjaka.

Javni prevoz je odlican ali me uopste nije odusevila karta od 5 evra u jednom pravcu. Da odem u centar i vratim se u hotel paket trave hebote… XD.

Sto se tice trave “droge” mogu samo da kazem da nastavite da pijete alkohole i energetska pica, to vas cini vecim narkomanima od nekog ko duva o cigaretama da ne pricam, a tek uticaj na zdravlje je posebna tema.

Inace, da biciklisti su tamo bog i batina, pritom svi daluju zesce nadrndano na tim bajsevima xD, bukvalno mi doslo da im kazem u par navrata, buraz sprzi buksnu sve je kul samo lagano.
@padawan E da svi imaju neke uboge bajseve ko iz drugog svetskog rata, ja kapirao hipsteri pa vole :smile:.

Zato sto nisu ‘istripovan’ narod kao mi. Imaju para i to se zna, ne bacaju pare kako bi drugima pokazali kako imaju. A ne kao mi, prosecna plata 200e a na ulici nov audi, bmw, mercedes…iphone/s8 svaka druga budala ima.
Nasledi covek kucu, kupi novog bmwa i voza ga dol mu guma ne pukne jer nema da zameni

5 Likes

Kako stojite po pitanju kuca posao, posao kuca? Posto vidim da si napisao da idu autobusi neki i na svakih 45minuta? Jel se isplati kupiti neki skutercic ili manji auto?

Ušao sam posle nekog vremena na forum i opet teške teme o društvenim problemima a mislio sam da smo to prevazišli sa plejom.Nadam se da će se nastaviti tema u dobrom raspoloženju i o nekim lijepim stvarima.Kod nas jeste procentualno mnogo luksuznih automobila nego na zapadu jer je kod nas sramota da tamo neki poslanik vozi skroman automobil nego mora audi od 50k evra a npr poslanik u holandiji ima skroman auto i ide biciklom na posao

2 Likes

@von_Brcoos Jedna stvar koju te niko nije pitao a ni ti nisi naveo – otkud tolika osuda? Po cemu je tacno marihuana za drvlje i kamenje a ostali poroci nisu?

Ja nisam nikad bio pijan niti probao travu, pa opet nemam ni blizu toliko a priori negativno misljenje o marihuani. Stavise, sta god sam o njoj citao, navode se pozitivne strane koje uopste nisu za bacanje (tretman anksioznosti i ptsd, npr). Naravno, kao i sa svime drugim, ako preterujes onda je to druga stvar, al ne vidim da je iko zakljucio da umereno pusenje trave posebno zasluzuje takvu osudu kakva od tebe dolazi.

5 Likes

Enivej ako je neko bio kod Svedjana onda zna da im je cesmusa bolja nego bilo koja flasirana voda, interesantno je da voda ima 0% kamenca a pijes je ko na izvoru sa planine, bukvalno cesmusa da posaljemo slepce da vide kvalitet da nauce. Verujem recice da je to karakteristicno za njih… al nasa voda 2dcl, kasicica kamenca par miligrama bakterija :slight_smile: nas nacin.

@n00dle sto bi rekli zelen je ko kosutnjak :slight_smile: mladost, principi, shvatanje…

Ma daj pusti ga,ide na pravni fakultet pa si je sav vazan :joy:

Prvo, ja sam prvi krenuo pisati, ali iz sprdnje, koristio neke teze reci koje moje poznanike dodiruju, a mogu reci da su ovisnici, pa mi bude smesno kako se zalepi (cak i manje nego ovde neki) i onda se nadje neki sveznalac koji nije ukapirao da se salim, da meni soli pamet. Itekako sam ja dobro upoznat i informisan o svemu i dobro znam sta je stetno, a sta korisno.
Onda u sled sveg tog casa o lekovitosti, krene da se prosipa pamet i podrzavaju neke stvari koje se na ovakvim mestima ne bi trebale podrzavati.
Neko mi gura reci u usta koje ja nisam izgovorio i to me itekako tera da mislim da kod takvih osoba nema puno mozga. Ovde sam iskreno ostao zaprepascen ovakvim stavom koji se podrzava, jer ja tako nisam odgojen i moja deca nikada nece biti odgojena da je ok da se s vremena na vreme “nadrogiras”!
Nisam narkoman, nisam pusac i nisam alkoholicar, pa cak i ne pijem energetska pica, ni kafe…

Ovde definitivno stavljam tacku, jer bih mogao pisati danima na ovu temu, ali sa ljudima… Tesko :slight_smile:

What you do for fun?
Salim se, elem…ne mozes reci da je neko alkoholicar ako ode jednom dvaput mesecno u izlazak i napije se…
Ne mozes reci da je neko narkoman ako se naduva jednom dvaput mesecno…
Kad bude legalizovano, a bice, hocemo mi i dalje biti narkomani ili pusaci kanabisa? :joy:

Samo purnjaj, pusti mene budalu :wink:

@von_Brcoos Da si protiv to je jasno, al zasto? To mi je bilo pitanje.

Kazes tako sam odgojen, sto je ok, al nije racionalan razlog per se. Na primer, ja sam naveo da sam citao kako je trava dobra protiv anksioznosti. Ljudi radili studije, objavili rezultate.

Slicne stvari citam i o psihodelicnim pechurkama, to je sve fascinantno jer izgleda da su nazadovali psihijatriju decenijama poturajuci takve stvari u ilegalu. Price gde se ljudima bukvalno posle jednog doziranja trajno promeni psiholosko stanje na bolje. A pre toga se kljukali pilulama i jedva prezivljavali. Neverovatno.

Koliko vidim, u razumnoj meri marihuana nije nista gora od ostalih poroka (koji su, jelte, proizvoljno legalni). Deca ne treba da duvaju (ko sto uostalom ne bi trebalo ni da piju ili puse), al ako si odrastao i ne preterujes, malo sta sam nasao da je posebno problematicno.

Elem, daj neku argumentaciju, inace postoji mogucnost da je dobrim delom u pitanju predrasuda.

Pravo da vam kazem, a pomalo menjam temu, otkako imamo internet (znaci jedno deceniju i po) ja sam se bogami dosta predrasuda oslobodio. Citanje o tudjim iskustvima cuda cini.

4 Likes

Gledaj, nemam ja nista protiv ljudi koji duvaju, iskreno me i boli uvo… Ali da mene neko ubedjuje da je bolje duvati nego ne duvati…
Ja cak i nisam protiv trave… Svestan sam ja koliko je to lekovita biljka, ali koju ljudi najmanje u lekovite svrhe koriste, nazalost.
Dobri prijatelji mi duvaju poprilicno dugo, i neki su uspeli da batale na duze vreme… Njihovi komentari su bili da ih trava neverovatno unazadjuje i zatupljuje… Ne secaju se kada se koji dogadjaj desio, sa kim su tada bili, ne mogu da uce jer im je koncentracija u k i mnoge druge neke negativne stvari.
Sto se mene tice, nek se legalizuje i heroin i kokain, boli me uvo… Ima sam priliku da probam sve, kao i vecina, da ne kazem svi, ali ni 1% me to nije privlacilo. Smatram se dovoljno pametnim da shvatim da mi to u zivotu nista dobro nece doneti i da mi ne treba.

Na kraju krajeva, citava ova rasprava je pocela jer je covek na moju sprdnju odreagovao totalno bez veze, pravio se pametan i meni krenuo pisati kojekakve nebuloze… A poprilicno sam informisan o svim tim stvarima, jer me zajedno uz roditelje odgojila i ulica…
I na sve to, poceo je ubacivati neke reci u moja usta, sto mi je dodatno diglo tenzije i onda su krenule zesce rasprave…
Ja drugu mom iz sprdnje kazem da je narkoman i da se nadrogira kada popusi buksnu dok igramo ps4… Mislis da ja ozbiljno mislim dok mu to govorim? Ali odgovor mu je kao i ovde sto sam cuo… “Nije trava droga”… Prva recenica i prvi argument… Kad to cujem, znam koliko je sati.
Inace to mi je najnerealniji drug i bez imalo trunke savesti i samokriticnosti… Slicnog i ovde nadjoh.
Necu ja misliti da si ti losiji ili bolji covek ako duvas ili ne, ali cu svoj stav zadrzati, a to je da je svima nama marihuana, u obliku susene biljke za pusenje, apsolutno nepotrebna.
Sa druge strane, ulje je fenomenalno!

I jos nesto, imao sam jako ruzna iskustva sa ljudima koji su bili malo neiskusni sa duvanjem, a bili u mom drustvu kada su se “upoznavali” sa marihuanom. Imam cak i oziljak na telu od te nemile scene, ali da sad ne pocinjem sa tim…
Ono sto znam da niti jedan roditelj ne bi voleo da vidi svoju cerku u stanju u kom sam ja neke devojke video iskljucovo nakon pusenja marihuane…
Duga je prica, zanimljiva je, ali da ima neka opcija video poruke, rado bih vam ispricao… Kazu da se to bas retko desava, ali desava se… Devojka je izgledala kao djavo, a sve od trave, verovali ili ne (mnogi nisu) :slight_smile:

P.S. Toliko o mojoj tacki na ovu temu :joy:

3 Likes

Ja moram priznati isto nisam ljubitelj, jesam probao pre milon godina iz nekog zezanja ali mrzim svaku vrstu dima i to je to. Ne volim cak ni taj miris a “konverzacija” sa usporenim naduvanim likovima prosto nije moguca. Razvio sam blagu averziju radeci u nocnoj u igraoni jbg. Kontam da su to klinci iz blokova, iz nekih poluraspalih problematicnih porodica. Al’ nek svako radi sta hoce sa svojim zivotom, ko sam ja da im solim pamet, nemam ni jednu alternativu da im ponudim koja nije sranje. Ja koji tu sedim, kao nesto nadgledam ih i prodajem vreme za igranje. Dzogiram pod iza njih, oni diluju za lokalne krimose. Nijedna od tih prica nema hepiend.

Amsterdam jako dobro prodaje taj svoj imidz super tolerantnog drustva. U pozadini svega vrti se neverovatan kes od turizma. Oni samo od izvoza cveca zarade vise para nego sto mozemo da sanjamo. Nisu bitne ni te prostitutke ni “coffe” shopovi. Vec cinjenica da oni okrecu milijarde evra zbog toga sto su ljudi u svojim zemljama opresovani i hoce malo da se opuste a da ih niko popreko ne pogleda.

1 Like

Ne slažem se sa Vukanom u većem delu, ali moram da se složim sa tim što je rekao da konzumiranje marihuane u većim količinama, što znači u kontinuitetu veoma usporava i zatupljuje čoveka… Doduše svaki porok to uradi, ali kada smo se već dotakli toga… Nisam za, nisam ni protiv… Sedeo sam pored čoveka koji je imao rak pluća i pušio marihuanu da bi suzbio bolove, tada mi jenogo stvari ispričao o tome kako deluje na njega i koliko mu pomaže…

Ja popušim koji s vremena na vreme, pre neke 3 nedelje sam poslednji put, pre toga još za prvi maj… Smatram sebe za nekoga ko može da kontroliše sebe u svemu, osim u hrani :smiley:

Mada opet, mnogo bolje sam prolazio kada se navarim nego kada se usvinjim od alkohola…

Zasto da legaliziraju marihuanu ili bilo koju drogu…ovako je jednostavnije - biznis cvetao, “ko je vidio” puniti proracun preko pdv-a , ovako drzava ima puno vecu zaradu…

EDIT:
@jahalang0112 Javi dojmove iz Spanije :slight_smile: . Spanjolci su to lepo sredili. Btw. Vive la Espana.

EDIT 2:
Evo kada su lekovi u pitanju:

Ima mnogo stvari koje su resili, da sada ne nabrajam…u glavnom puno manje bolestina itd. itd…da sada ne nabrajam. U kratko budala si, hoces se drogirati, drogiraj se, ubi se nitko te ne dira…

Oni imaju “rupu” u zakonu…ako mogu tako reci…slicno kao i mi. Alo naletis na policaca vidljivo naduvan on ti ne moze nista sem da te pretrese. Ako nadje pise prijavu il te vodi u stanicu…a neke ce cak boleti dupe i to da rade…
Ali imaju i onu foru da mozes zasaditi ali za sopstvenu upotrebu…ali je to sve komplikovano jer ako te na ulici uhvate sa tim si najebao…
Kod nas te ubiju od batina :joy: imao sam priliku da vidim kako je interventna zaustavila auto, izbacili ih iz kola…pronasli ne znam sta i ubili ih od batina…a on baja mercedesa starog sverc auto…rupa sitnih koliko hoces…sakrijes gde hoces…
A kod nas je fora, ako te nadju sa tim, a prethodno si bacio na pod…moze samo dupe da ti polize…ne sme nista da ti napise…sto je po meni malo glupo…but hey…

1 Like

@Marko96 Ma tamo je druga prica, za gram dva kokaina, amfetamina, marihuane…ti ne pise niti prijavu, to se gleda kao za vlastite potrebe, a ne ovdje odmah kod suca za prekrsaj, a pre toga specijalci razvaljuju vrata sa dugim cevima :joy:. Takodjer imaju posebne ulice za djankoze di policija stoji na ulazu i izlazu i nitko ih ne dira, obave sta imaju i vojla, naravno neces sada izaci vani ulice sa 5-10 grama…takodjer na ulici automati 0/24 sa raznim priborima, ubacis stari pribor izbaci ti novi, time su automatski smanjili razne bolestine, a ne kod nas, jos ti kaze idi dete prenosi bolestine. Plus manje igala po cesti i raznim ustanovama, a ne ovde kod nas na svakom cosku, vrticima medju decom, bolnicama…ali ne “bolje ovako”.

1 Like

Ja sam stava da sve sto je priroda dala treba biti LEGALNO. Zasto je ikome i palo na pamet da se ne sme konzumirati marihuana…ljudi suje pusili, pravilo ulja jos pre 5000 godina…pa se neko nasao pametan i rekao e ovo je sad zabranjeno…utice na psiholosko stanje osobe…a jel? Ne mogu otici negde na planinu i ubrati pecurku? U zatvor zbog toga treba da idem? Cmon…inace u ulazu imam dilera :joy: i stek sam mu provalio letos…najboljih nedelju dana hahahhahah

2 Likes