XBR Forum XBR Shop Recenzije YouTube XBR Radio

Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 5

razno
off_topic

Bravo… :clap::clap:

Mi rentirali bajs prvi dan. Nit sam ja naleteo na nekog nit je meni neko iskocio. Bajs, igo u ruci i pici po gradu :smiley:

Gradjani amsterdama imaju mesecne karte koje placas mesecno u odnosu na to koliko si potrosio tj vozio se. Svaki vid saobracaja ima check in check out sistem koji naravno svi koriste. zasto? zato sto ti imas liniju sa 13 stanica. ti ides tri stanice i to te kosta 1.90 evra. ako ne uradis checkout, ti se racunas da si isao celom linijom od 13 stanica. pa izvolte. kad te klepi na kraju meseca plakaces. Mi smo uzeli kartu koja traje 96 sati od prvog checkina, i u nasem slucaju checkout nije bio potreban. Odlicno je to recimo kad kupis kartu za voz do aerodroma a voz ti ide u 7:00 a ti zakasnis, ta karta ti vazi za put do aerodroma ceo dan. i da odlicno je to kad udjes u voz i skontas da ti niko ne trazi kartu i kontas zasto si je kupovao. tek kad stignes na odrediste skontas da ti treba karta da bi izasao iz stanice, kao kod nas sto su peronske.

Ne znam, dio Amsterdama u kom sam ja bio nije imao nekog saobraćaja, neka valjda shopping zona, bilo je dosta izloga i ljudi su šetali i razgledali…

Bolja i od vode iz Bec sto bi rekli ? :grin:

Nista bolje od cesmovace na planini haha kad ti sledi mozak posle 3 gutljaja

Da, znam sve, brzo udjes u stos, i skontas koliko je ovde sve debilno sa kondukterima koji se biju sa putnicima. Svi su ti politicari bili po 10 puta u Amsterdamu i naravno da to znaju ali ovde se tolerise anarhija jer se time kupuje socijalni mir. Ili je bar to njihov nacin razmisljanja. Kada bi odjednom naterao 2 miliona beogradjana da placaju kartu, zapalili bi skupstinu.

Btw, jos jedan kuriozitet je da svi voze neke obicne ili raspadnute bicikle jer se nenormalno mnogo kradu a zatim prodaju ili iznajmljuju po nekim smesnim cenama.

Bolje da ne znas koliko tu ima bakterija po kubnom milimetru. :slight_smile:

Btw u EU hoce da ukinu flasiranu vodu, zbog toga sto proizvodi 80% plasticnog otpada koj je unistio polovinu flore i faune okeana. Tako da cemo se vratiti pre ili kasnije na cesmovacu, samo da malo povedu racuna o mikrobioloskoj ispravnosti jer je ovo sada… bolje i da ne znas. Pricala mi devojka mikrobiolog.

Pijem takvu vodu vec deceniju na vikendici i nista mi nije :smiley:

Daleko od toga da su me tamo samo coffee shopovi odusevili, grad je prelep ima neku fenomenalnu energiju koju ne mogu da opisem. Sve je cisto, nigde beskucnika i prosjaka.

Javni prevoz je odlican ali me uopste nije odusevila karta od 5 evra u jednom pravcu. Da odem u centar i vratim se u hotel paket trave hebote… XD.

Sto se tice trave “droge” mogu samo da kazem da nastavite da pijete alkohole i energetska pica, to vas cini vecim narkomanima od nekog ko duva o cigaretama da ne pricam, a tek uticaj na zdravlje je posebna tema.

Inace, da biciklisti su tamo bog i batina, pritom svi daluju zesce nadrndano na tim bajsevima xD, bukvalno mi doslo da im kazem u par navrata, buraz sprzi buksnu sve je kul samo lagano.
@padawan E da svi imaju neke uboge bajseve ko iz drugog svetskog rata, ja kapirao hipsteri pa vole :smile:.

Zato sto nisu ‘istripovan’ narod kao mi. Imaju para i to se zna, ne bacaju pare kako bi drugima pokazali kako imaju. A ne kao mi, prosecna plata 200e a na ulici nov audi, bmw, mercedes…iphone/s8 svaka druga budala ima.
Nasledi covek kucu, kupi novog bmwa i voza ga dol mu guma ne pukne jer nema da zameni

Potpisujem. I ovde u Bcn ljudi su skroz opušteni po pitanju oblačenja, tehnike, automobila…Za 5 meseci nisam video jednu napucanu ribu sa 3 kila plastike i silikona u faci, kakvih je Bg pun. Stikle i dopicnjak su izgleda svuda, sem kod nas, iskorenjeni ili su namenjeni samo za odredjenu profesiju. Garderoba im izgleda nije u prvom planu, ili to samo tako izgleda. Automobili u proseku dosta bolji nego kod nas, ali nisam video jedan besan auto kakvih po Bg-u ima koliko volis. Tako da sam skontao da se tim stvarima opterećujemo mi jadni i bedni, dok je ove sto imaju to izgleda odavno prošlo.

Sto se prevoza tice, nisam odusevljen situacijom ovde. Malo linija, od kojih neke idu na 45 minuta. Nema mesecnih karata, ima samo na broj voznji, 10 voznji 10 evra, 50 voznji 42 evra i vazi 30 dana od dana kupovine. Metro je svetla tačka. Biciklisti su i ovde u dobroj poziciji, ceo grad je pokriven stazama. Ima stanica sa zakljucanim biciklima gde se cekiras preko aplikacije kada uzimas bajs i isto tako kada vracas, i naplati se preko kartice koliko si dugo koristio. Treba voditi racuna pri vraćanju bajsa da se dobro zakljuca da tajmer ne nastavi da odbrojava. Liku iz komsiluka tako skinuli 200 evra, jedva vratio pare posle.

Kako stojite po pitanju kuca posao, posao kuca? Posto vidim da si napisao da idu autobusi neki i na svakih 45minuta? Jel se isplati kupiti neki skutercic ili manji auto?

Žena se snalazi, iako nam je aerodrom na manje od 10km treba joj sat vremena, posto menja 2 prevoza a nista ne ide direktno vec izokola. Auto je svakako veliki plus, ali nije nam trenutno preka potreba. Ako nadjem neki posao bas daleko onda cu kupiti i auto. Klincima je skola dosta blizu tako da nam za to ne treba.

Ušao sam posle nekog vremena na forum i opet teške teme o društvenim problemima a mislio sam da smo to prevazišli sa plejom.Nadam se da će se nastaviti tema u dobrom raspoloženju i o nekim lijepim stvarima.Kod nas jeste procentualno mnogo luksuznih automobila nego na zapadu jer je kod nas sramota da tamo neki poslanik vozi skroman automobil nego mora audi od 50k evra a npr poslanik u holandiji ima skroman auto i ide biciklom na posao

@Vukan Jedna stvar koju te niko nije pitao a ni ti nisi naveo – otkud tolika osuda? Po cemu je tacno marihuana za drvlje i kamenje a ostali poroci nisu?

Ja nisam nikad bio pijan niti probao travu, pa opet nemam ni blizu toliko a priori negativno misljenje o marihuani. Stavise, sta god sam o njoj citao, navode se pozitivne strane koje uopste nisu za bacanje (tretman anksioznosti i ptsd, npr). Naravno, kao i sa svime drugim, ako preterujes onda je to druga stvar, al ne vidim da je iko zakljucio da umereno pusenje trave posebno zasluzuje takvu osudu kakva od tebe dolazi.

Enivej ako je neko bio kod Svedjana onda zna da im je cesmusa bolja nego bilo koja flasirana voda, interesantno je da voda ima 0% kamenca a pijes je ko na izvoru sa planine, bukvalno cesmusa da posaljemo slepce da vide kvalitet da nauce. Verujem recice da je to karakteristicno za njih… al nasa voda 2dcl, kasicica kamenca par miligrama bakterija :slight_smile: nas nacin.

@n00dle sto bi rekli zelen je ko kosutnjak :slight_smile: mladost, principi, shvatanje…

Ma daj pusti ga,ide na pravni fakultet pa si je sav vazan :joy:

Prvo, ja sam prvi krenuo pisati, ali iz sprdnje, koristio neke teze reci koje moje poznanike dodiruju, a mogu reci da su ovisnici, pa mi bude smesno kako se zalepi (cak i manje nego ovde neki) i onda se nadje neki sveznalac koji nije ukapirao da se salim, da meni soli pamet. Itekako sam ja dobro upoznat i informisan o svemu i dobro znam sta je stetno, a sta korisno.
Onda u sled sveg tog casa o lekovitosti, krene da se prosipa pamet i podrzavaju neke stvari koje se na ovakvim mestima ne bi trebale podrzavati.
Neko mi gura reci u usta koje ja nisam izgovorio i to me itekako tera da mislim da kod takvih osoba nema puno mozga. Ovde sam iskreno ostao zaprepascen ovakvim stavom koji se podrzava, jer ja tako nisam odgojen i moja deca nikada nece biti odgojena da je ok da se s vremena na vreme “nadrogiras”!
Nisam narkoman, nisam pusac i nisam alkoholicar, pa cak i ne pijem energetska pica, ni kafe…

Ovde definitivno stavljam tacku, jer bih mogao pisati danima na ovu temu, ali sa ljudima… Tesko :slight_smile:

What you do for fun?
Salim se, elem…ne mozes reci da je neko alkoholicar ako ode jednom dvaput mesecno u izlazak i napije se…
Ne mozes reci da je neko narkoman ako se naduva jednom dvaput mesecno…
Kad bude legalizovano, a bice, hocemo mi i dalje biti narkomani ili pusaci kanabisa? :joy:

Samo purnjaj, pusti mene budalu :wink: