Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Zar se kradu francuska vozila?kod nas samo vw audi mercedes a ostalo možeš otključano ostaviti

Dodje sa citacem kod francuza i za 10sekundi njegov, ovo vazi za reno ali i za ostale francuze nije teze. Nemci malo vise vremena ali i to, uvek sto napravi covek to i probije :slight_smile:

Zetu ukrali Range Rover Evoque-a u sred bela dana ispred kuce, posle guglao i video kako to rade u 20 sekundi, pomocu citaca…
Nema pomoci ako uzimas tako neki auto. Inace inspektor mu odma rekao da je verovatno Albanska mafija, jer Srbi nisu tako dobro organizovani (ko bi rekao) i na kraju stvarno tako ispade. Ukrali su oko 10-15 Evoqua u roku od nekoliko dana u NSu i BGu… Neke su automobile i nasli, njegov nazalost nisu…

Kako je to samo dobar auto bio :frowning:

@MikiMan
To se krade kao ludo i jako lako.
Moja preporuka ti je zeder ili igla. Na proslom BMW sam imao zeder + alarm.
Jos jedna stvar. Stavi po jedan zastitni sraf! set kosta oko 25-35e a znaci mnogo.
Pazi skida se i on ali trazi vise vremena i samim tim ce lopov radje da predje na auto pored koji nema zastitni sraf. To isto uvek imam.
Sledece stavka koju isto praktikujem i za polovna vozila jeste KASKO!
Pezo mi je kasko, prosle nedelje sam uzeo drugi BMW e90 pa cu danas ili sutra da uplatim kasko za njega.
Ma ne lupam bre glavu! Dansnja kola su jako skupa, dajboze da nikada ne iskoristim i da su bacene pare. Ali svako blaze cukanje danas ti je 500-1000e
Pa samo branik + farovi su na svakom govnu danas 1000e a gde je dalje.
@alexcarina
Kapiram da ti je zet imao kasko ako nije stvarno nemam reci!

2 Likes

Imao naravno full osiguranje, na kradju i sve… Samo je tuzno kako to ide… Posto je lizing, otplatio je pola auta. 30k od 60k, posle toga oni racunaju koliko je cena opala pa ovo pa ono. I na kraju dobio ‘samo’ 7k… Kupljen nov u Austriji, iznenadilo me sto je tako malo para dobio nazad… No dobro

2 Likes

Uzecu mu zeder 100 posto sada u februaru. Za sada imam tajno dugme za gasenje dovoda struje.

Zgrada ima svoj parking i rampu, a ima tu i X3 i neki jos dobri automobili.

Nemam alu felne, obicne celice, alu i to xu da stavim. Cak nisu ni neke 17+, nego cini mi se sestaestice.

U subotu prvo kompletna dijagnostika kod jednog poznanika pa onda redom. :slight_smile:

Znam, to je tek druga prica. Kada imas posla sa osiguranjem racunaj odmah i na advokata.
To je pijaca, oni pokusaju da prodju sto bolje ti isto pa se preganjate. Ali mora da se tuzi na kraju uvek sa njima. To moras biti spreman uvek sve je to ciganisanje.
Zato ja pored kaska i hocu da ugradim jos neku zastitu za ovaj sto sam uzeo prosle nedelje.
Ja imam neki ludi obicaj da kada uzmem nesto ide u garazu i ne izvozi se dok se ne zavrsi kasko + zastita. :smiley:

Ma kradu tockove zbog dobrih guma ne samo felni. U srbistanu se sve krade, koleginici prosle nedelje ukrali akomulator u paviljnonima…
Razmisli o tim zastitnim srafovima, kao sto rekoh nisu preskupi a znace.
A tebi sleduje mali+veliki servis za pocetak. pa onda ako ima jos nesto redom.

2 Likes

Da se coveku smuci i sama pomisao na kupovinu automobila.

1 Like

Pa da morace nesto sigurno. Koliko sam ja znao ds cujem i osetim slusao turbinu, zamajac i td. Deluje i zvuci ok, znacu uskoro detaljnije.
U francuskoj je auto presao za 4 godine 130 000, a kod nas za 4 jos 60000 kod 1 vlasnika.
Verujem da mu je tih 130 preko bilo lakse da podnese nego ovih 60 kod nas.
Ali ako je nesto ok, garaziran je kod nas, posto skoro i da nema ogrebotine, par manjih kod vrata.

I onda vidis oglas auto star 15 godina presao 150000, samo cekic da uzmes pa ds bijes. :joy:

2 Likes

Ljudi garaza je iz raja izasla zato, kosta 10k evra ali ko moze da priusti spava mirno nocu. Cale od kada je kupio svima je svanulo.

1 Like

Ne znam zasto se toliko opterecujete sa zastitama…ako se neko namersci na tvoj auto, ode on kakvu god zastitu ti imao.
Ja imam ispred zgrade 3 auta parkirana i niko ih ne dira…ukrali su poklopac na braniku za slep koji kosta 150 dinara…

Meni je zeder dva puta spasio Passata, Oba puta centar NS. u roku od tri meseca. Stavi zeder i nemoj da te mrzi da zakljucavas. Te price ukrali auto a imao zeder su tacne samo kad vlasnici nisu zakljucavali zeder.

Inace gledao sam iz auta na parkingu kad lopov otvara vrata na Golfu 4. brze ih je otvorio nego sto bi normalan covek izvadio kljuc iz dzepa i otkljucao isti. I ovaj je obican sibicar koji je vadio radio nije neki expert. Pozvao sam policiju i stigli su za 3 minuta i uhvatili ga u kolima dok je cupao instalacije.

PS> Marko96 Uglavnom niko nije nameracen na tvoj auto.vec njima treba radio ili felne ili lak i brz posao. Ako on vidi da ima ovo ili ono…nece da se cima vec ode i odradi auto koji mu je lakse.

1 Like

Ja imam jedino srece sto imam gomilu kamera po zgradi, pa neke od njih i parking pokrivaju…i kad to vide odlaze…mada vecina njih ne radi haha

Garaza je zakon! Ne znam sta vise mrzim, struganje leda sa soferke ili ciscenje snega…

Koliko moze da izgura na autoputu?

A možda da divan nastavite ovde:

Nesto vise od 250 :smiley:

2 Likes

Odlican auto i izuzetno zabavan za voznju. Imao sam proliku jednom da ga vozim i uzivao sam u svakom trenutnu :smiley:

Zamisli da te presretač slika,to je po novom zakonu oduzimanje vozila,zatvor par godina i presovanje vozila na trgu za primjer .Šalim se ali naši autoputevi su za do 100km/h inače teška oštećenja trapa,felgi i guma slede ako se vozi brže