Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Nije sjebalo ali krenu dan u crveno : Opet neka rasprava na forumu a nije vezana za igre!

Svaki put kad dodje do sukoba,diskusije i rasprave. Dolazi iskljucivo zato sto jedna od strana nema sirinu uma i nije u stanju da sagleda kompletnu sliku.

Vlado nije razlog da odes sa foruma ili da se ljutis zbog Nikolinog pokusaja da odrzi mir i slogu na forumu.

Cesto nam se desi da dozvolimo sebi da padnemo u vatru zbog jednog gesta-sitnice -situacije i izgubimo perspektivu kompletnog dogadjaja.
Pocinjem od sebe, gde sam pre par dana pao u Vatru zbog toga sto je Clan banovan i poceo da propitujem po forumu odluke admina kako i zasto?? Da pisem kako to nije pravedno… a opet iz drugog ugla taj isti covek koliko god on meni bio drag krisio je pravila i nastavio po starom.

Isto tako imamo Clana koji je navodno otisao sa foruma zbog nacionalnih postova i ti postovi kad su prestali on se vraca i pise kako je otisao zbog toga i kako se sad vratio jer je to prestalo ali post zavrsava isto tako nacionalnim pozdravom. Po cemu je on bolji onda od prethodnog clana? Prvi je prozivao direktno a drugi opet indirektno. Ali to je i dalje ista otrovna tema i naravno da ce neko to da shvati kao provokaciju i da se nastavi rasprava.

Nazalost mi smo ovde kroz istoriju deljeni na plemena,religiju,zute,plave,bele,crvene …i te podele su duboko u nasoj svesti. Jako je tesko izboriti se sa tim. Neki clanovi uspeju neki ne. U zivotu mozemo samo da ucimo nasu decu i da se trudimo da ih vaspitamo da su te podele najveci otrov ovog drustva i da ih ne zadojimo i ne podignemo sa tom mrznjom kao sto su nas trovali.

A sto se tice foruma, tu je najteze adminima. Moraju da odrzavaj mir i slogu a opet ,kako vaspitati dete ako ne zna sta je sankcija i kazna ? Kako zavesti red na forumu kad niko ne reaguje na reci Molim te,Nemoj, Prestani?
Ljudi cesto prave gresku i osudjuju krajnja dela i odluke a da pri tom ni jednu sekundu ne razmisle sta je prouzrokovalo tako nesto i zbog cega je to receno ili uradjeno.

Ono sto je bitno je da je ovo Gaming Forumu i sve sto nema veze sa igram je offtopic i nema razloga da bude ovde ili ako bas mora da bude (tipa tema o kolima ili tema o fasadi za kucu ili patikama ) onda to mora da bude svedeno na minimum.

Kako admin Gaming foruma da se izbori sa nacionalnom raspravom ili kako to da sve dva Xbox fana svadjaju oko toga za koga da se glasa.
Pre nego sto nesto napisete i objavite molim vas da tri puta procitate i postavite sebi pitanje sta zelim da postignem sa tim? Jel tome mesto na gaming forumu ? Pa tek onda objavite. Bice nam svima bolje ako se i dalje drzimo naseg hobija i igara.

8 Likes

Hvala jos jednom na predlogu da ocistim telefon alkoholom. Problem je bio taj sto je zvucnik vizuelno cist i zadnje sto bi mi palo na pamet je da ocistim alkoholom slusalicu. Inace koga zanima cena zamene zvucnika je 3.000 din za iphone 7 u NS.

2 Likes

@999vlada
Ja zovem igrice :smiley: :smiley: :smiley:
Nesto razmiljam oko tih admin poslova itd. Smaranje tesko. Ja bih organizovao tako da se ne zna ko su admini. Da nikome to ne pise. Pa kada pljusne neko brisanje, ban itd. nema upiranja prstom.
Samo to ovde tesko. Mala je zjednica suvise, vec se sve zna. Ali bi bilo super.

1 Like

Sjebalo: imao sam iste nocne more 3 puta u toku noci. Problem je sto kada otvorim oci i dalje sam uplasen i nemam onaj osecaj da sam se probudio, vec kao da se stvarno i desava. Totalno sam nenaspavan… Zadnji san mi je ipak bio mnogo dobar. Igrali smo utakmicu (fudbal) protiv Spanije ili nekog slicnog fudbalskog velikana. Bio sam u odlicnoj poziciji da dam gol… Kakav me adrenalin pucao u snu :joy:
Inace fudbal sam trenirao 2 meseca u Hajduku iz Jarcujka i malo po ulicama Banja Luke :joy:

Sto se tice ove diskusije… Imam jednu pesmu bas za to.

00:30-1:23

Moj religijski “pozdrav” na kraju prevedeno sa arapskog znači “daj Bože”, bukvalno ponavljajući na drugom jeziku ono što sam rekao za banovanog člana. Sarkastično i potkrepljeno tim nekim prozivkama i sprdnjama sa strane tog člana koji je mislio da je mnogo vickast zato što poznaje par izreka neke druge religije.
I da ti otklonim svaku sumnju, sa ovog sam foruma otišao pre nekoliko meseci bukvalno i samo zbog tog jednog lika kojeg neću ni da oslovljavam putem nick-a/imena, njegovih papazjanija i ostalih koji su na sve to lupali srca.
Znaš šta je meni najčudnije i najbolnije? Ovo nije krstarica, ako to uopšte više i postoji. Ovo nije blic comment section. Ovo je gaming forum. Ovde sam dolazio po gaming vesti, po tračeve o igrama i konzolama, po tuđa mišljenja i stavove vezano za video igre. Po pomoć od strane moje “gaming” braće, po uputstva, po šale, po zezancije. Evo neka napiše bilo ko od aktivnih članova i moderatora da li su znali ili ne da sam ja ove ili one religije, da li sam ja to gurao, forsirao, pominjao. Tuđe poštujem, svoje takođe. I onakvi komentari od strane drugih zalepe se ovde, gde toga treba najmanje da bude. Gde toga uopšte ne treba da bude! Ja kad igram na Live-u ne tražim pripadnike ove ili one religije, slušam kako ameri duvaju travu iako sam protiv duvanskih cigareta, a kamoli protiv toga, nemam ništa protiv LGBT populacije iako to uopšte ne razumem. Meni je život na prvom mestu, a onda preživljavanje na ovom brdovitom Balkanu. Sve ostalo je manje-više nebitno. Po meni, prvo treba da si čovek, uljudan, lepo vaspitan, a religija ti tu dođe kao šlag na tortu. Ako se pravilno praktikuje. A za religiju mesta nema na gaming forumu, među igrama.
A sad šlag na tortu - umesto da se na ovom mestu, gde je više moderatora nego aktivnih članova koji postuju i komentarišu, svaki član koji voli i ceni gaming čuva kao grumen zlata, mi se pljujemo, delimo se u grupice od po 2, 3 istomišljenika. Zamisli taj paradoks čoveče?! Jer ovaj mrzi onog i ne sviđa mu se onaj i ne podnosi ovog. Alal nam vera svima. A teško onima koji mrze kad ugase kompjutere, kad ostave telefone, treba živeti sa tim u glavi, to je kao šizofrenija, sačuvaj Bože.
Uglavnom, prvi sam put otišao zbog tog jednog mentalnog dinosaurusa, barem sam ga za to smatrao zbog tih stavova, nekih praznih priča kojima mesto nije bilo u birtiji iz 18og veka, kad ono dođe podmladak iz generacije 96 i evo ga i on, ovde da meni soli pamet, on mrzi, a ne zna ništa o toj kulturi i religiji koju mrzi. Zbog toga ja celo veče juče i dobar deo jutra gledam kako profil da ugasim, ne trebam takvima ja, a ni takvi meni.
Svako dobro želim dobrim ljudima ovog foruma.

Da ne bude offtopic, evo šta je meni juče i danas s*ebalo dan - zatucani ljudi, kulturno zakržljali balvani. Više ih je nego što se može zamisliti.

5 Likes

Mrzim je gruba rec…ne volim ih…imam svojih razloga…jer su mojoj porodici u bosni uradili nesto odvratno…obesili su prababu i pradedu dok je moj deda kao dete gledao…
Ali vidi…ne volim ni svoju religiju jer mislim da je to svemlacenje prazne slame…
Ja protiv tebe licno nemam nista protiv…daleko od toga…ali i ne solim ti pamet.

Posto vidim da nema spasa cela administracija ce se sloziti verujem, svaka dalja diskusija i prozivanje religije, drugih clanova, huligansko ponasanje, spamovanje foruma svim i svacim, podbadanja drugih aktivnih clanova i podpaljivanje sukoba na forumu bice sankcionisano odmah.
U opste ne treba ulaziti u detalje, zasto je neko iz administracije nesto uradio ako je pogresio ima jos clanova u administraciji koji realno sagledaju i intervenisu, nije nam potrebna diskusija od clanova i saveti!
Svi ovde dolazimo zbog nekih drugih stvari koje se zovu gaming i ja nisam dosao ovde da slucam neke pridirke i soljenje pameti, ovde sam zbog gaminga.

@gospodin_covek gde si poceo da radis nisam ispratio? Jos da se ozenis i resio si sve :slight_smile:

Ukratko ovo mi je pokvarilo dan danas!

6 Likes

Kuehne Nagel, nisam jos krenuo da radim tek za mesec dana, valjda ce sve proci ok za sada skupljam papire neke koje su mi trazili.

Uh polako sa zenidbom to bas i nemam u planu xD, bar do četrdesete :slight_smile:.

4 Likes

Do četrdesete je prava mera :slight_smile: . Ja sam se oženio u 40. a dete dobio u 41. pa ti sad vidi :wink:

1 Like

Udje u pubertet a ti spreman deda da budes :joy: jos ako je zensko…

3 Likes

Imam kolegu koji ima blizu 40 i priča kako ne može da nađe nijednu ozbiljnu vezu,a drugi kolega mu odgovara da sve što je bilo dobro je davno “otišlo” i neka bude srećan i ako nađe bilo šta po njegovoj meri…

3 Likes

Licno smatram iako se ne morate sloziti sa mnom da je bolje kada se covjek ozeni ranije,ne bas rano kao sa 20 godina ali da ne bi trebalo ni da prelazi 30 godina.Ne treba biti sebican i gledati samo svoj licni interes.Za neke stvari govorim iz iskustva.Imam 39 godina i troje djece,najmladje od 7 mjeseci.Svakodnevni zivot,trka i razne obaveze umore covjeka.Danas se brzo zivi,mnogo brze nego kada smo mi bili djeca.Vise je stresa i tesko je sacuvati zdravlje.Zato je bolje kada kao mladji dobijes djecu,zivci su ti ocuvaniji a i duze ces biti sa njima.Gledati ih kako odrastaju,postaju ljudi i formiraju svoje porodice.Svugdje u svijetu je zivotni vijek duzi nego kod nas.Djeci si potreban koliko god oni imali godina.I jos jedna stvar koliko ima nas koji zaista mozemo da kazemo ko bi se okrenuo ka nasoj djeci da nam se nesto desi ne daj boze u toku njihovog odrastanja?Nije svako bogat i ma veliku imovinu.Da im pruzi neku sigurnost i slicno.Tesko je kao samohrani roditelj nositi se sa svim tim.

12 Likes

Dobro ljudi hejt usledi, a mozda i postoje ljudi koji i bas ne zele puno decu ?

2 Likes

Ja nemam decu, nemam pravo ni da komentarisem…ali sam misljenja kao PSCG4…tako i “planiram”

Navise me iritira balksanski seljacki mentalitet.
Dobro si se setio da se zenis, saces da imas 30 god, dogodine i dete pa da te zivot krene?!

Da me zivot krene. Jako sam zadovoljan i trenutno svojim zivotom da bi me krenuo. Dete nece da me vidi jedno 3-4 god minimum.
A i boze da ga nemam, imam partnera kojem smo dovoljni jedno drugom i nije fazon smak sveta ako ne mozes u kojem slucaju da imas dete ili nesto.
Neka svako gleda u svoju avliju kao sto kazu i da se ne pravi pametan.

1 Like

Postali smo na forumu tracare :slight_smile: to je bila zajebancija za Davida al ovde je krenula vec ozbiljna prica :smiley:

9 Likes

Opet kazem neka radi svako ko sta hoce,njegovo pravo i izbor.Licni primjer,jedan stric mi je umro sa 43 a drugi sa 46.I jedan i drugi su ostavili djecu za sobom.A dobro znam i kako se ostatak porodice ponio prema njima i drugi dusebriznici.Sa nestankom njih dvojice kao da su i oni nestali sa njima.Zato kazem nista se ne moze u potpunosti isplanirati.Uvijek se moze desiti nesto neplanirano.Svako ima neko svoje shvatanje ali za mene licno su djeca smisao zivota pa neka sam zbog toga balkanski seljak.Bas me briga sta neko misli o tome.Neka sam zatucan.Nema mi ljepseg osjecaja nego kada me veselo docekaju kada se vratim od nekud.Seljacina :slight_smile:

5 Likes

Kako god kazes, sada pokusavas na neku foru kao ja dobar seljak volim decu. :grinning:
Imaj i 100 komada svaka cast, ali nece svako 2,3 5 deteta.
A jos manje jao meni su deca svetlo tame, smisao zivota itd.
Opet svaka cast uzivaj sa decom, ali ne guraj to ljudima na nos, u fazonu ko nema/ne zeli decu kao kugu da ima. To mi jedino ide na K, i za to kazem da je zatucani nas mentalitet.

1 Like

Svako treba da gleda svoja posla. Ko hoce nek ima ko nece neka nema.
To je kao PS vs Xbox :smiley:
Da se vratimo na temu.
Ulepsalo:
Kupio sam neke felne za zimske gume. Pa sada cekaju jesen i da kupim i neke ok gume.

2 Likes

Nemam nikakve fore niti ikoga tjeram na nesto,niti mi pada na pamet tako nesto.Gdje sam ja to napisao i trazio od od nekoga tako nesto?Samo sam iznio svoj stav a druga je stvar sto ti on smeta.Radi sta god hoces sa svojim zivotom,zeni se ili ne zeni,imaj djecu ili nemaj,budi u celibatu lii ne tvoja stvar.Ja radim ono sto mene cini srecnim i ne slusam nikoga oko sebe.