Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Ja peglam fallout 4, koliko sam video i procitao fallout 76 je zesce sra*je. Cim mu je cena ovako brzo pala igra nema perspektivu i niko je ne igra.

Raspala Tehnomanija. Naručio za druga tv na akciji i naravno posle 8 dana dobijam poruku:
“Poštovani,
Nakon provere je utvrđeno da traženi artikal više nažalost nemamo na lageru i nije ga trenutno moguće poručiti od dobavljača.
na našem sajtu možete pogledati neki drugi model i poslati nam šifru da proverimo raspoloživost ili možemo Vašu porudžbinu da otkažemo.
S poštovanjem”
Tačno sam znao, nego me on ubeđuje ma ok su oni, eto sad je ostao bez tv-a. Kakvi klošari, ne mogu sa verujem…

1 Like

Da moze biti lijenja nedelja, ne moze.

10 Likes

Danas sam napravio zamjenu, ps3 sa 18 originalnih igara za Xbox One, debeljko naravno. Bilo mi je poprilicno zao da se oprostim od ps3 I igara, ali skontao sam da uvijek mogu da naletim na ps3 za male pare.

Kako tradicija nalaze, prvo sam stavio da se instalira Halo The Master Chief Collection, I sada cu pripaliti Halo CE na Legendary.
Ono sto me iznenadilo je sto je MS napokon popravio splashscreen pri ulasku u igru, vise nema onog sjeckanja na pocetku.
U narednim danima pokusacu da igram I PUBG, steta stara je verzija kontrolera, ne rade slusalice bez adaptera.

3 Likes

Poznavajući tebe, naćeš odgovarajući joypad za 10-tak €

1 Like

Trazio sam, ne prodaju barabe. Ali najsmjesnije, Kinect za XO se moze naci za 10-15e. Kupicu jedan cisto da zauzima prostor

4 Likes

Ne znam jel tako bilo i ranije ali videh neku reklamu za Postexpress da je potpisao neku saradnju i moguće je slanje paketa izmedju Bosne ka Srbiji i Hr-Sr (takodje i obratno) po nizim cenama. Eto prilike da trazis i po K.P. gamepad :slight_smile:

Ne moze udarice mu porez po normalnim cenama bice vise placen porez nego roba :slight_smile:
@iKaran svasta ti izkombinujes :slight_smile:

2 Likes

Kul je ako se moze slati, ali sto Mirko kaze, da me ne bi izasla skuplja pita nego tepsija.
Inace, 500GB HDD je najveca prevara ove generacije uz “ready to start” opciju kada ti javi da mozes pokrenuti igru, ti pokrenes, a ono povetni ekran na kome je procenat koliko se skinulo igre I nista drugo ne moze da se radi.

1 Like

Aj što ti otvori igru i piše procenat koliko je skinulo, nego se i download prepolovi kada je igra otvorena.

Lepo @ikaran kaze, prosloj generaciji je bilo full hd igre ludilo, przenje i ne znam sta jos, ovoj generaciji ready to start, harddiskovi i full hd 60fps opet i naravno 4k na steroidima. Definitivno izgubili kompas ovi sto prave konzole jer igre prodaju konzole a ne foliranje. Prosto je uniste konzole sa glupostima.

Dve teme koje mi smrace dan su definitivno Fifa 19 i nintendo switch.

2 Likes

Pa ti ih zaobidji Mirko :smiley:

2 Likes

Najsmesnije su mi neke najave da ce na PS5 da se gura jaca rezolucija od 4K :smiley:
Pa nisu ovladali ni solidnim radom u HD ali ajde da palamudimo o 8K

2 Likes

Pa ti mozes PS2 grafiku vec sada u 16K da “guras”, ali nije u tome poenta…

Inace, kako zanimljiva stvar u vezi XO. Mislim da ce konzola biti zaboravljena u istoriji, posto na njoj nema nista zanimljivo da se igra, a da nije dostupno na drugim mjestima.
Pri ovome mislim da ako bi za 20 godina pravili Xbox One Classic sve igre koje bI bile na konzoli su igre koje su dostupne na drugim mjestima ili su multiplatform.

Sa druge strane, uplatio sam Live, Game Access, I ne trebam da uplacujem nista narednih godinu dana posto cu imati sta da igram. Vrlo zanimljiva generacija za MS.

1 Like

Mislim da je to jos uvek legat onog ljigavog matrika. Konzole su ko tankeri, trebaju godine da se brend preokrene. Ove skorasnje price o kupovini studija, kao i druge dobre vesti prethodnih godina ukazuju na to da se Spenser trudi da vrati xbox na pravu putanju. Al treba vremena.

Teoretisem malo.

2 Likes

Pa MS je mislim na pola ove generacije odustao od bilo kakvih ulaganja u XO I fokus prebacio na narednu generaciju.
Prodaja konzola uz pretplatu na dve godine, konzole bez optickog drajva, game pass, sve ukazuje da MS radi istrazivanje trzista za sledecu generaciju dok je ova jos u toku.

Sa druge strane Sony je napravio eksploziju sa ps4, napravili su odlicnu bazu korisnika koji ce htijeti da ostanu u istom ekosistemu.

Nintendo je samo pokazao da konzolno trziste jos uvijek raste, posto smo proslu generaciju imali dva igraca, dok je Nintendo imao dva promasaja, Wii I Wii U. Wii je imao sjajne prodajne brojke u smislu hardvera, ali je attach rate bio ocajan, tako da se ljudi nakon kupovine Wii konzola vecinom nisu odlucivali na dalje ulaganje u softver. Ovu generaciju imamo tri jaka igraca gdje ce MS imati najslabiju prodaju hardvera, I to mi se cini uz znacajnu marginu.

Volio bi sledecu generaciju jos jedan eksperiment od strane Sony-a sa handheld konzolama, dok bio ovo (smatram) bio pun pogodak za MS.
A ako stream-ovanje postane znacajno kao sto se najavljuje, evo buducnosti koja je kao pisana za mene.

1 Like

Gledano spolja, Spencer je imao dosta vremena i cini se da je Xbox upravo potonuo najnize pod njegovim mandatom.

Od 2014 kada je ustolicen Xbox je imao najvecu susu ekskluziva a zatim i Everywhere koji efikasno ubija i poslednju Xbox ekskluzivu.

Od 2007 od kada je Matrik postao sef Xbox 360 divizije, poceo je najslavniji period u MS eri, od 10 na 80 miliona usera skok, ekspanzija Live servisa… Za sve je to on direktno zasluzan.

Pao je zbog jedne nesmotrene izjave, ali ga je skupo kostao i neuspesan eksperiment sa Kinectom i pokusaj da MS bude vise family friendly/entertainment center konzola.

To je po meni zamena teza. Ono sto je Matrik uradio 2012-13 je ubilo xbox narednih par godina i tu Isus da je bio na celu xbox divizije ne bi mogao da ispravi. Najgore sto nije bila suša ekskluziva, ali se tako predstavlja. Halo MCC, 5, Gears UE, 4, Forza Horizon, Motorsport, Sunset Overdrive, Quantum Break, Ryse, Dead Rising, Titanfall 1, Ori, Cuphead, Rare Replay, Sea of Thieves, State of Decay… Opet, većina može da se igra na PC, ali ne može tamo gde je njima najbitnije, na ps4.
A Phil kad je došao, od ničega je napravio to da se sada Xbox gleda kao perspektivnija konzola. 2013e kad pomisliš na xbox misliš na kinect i always online, sada ljudi misle o xboxu kao o najjačoj konzoli, sa game pass i gomilom novih studija. Ako ovako nastavi zameniće se uloge za 2-3 godine.

8 Likes

sony da uloži u online infrastrukturu, ms već ulaže u igre, i onda je to win-win.