Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Ja se zbog odlaska na zimovanje dogovorim sa covjekom da PSVR posalje kada se vratim, tamo 05.01. Javim se covjeku tada, kaze “e ja dobio Skyrim, ipak necu jos prodavati”. Tako da sam sada bez PSVR, uprkos tolikoj euforiji koju sam imao. Vjerovatno ce me opet proci, pa ce me uhvatiti za nekih sest mjeseci.

@jahalang0112
Sony je u XF85 seriju ubacio kojekakvih tehnikalija iz premijum serije, tako da sa ovim TV-om nema greške.
Mislim da dostiže 1100 nita i drži non stop, za razliku od gore spomenutih QLED Samsunga… Ako se ne varam, ima i preko 50 local dimming zona pa je slika zaista savršena.
@robotnjik ima seriju iznad, pa može potvrditi o kakvom kvalitetu slike se radi.

3 Likes

Nisi u pravu

It also takes a big step back with its brightness. Its measured light output of 510 nits on a 10% white HDR window falls way short of the 1000 nits delivered by the step up XF90. This will inevitably put a limit on how much impact it can deliver from HDR sources.

@robotnjik ima XF90 a ta tva TV-a su nebo i zemlja kada se porede…cak nemaju ni isti panel VA(direct led) vs IPS(edge lit)…

2 Likes

ma svi oni nesto kenjaju da izvines,mene glava zabolela koliko sam se opteretio sa hdr zajebancijama i panelima,nitima i glupostima…lepo nadjes neki TV na snizenju(prema svom dzepu) kao sto si ti i kupis…
jedino sto bih ja uvek uzeo vecu dijagonalu,sada mi i ovaj od 55 nije veliki.a razmisljao sam cak da idem i na 65
ovaj samsung q6(takodje bio lep popust) sto sam ja uzeo bio je najbolja opcija izmedju svih ponudjenih u tom cenovnom rangu,a TV izuva i za gledanje filmova i za igranje,stvarno dobar TV…

3 Likes

Drugar uzeo Samsung šestu seriju 4k tv od 49" curved ekran i sad gleda IP tv telekomov u 516 rezoluciji :slight_smile:. Ponekad pusti sa youtube neki 4k video da proveri da li mu tv stvarno 4k. To ti je kao da ferari voziš po neasfaltiranom putu…

3 Likes

Imas sport klub 4k, netflix 4k, gro filmova 4k. Druga stvar je ako ferari neces da vozis nego se samo kurcis da ga imas :grin:

1 Like

Pa nemaš. Imaš raspali telekom, sbb još nije prošao u njegovom naselju tako da…

Ok nemas sport klub. Torenti i netflix i dalje postoje.

Off topic,pitao bi za misljenje i savet,vec duze vreme mi video igre izazivaju nemir,jel se desavalo to nekad vama,a sto je cudno non stop mi se igraju?

@lesa Jesi zadovoljan Tv-om,kako ti se cini? Nisanim ga vec duze vreme,bas mi se svidja.

Jesam,zadovoljan sam.Dugo sam vagao izmedju par modela LG,Samsung,Sony,Philips i za ono sto meni treba ovaj TV se pokazao kao najbolji izbor(naravno u toj ceni+ -20 e)…

1 Like

Patiš li od stresa? Meni se dešava da me udari adrenalin, pogotovu kd igram online, ako igram kasno posle teško zaspim. Igraj neke mozgalice i opuštenije igre pa vidi kako ćeš reagovati. Ako si pod stresom organizam drugačije reaguje, znoje se ruke, javlja se uznemirenost u grudima… Generalno, ako si anksiozan igranje napetih igara još više utiče na to stanje, ne bi to trebalo da radiš. Ako ti nervni problemi počnu da utiču na fizičko stanje organizma, tipa povišen pritisak, napadi panike, tahikardija možda bi bilo dobro da sagledaš koji problemi u tvom životu ti to izazivaju i da se suočiš s njima, bilo da ih riješiš ili da ih relativizuješ u smislu da ih prihvatiš, sagledaš, racionalizuješ i minimaliziraš njihov uticaj na tebe prije nego postanu hronični i odvedu te u depresiju ili slično. Ne znam gdje živiš, uglavnom danas svuda postoje besplatna savjetovališta za ovakve stvari. Svi smo pod stresom, ja kad vidim mirnog čovjeka odmah pomislim na kojim je lijekovima. Bavljenje sportom jako pomaže, trčanje, vožnja bicikla. Za probleme sa disanjem i tahikardiju joga i meditacija su odlična sredstva. Izbjegavaj sve što ti ne prija pa i igre.

10 Likes

Doktor Of A Gun

4 Likes

Meni se dešavalo kada sam igrao Dark Souls, ovisnost verovatno.
Satima i satima bi bio pred televizorom, a kada bi prekinuo bilo bi to neprijatno osećanje.

@Son_of_a_gun

Pitao je mene a ne tebe :stuck_out_tongue:

Nama se desilo to dosta puta, cak se moze reci da sam polu-lud, delimicno i zbog Fife. “Nemir” je blaga rec, potpuno ocajanje kada primim podlucujuci gol u 90 minutu, ocajnicni krici, cudjenje devojke i budjenje komsiluka. Nikako nije zdravo, ali svako ima svoj porok.

1 Like

Oko čega se vi nervirate… :joy:

1 Like

Pa oko cega da se nerviram, oko cene paradajza? :smiley:

First world problems :smiley:

2 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=D1clC80NbJI

pola sata fore :laughing:

RE:2 1-Shot Demo

Available:
January 11, 2019
Price:
Free
Platforms:
PlayStation®4, Xbox One, PC (Steam)

The demo can be played for 30 minutes.
You can continue as many times as you want within this 30-minute limit.
If you complete the demo within 30 minutes,
you can play again until you have used up the remaining time.
Once you have played the demo for 30 minutes, you can’t play it again.
The demo will be available for download until January 31, 2019.

2 Likes

Umam hrinicnu anksioznost,znaci svakog dana se budim sa nemirom i haosem u glavu i samo mi se igraju igrice,doduse sad nemam volju ni da sedim ispred ekrana pa zato igram neke igre na mobu tipa star wars galaxy of heroes,mozda nisam na pravom forumu postavio pitanje,ali pitam zato sto ceo zivot igram igre i u jesdnom periodu zivota,tj ok 24 te su pocele da mi izazivaju nemir,al ja san nastavio da ih pikam jer su mi igre velika ljubav,pa razmisljam da nije od toga…

Odigracu je na sva tri profila po jednom. :smile: A onda na soniju jos jednom, pa cu valjda da predjem. :joy:

1 Like