Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Celu igru :slight_smile: kakve su stekare 30min.

Druze meni se cini da imas ozbiljan problem…
Ja sam sebi davno priznao da sam zavisnik sto se tice video igara, a mogu ti reci da sam bio zavisnik i od kocke, iako imam tek 20 godina, ali to nije za ovu temu, ako neko ima slican problem neka prica, mozda mogu da pomognem, ili nek mi se javi kako god.
Medjutim zavisnost kao zavisnost leci se iz glave.
Oba ova problema sam resio sam sa sobom, bez ikakve strucne pomoci, moras biti jak da izguras bilo kakvu krizu ili nervozu jer ako se nakon svega vratis tome ponovo, gotovo je…
Sada igre igram umereno, a o kockanju ne razmisljam. Zavist je najveca bolest, bilo kakva, pa makar i sto se tice igrica.
Nadam se da necete da osudjujete sto sam ovo napisao, jednostavno imao sam potrebu da nesto kazem jer bukvalno niko drugi ne zna za ove moje probleme, izvinjavam se i sto nije za ovu temu…

4 Likes

Bungie se odvojio od Activisiona, zadrzavaju pravo nad Destiny IP-em. Navali narode sa komentarima.

Da li ovo znači da Destiny 3 neće imati exclusive content za Sony? :smiley: :smiley: :smiley:

Lowkey ulepšalo dan.
.
.
.
.
.
.
*par meseci kasnije

“Bungie would like to announce it’s partnership with Sony.”

Jeeeeeeeee… :weary::face_with_symbols_over_mouth::joy:

Možda neki exotic? To nešto menja?

W A V E S P L I T T E R

ĐE MI JE MOJ RAZDELNIK TALASA?! ĐE?!

1 Like

Postoji li nesto na ovom svetu sto Activision nije upropastio?

2 Likes

Kažu da je OP u MP-u. A ja još nisam dobio One Eyed Mask na titanu :frowning:

Barem se raspadaju, cena akcija im je pala skoro 50%

Pa ta cjena akcija ce mi uvijek ostati misterija. Ljudi imaju ime, konstantnu zaradu, jake IP-eve, te su prepuni novca. Oni objave da su smanjili projektovanu zaradu za sledeci kvartal, vrijednost kompanije opadne za par milijardi kroz cjenu akcija. Nigdje veze.

Da me neko ne shvati pogresno, savrseno mi je jasno na kom principu se zasniva ekonomija, I koji mehanizmi su na djelu. Ali to ne mjenja moje misljenje da je to obicna glupost.

Navescu jos primjer kada je Activision kupio za 3 milijarde one sto prave Candy Crush igre, njihova vrijednost poraste za 5 milijardi zato sto su “diversifikovali portfolio”. A isto sve u kompaniji.

Ja lično to shvatam kao “gledanje u budućnosti” od strane investitora, akcionara. Diversifikacija je u ovom slučaju značila da ulaze na jedno novo tržište, koje je ogromno i prepuno potencijalne zarade (ergo Diablo mobile). I to je u tom trenutku značilo “buy, buy, buy” jer kompanija na takvom tržištu može samo da zaradi, a uloženi novac u vidu investicija ili kupljenih akcija može samo da donese zaradu.
Naravno, onda su krenuli sa fijasko serijalom, od Battlefront 2 do Battlefield V, pa sad ni FIFA ne zarađuje onoliko koliko su predvideli (a kontam da su gomilu novca potrošili na sva ta prava iz sveta fudbala), Bethesda je imala problema sa Fallout igrom i sve se to odrazilo na akcije i zaradu. A samim tim, “gledanjem u budućnost” stiče se dojam da se takav trend može nastaviti te su zbog toga cene akcija pale.

Ruku na srce, pojma živog nemam o svemu ovome, ovo je samo moje neko viđenje - laičko.

1 Like

Ponavljam, jasan mi je mehanizam, ali citav koncept mi nije logican. U momentu kada su kupili kompaniju, ona je bila jedva profitabilna, te oni nikakav novi novac nisu dobili niti stvorili.

Vrednost akcija skace kada trziste pretpostavlja da ce vrednost kompanije da se uveca (tj njena zarada) a pada kada vise ljudi u tako nesto ne veruje. “Pravu” vrednost akcija firme ume da izracuna 10 ljudi pored Vorena Bafeta jer se zasniva na kompleksnim formulama i skoro ezotericnom razumevanju finansijskih izvestaja (accounting je jezik, kao recimo fransuski). Ako ne znas pravu vrednost, onda ne mozes ni da procenis da li je neka akcija precenjena ili potcenjena, mozes samo da sledis hype i trendove, ili savete profesionalnih analiticara, ili da zakljucak baziras na pretpostavkama da se sabloni ponavljaju i reflektuju kroz grafikon cene. Kada su vesti u pitanju i ocekivanja kompanija, akvizicije su obicno jaki bullish signali, ali bogtepita kako ce kompanija da se snadje pogotovu ako diversifikacija puno izlazi izvan okvira srodnih delatnosti na koje ne mozes tek tako da primenis pozitivnu praksu iz neke potpuno desete industrije.

Diablo za mobilne je, po meni jako los signal jer znam kakva su ocekivanja hardcore publike. Investitorima to izgleda kao neverovatan potencijal da se prodre na potencijalno beskonacno trziste uz minimizovanje troska za razvoj pa cena raster jer je vise laika nego dobrih poznavalaca video igara. Isto kao kada su Nintendo akcionari naterali da napravi Mario za mobile. Sta je ispalo od toga? Apsolutno nista. Kompanije treba da nastave ono sto dobro rade.

1 Like

3 posts were merged into an existing topic: NBA mudrolije

Mega ulepsalo: pobedio na Playstation Srbija konkursu za Spiderman bundle i danas bio da preuzmem nagradu. :smiley:

A ovo je rad sa kojim sam konkurisao

Tako da ce debeljko na oglas ili kod nekog iz familije. :grinning: Svaka im cast na ovome, definitivno nisam ocekivao ovako nesto. :slight_smile:

35 Likes

Delovalo mi je da sam video negde ime kad su objavili spisak pobednika. Čestitam :slight_smile:

1 Like

2 posts were merged into an existing topic: NBA mudrolije

Hvala puno. :smiley:

Koji si ti car :blush: ja one slusalice za tri zivota ne bi nacrtao a kamoli nesto drugo :joy:

4 Likes

Svaka cast, uzivaj u njemu.
Kako si saznao za konkurs?
Ja nisam znao za njega…

1 Like

Bilo je više objava na fb strani. Oni uglavnom tamo objavljuju te nagradne igre.

Haha, dajte neku ideju pa cu da iscrtam neku foru za ovaj forum. :smile: Bilo na fb strani kao sto kaze Daemon, mislio sam prvo da je random izvlacenje pa sam video posle da moze da se prilozi ilustracija, fotografija ili sta god. :slight_smile: Ja mislim da su oni i prosle godine pravili nesto.