Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Mislim da ti je loš primer poređenja. Jedno je biti kiroprakticar, a drugo davati lažnu nadu kako ce ti bog pomoći ili mazati kojekakvim kremama

4 Likes

Propalo zdravstvo je kod nas veliki problem i loših stvari se dešava. Ali i dobrih. Za kostolomce ne znam, čini se siva zona i ne bih da ih stavljam u isti koš sa vidovnjacima i magovima. Ipak je svako od nas odgovoran za svoje telo i kome ga poverava. Prosto ne postoji medicinska i naučna potpora da ovaj idiot može tumor mozga da leči tinturama i lepim rečima. I uzimaš pare za to. I još neko umre. To je na toliko nivoa za osuđivanje i sprečavanje sličnih da se bave ovakvim stvarima.

2 Likes

Zdravstvo je kod nas na minimalnom nivou, ako ne i ispod njega… Retko se desava da dva doktora dijagnosticiraju isti problem kod coveka. Svako svoju politiku vodi. Meni su sjebali prst za citav zivot, a poznajem i mnoge ljude kojima su davali terapije koje nisu ni trebali primati (izmedju ostalog i meni, dva puta, za dva razlicita problema). Doktor, koji nam je prijatelj, dijagnosticirao mi je problem koji imaju dedice od 70 godina i dao mi neku terapiju, koja naravno meni nije pomogla. Drugi doktor mi je dao terapiju za neki drugi problem, koja je na mesecnom nivou iznosila oko 150e, takodje bez pomoci.
Doktori su u dilu sa farmaceutima, a pored toga su itekako korumpirani.
Jednom prijatelju je doktor, nakon blagog udesa, za 100e, napisao povrede kao da je iz aviona pao. Momak digo lepe pare od osiguranja :confused:
I doktori su ljudi, a ljudi kod nas znaju biti teska go*na.
Na kraju, onaj strucni i valjan kadar se tesko i zadrzi ovde. Mnogi odu preko, a nama ostane nestrucni sljam koji se uci na nama…
Drugar iz osnovne, iz klupe, koji je bio i djak generacije u srednjoj, po zavrsetku srednje skole, otisao je u Nemacku da studira medicinu i tamo prima razne stipendije i odlican je student. Naravno, ovamo se nece vracati. A i zasto bi?!
Mada, moram da spomenem da mi se desavalo da naidjemo i na stvarno dobre doktore.
Nije sve tako crno, ali je dobro sivilo u nasoj medicini…

Oni se sami stavljaju. Često se mešaju bioenergija sa kiropraktikom. Vecina njih je samouko, nelicencirano, i tvrdi da poseduje paranormalne sposobnosti. Sve je to isto.

Ni najmanje, covek nista ne tvrdi. Namesta sam, ne pominje nikakve bioenergetske budalastine i ne palamudi. Konkretno ovaj gde sam bio je ucio od svoje pokojne majke.
@robotnjik @umnjak
Slazem se da je los primer i nije bas za 100% poredjenje.
Ali govorim da nije lako odrediti sta je pravo a sta ne.
Nisam lik koji veruje u magove, vraceve i te budalastine vec u medicinu i nauku.
Ali evo ti odlican primer gde kada bi sabrao godine skolovanja svih doktora kod kojih sam bio dosli bi do 100god i mogu svi zajedno dupe da obrizu sa tih 100god bacenih.
Ceovek mi je namestio nogu za ravno 30sec.
Za to sto sam jos 3x isao za ledja nisam ni isao kod doktora vec su me namestio odmah.

Da, setio sam se jos jednog primera. Od drugarice tata namesta zeludac.
Kolega se patio isto oko 2 meseca, pajao po doktorima i dosli su do resenja da je to sasvim ok ili mozda da ga operisu!
Odvedem ja kolegu kod njega. Za oko 5min ga je namestio i cao! nikad vise, to je bilo pre oko 1god.

Poenta price je da ako pitas nekod Dr Mr Prrr za njih su i ovi ljudi “sarlatani”
Sto se mene tice vrede vise nego te njihove nabubane diplome a ne mogu da mi rese nesto sto neko moze za 30sec.

Ima ih stvarno raznih i sve te metode su i nastale iz nesposobnosti zvanicne medicine da pomogne coveku, ili sporosti konzervativnijih metoda koje zahtevaju dugotrajna lecenja i rehabilitacije. Ali za sve njih jeste zajednicko da ih zvanicna medicina ne priznaje i to je prosta cinjenica. Razlika je samo u tome da li verujete u njih ili ne. A da ne pricam o tome da li vredi. Sto @Stevvva rece, kada svakodnevno trpis konstantne bolove nema te cene koju ne bi platio.

Ja sam licno isao kod nekih “kostolimaca” koji su bili crossover izmedju bioenergije i “kostolomstva”. Takodje mi je fizioterapeut pricao o nekoj babi koja je “videla” sve kosti u ljudskom telu i sama naucila profesiju, iz nekog stanja polu transa.

Išao sam kod neke masažerke sve dok nije počela da lupeta o energiji koju dobija preko nekog kristala na kom se nalazi čip(!?) koji je direktno povezan sa Hilandarom. Taj kristal je platila preko 100 evra. Rekoh hvala doviđenja, ne vraćam se više.

8 Likes

Pa, eto vidis. :rofl:

Pa možda je na kristalu telefonska kartica sa čipom pa ima telefonsku vezu sa Hilandarom :wink:

Ovo sto ti ja pricam nije nikakav takav fiuk. Prosto ljudi znaju da namestaju, osete pod rukom, razume se u to sto radi sto bi rekli. A lik nije nista drugaciji od tebe i mene.
Ne prica nikakve budalastine vec je zanat naucio porodicno i ima dara za to.
Znaci ne komuniciraju ni jedan ni drugi koje pominjem sa “visim silama” nemaju hotline sa hilandarom ili bolje receno sa Lazom… Prosto ljudi imaju dobar osecaj i znaju da pomognu.

1 Like

Da nije mozda Qualcommov modem cip oko koga se spore sa Apple-om? To bi objasnilo visoku cjenu…

Sala, naravno.

2 Likes

Moja instruktorka joge je super kul, ali kad krene sa putovanjima kroz meditaciju i mogućnošću da se tako pređe u paralelne univerzume samo mi izazove kolutanje očiju. Mislim se, daj samo da radimo ta istezanja i dobri smo, mani me ezoterije, misticizma i spiritualnosti, to imam u video igrama.

5 Likes

Ovo što @marko_gts piše mogu da potvrdim primerom iz Novog Pazara, imala je neka žena koja je tako mnogima lečila mnoge probleme sa leđima, kostima uopšteno, bez snimaka, bez dana školovanja. Brat moje žene imao nešto kriva ramena, jedno spušteno bilo, odmah ovi naši kraljevi (takozvani lekari) kazali mora operacija kičme, ljudi preporučili tu ženu, on otišao, žena mu stvarno to ispravila.
Ruku na srce, ima i drugih priča - valjda mu je to stvarno što Marko reče, ljudi znaju i poznaju, osete pod rukom, nauče se - a druga je priča moja lično, ja kao dete slomim ruku tokom bombardovanja 99te, odvedu me kod neke žene, ona mi kao ispravi ruku, uvije i kaže, stavljajte luk na ruku, da bolje zaceli. Ruka zacelila, ja danima smrdeo na luk, nakon toga odem jednog dana da igram fudbal, budem golman - pogodi me lopta u prste, odmah me zaboli kao onog puta kada sam je polomio, ruka odmah natekne u zglobu. Odem kući, deda pokojni me povede u bolnicu, dobijem gips, kaže prvi put bila pogrešno nameštena ruka zbog čega mi je ta kost i dan danas deblja na toj ruci gde je bio lom, nego na drugoj, gde nikad lom imao nisam.

A evo i primera od pre dve nedelje - poznatija doktorka iz našeg grada, starija žena, padne i polomi obe ruke. Kraljevi iz naše bolnice, njene je*ene kolege joj dva puta pogrešno sastave te lomove, morali oba puta da joj lome ruke, na kraju ljudi vukli veze da ode žena u BG i da joj tamo naprave ruke, zamalo morala pod stare dane da operiše obe ruke zbog preterane stručnosti tih retarda.

Ima svega u nas ljudi moji.
Apropo svega - "Ja ne mogu da izlečim bolesne"; "Oduzeli ste mi brata" - B92

3 Likes

Što se lomova tiče, kost mora da bude deblja na mestu loma, to je prirodna reakcija orgamizma na traumu, na svaki način pokušava da kompenzuje nedostatak/slabo mesto.

1 Like

Sto se cudite svemu ovome? Da znate kakvi sve mamini i tatini sinovi upisuju Medicinski u BG i na kakve nacine daju ispite, prije bi otisli na planinu nekom travaru nego u najblizu bolnicu… Sav mladji kadar koji valja ce svakako da ode ili u privatno ili u DE / nordijske zemlje, a obican narod ce da se lijeci kod kojekakvih mesara :sweat_smile:

2 Likes

Uljepsalo:

Macbook pro 15" 2018 , prelijep laptop, nikad nisam podnosio windows laptopove(nesto su mi tromi)

11 Likes

Čestitke. Sada si miran 4-5 godina.

Ako može info gde je kupljen (grad) i po kojoj ceni.

Zavisi sta radi na njemu. Ako nije preterano zahtevan korisnik miran je i duze od 5god bez ikakvih problema.

Ja sam moj MBP iz 2014 intezivno koristio do sada, ono full Adobe aplikacije, video i animacija, sve radi kao sat i dan danas. Baš je dosta posla prešlo preko njega, ponekad i po 10-12 sati za redom. Bez ijedne reinstalacije operativnog sistema. Jedino je baterija malo oslabila, brže se troši, sve ostalo super.

1 Like