Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Kakvi su sto se tice upgrade da li smes sam da ubacis ram i drugi veci hard za skladistenje podataka ili moraju oni u ovlascenom servisu?

Ulepsalo: definitivno slika Halo na PSN profilu @xX8Lampard8Xx :slight_smile: pa i to ce da dobiju :smiley:

3 Likes

Ne :smiley: Koliko para?

1 Like

@xX8Lampard8Xx jel istina ovo ?

Dobro pitanje, nemam pojma :smiley:

Moja racunica je da mi nece ni trebati veci hard, makar 2-3 godine. 256gb ssd za programe, 1tb obican za skladistenje.

Jel jos uvek vazi ona prica da su ssd hardovi kratkog radnog veka?

Stize mi konzola vrv u petak, samo sto nemam nijednu igru, tako dok ne nabavim bar nesto jos sam na xboxu redovan :slight_smile:

Pa i ne…štaviše. Dosta toga se promenilo u poslednje vreme, pa je tako uznapredovala i tehnologija oko SSD diskova.

Postoje tri vrste SSD-a. Single Level Cell (SLC), Multi Level Cell (MLC) kao i Triple Level Cell (TLC).
Tip skladištenja MLC sprema dva bita po ćeliji za čuvanje, TLC tip tri bita po ćeliji i SLC tip samo jedan bit. SLC flash memorije još nisu šire prihvaćene zbog izuzetno visokih cena.

E sad, za tipove skladištenja i njihov vek trajanja važi sledeće:
Što je više podataka po ćeliji spremljeno, to je veći nivo trošenja!
To znači da se na početku eksploatacije diska životni (radni) vek može vezati samo sa ciklusima pisanja.
Stanice za skladištenje tipa MLC traju oko 3000 ciklusa pisanja. E to sad možda ne zvuči mnogo, međutim, u poređenju sa konvencionalnim HDD-ima, mehanika SSD-a ne degradira tj. ne troši se SAMO kod čitanja podataka.
To znači da se, samo čitanjem podataka, SSD neće istrošiti, a to opet vodi do zaključka da sve zavisi o broju procesa pisanja i brisanja.

6 Likes

Pa makar jednu od onih beskorisnih nalepnica!

Ja imam ssd od 21.10.2013 godine Samsung 840 od 250gb i do sada je na 98% života a 5 godina se koristi na laptopu.Nisu toliko loši koliko se priča ili je Samsung toliko bolji.Moja preporuka

1 Like

@n00dle samsung i nemas problema, sve ostalo jeftino je boranija.

@SlobeX evo slika govori vise

2 Likes

Iz licnog iskustva, samo Samsung EVO i nista drugo

Moj je pro model

Hahaha i još nije banovan… Visok prag tolerancije :smiley:

Leptijebem kad nisam pao s fotelje. Pa ovo je Hil(andar)ious :joy:

4 Likes

Koji god da uzmes ima da radi. Nije to tako kao sto vecina zamislja.
Evo ja imam Parrot SSD 120GB iz 2013. + Samsung SSD 240GB iz 2014. Oba radi sevrseno jos.

1 Like

Hehe, pa vidim da je nasi ljude cene oko 11000e, sto je po meni nerealno visoka cena. Kupio sam je za 10500e pre 3 godine.

A post was merged into an existing topic: Tv problem

Odlepio, pre 15 dana sam menjao soferku, juce se vracam sa posla i pljas kamen od kamiona i opet!!! Sve u tri piz…e rine… :face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth:

E pitanje, ako moze to da se izmeni na forumu. Kada se klikne na neki link moze li da se namesti da otvara taj link u drugom tabu a ne u tom gde si sada?
Kapiram, nije tesko kliknuti srednjim dugmetom nego onako, navikao sam na bukvalno svim forumima koje znam tako ide. Pa reko cisto da pitam.

To podesiš u tvom profilu, da ti se linkovi otvaraju u new tab

3 Likes

Jbg, hvala. Nisam nikada pazio.


Još malo pa da vidimo kako to izgleda :smiley:

6 Likes