Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Nećeš dočekati nove gearse :joy:

1 Like

Mozda je tako i bolje :laughing:.

1 Like

Ovaj grip nije nimalo za zajebanciju. Jedno je svinjski, ptičji, konjski, a ovo je drugo. Ljudi su se masovno razboljevali oko mene. I ja sam bio bolestan nedelju dana. Jebeno je. Naročito ako se stalno putuje po gradskom prevozu, ide po bolnicama, radi u školama, uglavnom bilo gde ima dosta ljudi u malom prostoru sa lošom ventilacijom. Obratite pažnju na zdravlje i ne zajebavajte se.

Ulepsalo uzeh nov tv Samsung UE43NU7092UXXH.

Nesto potpuno neplanirano pre neki dan.

Za sada sam prezadovoljan. Slika perverzija u odnosu na krs kineza 1080. Xbox izgleda u potpuno drugom izdanju sada.

7 Likes

Kad vec diskutujemo viruse, cini mi se da su ovi kanadski relativno slabashni u odnosu na srpske :smiley:

Da kucnem o drvo, ne pamtim da sam se ozbiljnije razboleo otkako sam dosao ovde; u najgorem slucaju budu neke blage prehlade.

I sad ce naravno kroz dva dana da me obali neka virushchina.

Inace virus koji sada vlada jeste svinjski grip, tj njegova mutacija AH1N1, tako da nije nista opasniji od poslednjeg. Umirace uglavnom stariji ljudi i oni sa respiratornim problemima, naravno desi se i da neko mlad umre usled neshvatanja gripa ozbiljno. Ovaj grip treba odlezati. Po meni nema razloga za neku preteranu paniku.

@lesa samo zvanicne dokaze ne rekla kazale iz nasih korumpiranih novina.
Da je stvarno tako bila bi mnogo ozbiljnija alarmantnost

Kod nas? Stvarno? Kod nas najavljuje treći svetski rat svaki dan. Sumnjam da bi prećutali ili zataškali nešto tako… A da ne govorimo o čuvenim poplavama i 10 000. leševa koji plutaju Obrenovačkim ulicama :joy::joy::joy::joy: Naši “mediji” takav virus ne bi propustili nikako

1 Like

Stigao pc konačno! Samo da se završe ovi prokleti update-ovi

2 Likes

Dok se ljudi bave zaverama i da su bolesti izmišljenje a vakcine su zlo, ljudi će nažalost umirati, zbog neznanja i gluposti. Svakog antivaksera bih u gulag proterao pa neka se tamo maže mahovinom i pije ulje puža golaća.

9 Likes

Ako laz pomenes mnogo puta postaje istina.

Tako i kod vecine ako si zagovornik necega, kao sto je duvan zdravlje sto je 1960 bilo pa ti koristi, sloboda izbora i licni stav je nesto sto je valjda dozvoljeno u demokratskom drustvu, ovakom
Izjavom samo se potvrdjuje da to nije tako.
Sva srca pa je vise pametnih koji sve znaju bez dokaza i razmisljaju svojom glavom.
Nas narod su ovce koje samo idu na klanje i ocigledno hoce da sve osete na svojoj kozi pa da se opamete i treba.

Za vise stvari imate ozbiljnih izjava, mnogo velikih svetskih strucnjaka istrazivanja i dokaza, kao i stvari koje nisu ispitane i naucno potvrdjene, pa se informisete. Svako ko prenese izjavu iz neke nase sit stampe smatracu ga kako ga i vecina smatra a zna odakle je dobio podatak i kako.

Ulepsan mi je dan sto neke izjave od ljudi pre 100 i vide godina su istinite i ponavljaju se.

Jeste, dozvoljeno je ali postoji granica kada se ta sloboda zloupotrebljava, posebno u slučajevima kada je kolektivno javno zdravlje u pitanju a ljudi zbog toga umiru. Ili najgore deca, koja nemaju izbora jer su njihovi roditelji pročitali tri članka na internetu ili slušaju kojekakve samoproglašene “imunologe”. Ti ljudi se uljuljkuju u tim bajkama i “činjenicama” koje su najčešće izvučene van konteksta da bi se dobila verzija koja im ide na ruku. A to je sve jako opasno i dovodi do smrtnih slučajeva. To je bukvalno ubistvo sa predumišljajem.

Imunolog je obican statisticar, jedan tako eksperiment je izvrsilo ministarstvo zdravlja srbije… viruloge , geneticare i ostale vrhunske strucnjake imamo ali nazaloat ne daju izjave ne mogu da se bore sa ovima sto imaju poziciju i “diplome” ostali, sarlatani se provlace kroz placene medijume informisanja.
Kako god i ti si @robotnjik upotrebio termin koji nije shodan i okarekterisao si osobe koje se bore za slobodu izbora. Termin za terminom pogresan i shvatanje. Termin “kolektovni imunitet” je izmisljen i ima dokaza za sve postoje statistike i validni podaci naravno ne nase zemlje jer nisu validni .

Svako da podsetim onaj “bombas samoubica” kako su ga okarekteristali 2009-2010 godine u skupstini sa bombom u ruci, da li neko zna o tome? Da li znate da su mediji ga nacrnili, zakon lazno osidio, kljukali i ostale stvari? Sve ovo uradili a garantovano ovde ni jedan od vas ne zna o cemu je rec, samo zna da je neki ludak kako su mediji napisali…

Sloboda govora je opasna kada ugrozava zivote drugih ljudi. Antivakcina pokret treba zabraniti jer ugrozava ne samo pojedince vec i celokupnu populaciju slabeci njen imunoloski kapacitet.

1 Like

@padawan Samo na osnovu cijih podataka baratas, mozda su samo informacije ali svakako podaci nisu? Da li si ti svesan kojih opasnosti postoji od prisile i problema koji su u nasem drustvu prikriveni? da li si svesan kakav Dnk imas i uticaj na isti? da li smo mi najrazvijenija drzava koja ima sve svoje? Da li su nasi mediji slobodni? Da li pricaju istinu? Ova kao i odgovore mnogo druga pitanja nazalost neces dobiti.

Nazalost mnogo pitanja kojima odgovor je precutan ili sakriven. Posto svake godine dizu hajke u odredjeno vreme, koriste se metodama poznatim, mozes proveriti sve sta ti pise
( pisem vam) ako si zainteresovan/i.

Slika stvarnosti je malo vise ulepsana na vodecu stranu i u njihovu korist.

1 Like

Sloboda govora nikoga ne bije po usima, svako moze da radi sta hoce.

Posto je vakcinisana populacija 100% sigurna cemu slucaj od zdravih ne vakcinisanih?
Eto dokazu o laznom terminu kolektivni imunitet!
Odajte mi vi drzavnu tajnu koju znate a ja ne znam?!

Inace vakcinisan 21dan posle vakcine izbacuje neke zive viruse i moze da zarazi druge!

Postoji ogrmna demografska grupa koja bi bila ugrozena ukoliko bi znacajan deo populacije odbacio vakcine, stari i mala deca kao i oni sa oslabljenim imunitetom iz raznih razloga. Ne znam u stvari o cemu pricamo, o MMR vakcinama? Ili o bilo kakvim vakcinama?

Mi na zalost jednostavno nemamo bolju zastitu od vakcina. Niko nije rekao da je to poslednja rec medicine, mozda cemo pronaci nacin da se direktnom DNK manipulacijom eliminisemo sekvence koje omogucavaju virusima da se “zakace”. Ne sumnjam da ce se i tada javiti paranoici i teoreticari zavere i branitelji slobodnog drustva, ali zato postoji zakon da ogranici njihovo dejstvo, kao i dustvena osuda jednog velikog dela koji je usvojio civilizacijske vrednosti.

Sloboda govora kao i sve ostalo moze da se zloupotrebi. Recimo, ti ne smes da siris javnu propagandu protiv jevreja i propagiras nacizam, jer to ugrozava ljude koji su postali zrtva takve paranoje i propagande. Da li znas koliko su virusi ubili ljudi? Daleko vise nego nacisti, ili kju kluks klan crnaca.

1 Like

Aman zašto bi te iko “trovao” vakcinama? Kao šta, da nas naprave zombijima i zavisnim od lekova? Ili da nas pobiju? Ne kontam paranoju. Sve “teorije” antivaksera su opovrgnute i nemaju smisla, osim ONIH KOJI ZNAJU JEDINU PRAVU ISTINU O KOJOJ SE ĆUTI. A nikako da saznamo šta je ta istina, a kad je ponekad i načujemo, svodi se na gomilu gluposti koje ta ekipa toliko ponavlja da već i sami veruju u to o čemu pišu. Gomila šarlatana koja priča o stvarima u koje se ne razume ili potpuno pogrešno tumači.

Evo ja ne znam koji je tačno sastav plazma keksa, eurokrema i krem bananice pa ih konzumiram. Jel znamo tačno šta ima u prašku za pranje veša i deterdžentu za pranje posuđa? Sigurno ima uranijum da nas truju i prave robovima, čitao sam na Sputnjiku. A šta tek stavljaju u mobilne telefone pa nas zrače mračnim silama?

To što ti @M007P padaš na te fore koje ti serviraju maliciozni kvazi-naučnici ili poludoktori je tvoje pravo, ali razmisli koliko štete može da nanese nekome to što takve stvari širiš naokolo.

2 Likes

Smesna je cinjenica da je danas sa napretkom tehnologije jako lako manipulisati ljudima. Iskreno, ne krivim ljude koji su izmanipulisani jer ipak je u danasnje vreme tesko odvojiti laz od istine. Generalno sto se tice teme, mislim da se trebamo sluziti cistom logikom, a ona kaze da ljudi koji spadaju u rizicnu grupu ce svakako umreti ako ne prime tu vakcinu, tako da je bolje da je prime pa makar ona bila i ‘‘otrov’’ kako to govore teoreticari zavere. Danas se teorije zavere sire brzinom svetlosti i verovatno u tom moru zavera ima neka koja jeste istinita ali ponovo dokazi ne postoje, tako da je sigurnije verovati u cinjenice. Na svakom je da veruje u ono u sta hoce, ali opet skrecem paznju da ce nam te teorije zavere naneti vise zla nego dobra.

1 Like

Da kolektivni imunitet ne postoji ljudi bi danas jos uvek umirali od kuge, inace u svim razvijenim zemljama se vakcina uopste ne dovodi u pitanje jer i pored cinjenice da nije savrsena i ima ili moze imati nuspojave ipak je bolja od, ne znam cak ni cega jer alternativa jos nije izmisljena.

Alternativa je bapska medicina i medicina Miroljuba Petrovića.

2 Likes