Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

U USA nije obavezna vakcinacija i zato sa vremena na vreme u regijama gde je veći procenat nevakcinisane dece češće izbijaju epidemije. Poslednja pre desetak dana, čini mi se u Severnoj Karolini, ali nisam 100% siguran da je baš u toj državi.

Vakcinacija nije obavezna u većini zemalja razvijenog sveta ali je tamo svakako svest o vakcinaciji toliko visoka da se to ne dovodi u pitanje, prosto je deo građanske dužnosti. U zemljama gde ta svest nije na tom nivou, jedino obavezna vakcinacija može sprečiti katastrofalne posledice neodgovornosti roditelja.

3 Likes

Ne morate da vakcinišete svu svoju decu, samo onu koju ne planirate da zadržite… Lepo kaže narodna poslovica…

Ljudi, nemojte se šaliti sa tim, vakcine su tu da bi nam pomogle… Moja rođenda sestra je počela da se bavi antivakcinašenjem, dok joj nisam otvoreno rekao, da dokle god ne vakciniše decu (za nju me tačno zabole šta će da radi, ako je totalni retard i želi da muči sebe, neka to radi slobodno, ali decu neće) da neće preći prag doma, dokle god ja ovde živim… Pogodilo ju je to, i još je takođe doktor bio oštar prema njoj, pa je vakcinisala decu, i od tada razmišlja onako kako treba…

Zamislite da drugova devojka, koja studira u Beču višu školu za radiologa ne može DA POHAĐA nastavu, dokle god ne primi sve vakcine koje oni nalažu… AKo ne želi da primi, neće moći ni da studira… Kratko i jasno… Sa ponosom tvrdim da sam sve vakcine primio od svog rođenja, i kad god mi se naloži primaću ih… Takođe od zaraznih bolesti sam imao samo boginje, i to je to… Od jedne vakcine na levoj ruci čak imam ožiljak dubine pola mm, i prečnika 5mm, i opet mi ništa nikada u životu nije falilo… Ne igrajte se ljudi, život je samo jedan, i nekim situacijama nećemo imati pravo luksuza da sebi priuštimo grešku… Imajte to na umu

2 Likes

Mene je RDR2 inspirisao da malo više čitam i istražujem o tuberkulozi. To kada vidite batalit će te za sva vremena priče o kako su vakcinacije neka bjelosvjetska zavjera. Bolest koja je ubila više ljudi nego svi ratovi ikada, je skoro potpuno eliminisana zahvaljujući vakcini.

6 Likes

Ironicno je sto su isti ti ljudi koji danas ne vakcinisu decu sami nekad bili vakcinisani – stavise, dosta njih je danas zivo samo zahvaljujuci vakcinama.

Da su im babe i dede jos zivi, pa da ih pitaju kako je zivot izgledao bez vakcina, kad nisi znao oce ti dete doziveti petu godinu.

Prica o autizmu je sad vec odavno razotkrivena ko budalastina. Ove nove price o teskim metalima su za mene novost, mogu samo da kazem da sam skeptican prema takvim x-files teorijama zavere.

For what it’s worth, Luka je sve svoje vakcine uredno u Srbiji primio, eno ga zdrav i prav momak, da kucnem o drvo. Ni njemu ni njegovim vrsnjacima koje poznajem nista ne fali, nisu ni bolesljivi ni slabasni ni autisticni.

8 Likes

Ocigledno ne pricamo na istim talasnim duzinama. Pogledaj sadrzaj-sastav onda procitaj sta se u medicini zove tezak metal za coveciji organizam. E sada sto nekima trebas da objasnjavas i dajes sve informacija sta kako gde to je suviano i nije za svacije usi.
To sto ste vi povezali odredjene vakcine sa autizmom i genericki informisani sa losom stampom je vase ne znanje i samo malo vise informisanja fali. Pravi uzrok je malo vise objasnjen sa sadrzajem i kolicinom otrova, dozvoljenim kolicina i sve ima dokazano ali malo vise cute. Da skratim budite malo vise razumni i prihvatljivi za obe strane medalje.
Isto i acetomifen ovo je za us i canada ljude a za nase paracetamol, je otrovan-otrov u vecoj kolicini od par gram krk, to verujem da vam doktor nikada nije reko niti da ste igde culi, mozda pretpostavili: “ sve u vecim kolicinama je otrov”…
Prosto, vidim da nerazumnost za sve je u 99% populacije ljudi na velikom nivou i to je main stream, IN. Gej nije kul, pusi maru on je narkoman nemoj da se druzis sa njim, on je problematican aaa kao da ima neku zaraznu bolest. Eto to je narod.

Ti brate nemaš pojma sta pričaš. Paracetamol je acetaminofen. Opšte je poznato i svuda piše, dnevna doza ne treba da predje 60mg/kg, za odrasle ne više od 4g, može da bude hepatotoksican. Inače, paracetamol je jedan od najsigurnijih analgetika. Lupetas za sve pare, a zapravo pojma nemaš. Ja sam slučajno anesteziolog, i nemoj meni pričati o analgeticima. Ali, ova rasprava nema poente.

1 Like

A dali anesteziolog daje anesteziju ili je samo pripremi?
Zanima me, jer sam prilikom primanja anestezije imao ocajno iskustvo i osetio kad su mi rezali saku…

Ne razumem pitanje? Kako da li pripremi anesteziju? Koju vrstu anestezije si imao, neku regionalnu verovatno ili lokal? Jel uopšte bio anesteziolog u sali?

Ja kad sam primao totalnu anesteziju pitao sam ih posle jel mogu da mi daju jos malo ispod ruke da imam za trasu xD.

Tako da imao sam lepo iskustvo.

Moracu da ti kazem da si ti lupao preskocicu prikladnije reci ili nisi dovoljno pametan da procitas, razmislis i kazes nesto pametno pa se trudis, nepismeni pise lepo us/kanada a za nase evropa paracetamol to znaci da je isto samo drugo ime?! What?!?
Sta ti nije jasno oces da ispadnes prepametan a nisi procitao lepo ili si se zaneo od necega…

@von_Brcoos lose su ti proracunali dozu

Jesi li ti pročitao sta sam napisao??? Isto je, acetaminofen je genericko ime leka! Šta nije jasno? Nisi dobro napisao ime leka, plus neželjena dejstva su dobro poznata, ne postoji nikakva zavera u vezi paraceta!

Napisao si da ispadnes pametan sto i nisi ispao, ja sam lepo napisao to je ista stvar, imas ljude ovde i preko koji citaju ali ti ocigledno ne shvatas pisanje ili da dodjes do izrazaja, slobodno, bicu kao 99% i recicu i tebi i svakome ko je zasluzio kompetentu ej istu prikladnu rec, zamisli.

Kada ti neko napise sta si ti napisao i oce da ispadne pametan to si ti, to pise.

Ti si napisao da je to otrov a da ti niko to ne kaže, što apsolutno nije tačno

Ne brate uzmes sinonim za isto ispadne da ti ne znas to je isto :smiley: mislim da nisam upotrebio neku negaciju? Valjda :grimacing:

Pa ti jedi 5gr dnevno kada ne kapiras poentu, ko sto kazes

Nije sinonim, nego genericko ime leka

Ne mozEs da se izvadis sada sto ispravljas za gluposti kada sam poceo vec da se spr***m.

Ne vidis da pisem negacije, iglam se paracetamolom 10gr ono na cuku :smiley:

Šta pišeš bre, svakome je jasno šta sam napisao. Ti nemaš pojma o čemu pišeš. Samo zamena teza i gluposti. Nadam se da se zajebavas i lozis, ako ne, onda je ozbiljno!

2 Likes

Covece da li ti vidis da je to objasnjenje, da ti niko nije objasnio od doktora, pa 99,9% ljudi ne cita upustvo i nezeljena dejstva. To sto si anestiziolog pa znas sva imena za isto hemisko sra** ne cini te u tu i da prosipas pamet. Idi redom pa sakrij kamere snimaj i gledaj, kada su doktori spomenuli nezeljena dejstva, rekli, to ti je to imas jeftinije hemijsko … i ostalo. Bitno da si ti meni pojastio vec receno od strane mene.
Opste diskutovano i prihvaceno ocigledno da treba biti kao 99% nema prohvatanja drugog misljenja.

Hahaha, ti si stvarno blesav! Ne nastavljam dalje razgovor.