Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Kog drugog misljenja da ce neko da se otruje paracetamolom? Ceo zivot ga pijem i nikad mi nista nije bilo svako ko pije lek zna da ne jede bombone osim ako nije retardiran i da treba da procita na koji nacin se lek koristi.

Ti si citao na internetu razne teorije zavere a ljudi su to ucili na fakultetu i ocekujes da neko kaze da to sto si ti procitao na netu je sigurno tacno a ovi na fakultetima su budale… Daj bre batali tu pricu svega ti.

1j9mml

7 Likes

Sta brate, elaboriraj sta si hteo da pojasnis? Malo vise pojas sta si ucio na fakultetu tvom, slepo verovanje je kao da si slep.
Procitas lepo sta pise, mozda ne pisem prostim jezikom ili pisem mojim sto ce Aki da potvrdi. :slight_smile:
Ono o necemu sto sam napisao postoje zvanicne studije, istinito je da se prekoracuje to sto ti ne znas da moze paracetamol (kao primer )da te ubije, banalni promer u relaciji sa postom.
Prosto, spojis jedno istinito, onda drugo istinito pa onda nesto sto nije istinito (diskutabilno) pa onda vidis da tu ima necega. Ne odes da nekome solis pamet, nego mu kazes-napises da procita i da se informise lepo i poveze, ne napadas da je zivotoubica ili slicno.
Onda neko ko zna manje od procitanog kaze ti ne znas nista moja majka , rodjak hemicar, ja, bre ima sve informacije svi pricaju a on 70i neku izlapeli jarac ne zna vise sta je istina a prodao bi se za parce slanine jer je gladan( primer kompletna recenica sve).
Ako neces da obracas paznju i da posvetis nesto malo vremena da prostudiras, ne mozes da tvrdis da si upravu na osnovu sto svi kazu. eto primer vecina je da je AV na vlasti narod je izabrao, svi slusaju a da li se slazu da je to istina ili su neki provalili da bas od 5 mil nije on vecina nego je manipulacija? Kazu bolje je, pa jeste bice nam bolje, jest, sve je istina al se ne slaze vas to.

Ajmo da smirimo loptu. Nigde nećemo doći svađom a izgleda da se civilizovano baš i ne može pričati.

2 Likes

Nazalost ne moze, uvek neko nekome nesto ishitrebo kaze-napise. … Kako god ja prihvatam sve sto je drugima totalno ne prihvatljivo, neke stvari zato sto je razumno neke sto sam naucio iz odredjenih razloga. Biram reci i gresim naravno kao i svi, sto veoma velika vecina nece da prihvati.
Dodjem do zakljucka da gresim da trebam biti konzervativan i glup, sve bre ovce idu na klanje idi i ti, sto da budes crna samo ti seizdvajas. Pitanje je da li je sve to na mestu.

Vakcine mogu biti zeznute ali koja nam je alternativa? Nadrilekarstvo i molitva? Videli smo kako je molitva prosla protiv kuge ili spanske groznice koja je ubila pola milijarde ljudi.

Nemam mnogo visoko misljenje ni o danasnjoj medicini a pogotovu onoj koja se praktikuje kod nas. Na licnom primeru sam sto puta iskusio ogranicenja struke ili nekompetentnost lekara. Mozda su tome kriva i nerealna ocekivanja jer mislimo da su lekari cudotvorici koji lece sve. Za sigurno vise od pola bolesti koje sam imao ne zna se uzrok. Neke metoda dijagnostika i lecenja ce naravno biti prevazidjene kao sto danas gledamo na lobotomiju, elektrosokove i lecenje pijavicama. I to je ok. Ali bolje od ovoga jos uvek nemamo.

Tvoji argumenti u diskusiji su mahom na nivou “ne treba biti slep i ovca”. Mozda sve zaista i pise na tim tvojim sajtovima, ali kao da si slabo od toga zapamtio osim utiska da tu “nesto ne stima”. Kod coveka je lako probuditi fantaziju i sumnju u sve i svasta. Tesko je utvrditi cinjenice, ali za to nam sluzi nauka. Hvala bogu da je imamo.

Pa bas i nije tako, pokusavam da na najprirodniji nacin - bolji kazem a da ne budem kao vecina da osudjujem i optuzijem kao sto rade svuda za suprotnu stranu. Bojim se da nisu moji vec naucnika i zvanicnih istitucija(nasi kriju to), imas radove, istrazivanja, intervjue, dokumentarce i svi imaju odredjene elemente zajednicke i govore o korelaciji. 2+2 =4 a ne znas priblizno 4 a ne kaze zasto i kako. Ima ovde pametnih koji nikada nisu se setili da procitaju vise i da razmotre na osnovu cega pisu, naravno bez novinskih clanaka bez dokaza i nekog objasnjenja, verovatno jer nisu imali vremena ili drugog razloga. To ovce je vise objasnjenje da velika vecina naroda veruje sta im se kaze bez informisanja, a neki podaci daju druge stvari.
Nasi narod je u sustini prost jer dzabe pamet ako je ne koristis, pogledajte nove zakone koje su skoro izglasalini i za sta, bice vam jasno, ni jedan jedini ne ide u prilog narodu.
E da internet je dozvolio da se prosire neke informacije i podaci do kojih je pre moglo da se dodje mnogo tesko ili apsolutno nemoguce. Net neutrality je dugo u pitanju, cenzura interneta je odavno pocela za sve a sada i za sve sto im ne ide u prilog.

Bolji primer sa Pi =3.14 :slight_smile: recice svasta neki.

Ljudi ne zele da rasmisljaju o onome sto je opste prihvaceno kao naucna cinjenica. Pre ce da rade nesto zabavno ili da se obrazuju u nekom pravcu koji ce im doneti licnu korist (kad vec moraju). Do tada, bezbrizno se voze u automobilima i avionima, peru ves u blazenom neznanju kako sve to radi i da li postoje neke zavere automobilsko-avio industrije i proizvodjaca ves masina. Gde zapravo i postoji zavera sa programiranim kvarovima, ali na stranu to.

Tebi su interesantne teorije zavere, mnogima nisu. Veliki deo tih teorija sluzi samo vise da se narod zabavi, da se prodaju knjige i izmame youtube pregledi, jer je mnogo lakse iskonstruisati detaljnu fantaziju nego utvrditi i najprostiji od fizickih zakona.

Kada je u pitanju zdravlje i lecenje opste populacije moras da propises neke zakone i obaveze i te stvari ipak treba prepustiti medicinskim profesionalcima, a ne raspravljati sa anesteziolozima o dejstvu lekova. Vera u bajke nas nije daleko odvela, a nauka jeste… i tek ce.

Vakcine svakako nisu poslednja stanica ljudi u borbi protiv virusa, rizici i nuspojave na stranu, cini mi se da je to vise workaround i koriscenje evolutivnog potencijala za automatsku proizvodju antitela. Ali su dobar pocetak, pogotovu za ekonomski ugrozenu populaciju Afrike i siromasne Azije. Kada malo udjes u svet mikrobiologije shvatis da ljudi uopste nisu na vrhu lanca ishrane i da problem moramo resavati na fundamentalnijem nivou DNK manipulacije zbog fascinantne sposobnosti virusa da milutiraju i repliciraju se neverovatnom brzinom. Ako uopste prezivimo ovu prokletu najezdu A H1N1 virusa.

2 Likes

@padawan sve je to istina ali nije u potpunosti, teorija zavere je isto pitanje kao za vernike da li bog postoji?! Kao sto sam napisao negde da imam i znam nesto sto nije za ovakav vid izlaganja…

Dok cekam pasos 3x mi skocila cena karte za preko, pa da li je moguce za 48h a sada ide mart sve gore cene za low cost kompanije. Smorio sam se a slucajno saznao.
Da znate za EU pasos treba da vam ima minimum 3meseca vazenja za neke drzave za vecinu 6meseci i vise, mislim na domaci pasos.

Uvek je tako za emigrante. Relativno brzo sam i ja zavrsio za sebe.

Vise me nervira sto NBS uzima 3000 din nadoknadu… za sta?!

Da te još jednom podsjeti zašto bježiš iz zemlje.

1 Like

Pa za izradu, ah nema kod nas dz sve naplacuju, kako mislis da prime neki plate i penzije iz javnog sektora ako ne otimaju od naroda svakodnevno?! Pa onako je lep budes srecan sto ga imas pa mozes da putijes po svetu, sve full u masti, sem novcanoh sredstava za ostalo.
Saznah danas sasvim slucajno da u austriji postoji saobracajna od auta za free papirna(video je) a ona kao kartica se placa i ne moras da je imas. Kod nas ima i rok vazenja ko kreditna kartica je i nemas nikakvu jeftinu varijantu. Pa ti vidi sta se desava.

nisi morao, mogao si preko ambasade ali cena je veca. Zbog tvog trenutnog statusa tamo ne znam ali preko njih mozes sigurica.

Kad ti u goste dođu PUBG saborci - neprocenjivo!
@SlobeX i @umnjak

13 Likes

Hoce li biti vecere? :grin:

Ulepsalo ili sjebalo…
Danas sam bio na turniru u Fifi 19.
U 1/4 finalu izbacim najboljeg drugara, na penale.
U 1/2 finalu uzmem momka 10:1 (uzvratna utakmica).
I u finalu, uhvati me neki glupi bag. Obojica smo uzeli Juventus, jer su zaista dominantni. I meni se dogodi ta situacija, da Alex Sandro sa beka prelazi na centralnog igraca, te tako u odbrani igram kao da imam crveni karton, a na sredini samo guzvu pravi.
Momak je dobro igrao, ali opet je ovo bio jedan veliki hendikep. Na kraju me je pobedio 6:3 (a toliko golova nisam primio za citav turnir - 5) i ispred nosa mi uzeo PS4 sa Fifom 19… Osvojih duks i podlogu za mis :grin:

Nakon toga odem na pice u jedan Pab i naletim na @iKaran :slight_smile:

14 Likes

@ninja nesto mi nisi mnogo ostareo ili sto te stalni vidim na fotkama sa pecanja (isti si ne staris) :smiley: sve sve ali nesto mi se @umnjak promenio , popravio :smiley:

@von_Brcoos nije ti bilo sudjeno ocigledno, na nekom ispitu si varao pa te stigao hendikep sa fifom :). Zaradices drugi bez brige.

1 Like

Mene su napred gurnuli da oni izgledaju sitnije

8 Likes

Bozo ova slika ti ne laska majke mi :joy:

Ali sada iskreno, koliko ste morali slusati o pecanju?

2 Likes