State of Decay 2 + gameplay teaser / izlazi 22. maja / $30

Jeb_m ti prokletinju zvanu 4K + 10 bit HDR TV, nista ne igram na X one, skuplja prasinu. Jednom kada se predje na pravi 10 bitni HDR plus naravno na 4K nema povratka. Nesto slicno kao voziti auto star 10 godina i novi, pa se ti vrati u staru kantu…Bas gledao jucer Xone X, mozda ga na kraju i uzmem tamo posle sezone jer pre mi vreme - posao ne dozvoljava…Leto se smesi…

1 Like

Hehehe salji druze :smiley: . Ma iskreno toga se i ja “bojim” , znam kako je bilo sa PS4 / XO, ne stige se na sto strana barem ja… . Skidam kapu @iKaran , @padawan @Zoorulee pored onolikih konzola…E ima tu i MP rasturaca, kojima takodjer kapa dole za tolike sate…

E jbg, uzivao sam u prvom delu.

Meni prvi deo bio odlican, samo vise opcija trebalo. I manje repetativne misije.

Ni prvi deo nije nešto bolje prošao kod kritike pa je prodat u preko 2 miliona primeraka i godinama bio među igranijim igrama na XBL. Ovo je more of the same, samo veće mape (i to 3) i dubljim menadžmentom. Na sve to, igra je $40 tako da će naći svoju publiku.

Dobio sam poziv u tehnicku betu te sam malo probao igru. Sve u svemu reskin prvog dela. Sve je potpuno isto samo je druga lokacija.

Sa High podesavanjima na mojoj konfiguraciji radi dobro ali izgleda nikako. Mnogo malo detalja, los FOV, deluje isprano. Sve u svemu nista posebno.

Koliko vidim dubina igre i opcije se otvaraju posle nekih 5-6 sati igranja. Svakako, proveriću ovih dana, igra čeka skinuta…

Sve je moguce. Meni prosto ni prvi deo nije legao. Veoma brzo mi je postao dosadan i monoton. Trci spasi ovoga, pa trci nazad napadaju nas zombiji, pa nikad nema resursa u bazi pa onda se promeni baza i opet u krug.

Takodje je doprinelo to sto je prvi deo najavljivan kao CryEngine naslov sa brdo stvari, a nista dobro nije ispalo iz tog.

Verovatno mi je i ovaj drugi deo odmah u startu los zbog svega toga. Mada ja ni ne gotivim ove vrste igara.

Odigrao sam nekih sat dva, jedva zagrebao površinu igre i jako sam prijatno iznenađen celom igrom. Lično nisam u zombie fazonu (zadnji put igrao L4D2 pre 100 godina) ali ova igra ima ono nešto zbog čega odskače od celokupnog žanra. A to je da vam je veći problem i izazov održavanje vaše zajednice od samih zombija, koji su u stvari samo otežavajuća okolnost u apokalipsi.

Krenuo sam samo da igru proverim a prva sesija se završila sa onim tipičnim “još samo ovo još samo ono”. Odličan osećaj.

2 Likes