Stripovi

Nisam video ovu temu na forumu, a u opisu ove teme pisu stripovi. Jel citate vi to, il samo gledate serije/filmove ? Ja sam livno uzeo caletovu kolekciju alan forda…kolko stripova…i odlican je, a procitao sam u zadnje vreme simpsonove, kupovo sam ih ranije a nisam citao, zao mi je sto su prestali posle 24 broja :confused:

“Mene mama hranila stripovima,isprasiranim,na cuclu” :)…salim se.Ja citam stripove od 6.gdine,tj od kad sam naucio da citam.Brat me navukao.U pocetku su to bili Miki Maus i druzina,Teks,Kapetan Miki,Stripoteka,Strip 82.Naravno nezaobilazni Asterix i meni i dan danas omiljeni Talicni Tom.Danas mahom citam vecinu izdanja “Veselog cetvrtka”.Prednjace Dylan Dog,opet hc Talicni Tom,Dampyr…U mom slucaju pasija i hobi koji traje :slight_smile:

Ja sam jedno vreme čitao Dylan Dog, sad mahom Hellboy, ponekad The Darkness, ali najviš čitam mange, dok brat čita sve što izađe od Marvela i DC, pa ponekad i to uzmem da pročitam

Jel mogu da se kupe sad neki stripovi po kioscima ? Nisam bas u toku sa time :smiley:

Ako misliš na DC/Marvel i slične, teško, možda se nađe negde da prodaju Spider-man stripove prevedne na hrvatski i možda poneki Hellboy, verovatno imaju stripovi od Veselog Četvrtka da se nađu i dalje. Najveći izbor imaš kada je Salon Stripova u SKC, tamo imaš baš svašta da nađeš, za 1000-2000 se vratiš sa po 15-20 stripova :smiley:

Alan Ford još uvijek izlazi, jednom mjesečno, i to srpsko izdanje koje je jeftinije i meni nekako pristupačnije prevodom od hrvatskog, koje takođe postoji.

Vidim da izlazi još nekih stripova ali su preskupi, tipa 4 marke komad (240 din) pa mi se ne daju tolike pare za nešto što ću pročitati za cirka 20 minuta. Mada Alana Forda kupujem i danas.

Inače, stripove sam počeo da čitam dosta rano, imao sam oko 5 godina, naravno Mikijev Zabavnik i Mikijev Almanah. Posle sam čitao Zagora, Velikog Bleka, Komandanta Marka, rjeđe Kapetana Mikija i Texa Vilera. Već u tinejdžerskim godinama čitao sam Martija Misteriju, Dilana Doga i Alana Forda. Jedno vrijeme sam čitao i pisane Ninja romane, one sa plavim koricama, Yu generacije će znati o čemu pričam, extra su bili… :slight_smile:

Edit: Gdje da zaboravim Mister Noa, on mi je jedan od omiljenih… :slight_smile:

Da,imas po kioscima uglavnom izdanja “Veselog cetvrtka”.Ako si iz Bg ili okoline imas dve specijalizovane radnje za prodaju stripova Alan Ford(Bulevar Arsenija Carnojevica,konretno preko puta BG Arene) i Darkwood(Trzni centar Zeleni Venac).Tu mozes naci od igle od lokomotive :).A ako si negde malo dalje pogledaj ovaj sajt,Tu mozes naruciti sve sto te zanima Darkwood Online prodavnica stripova | Naslovna strana

Sto se tice pravih stripova citao sam deadpoola, dobijao iz amerike neko vreme posle sa nete skinuo ostatak, sve izcitao. Takodje citao sam Marti Misteriju i tu i tamo jos sta.
Web stripovi : Gone With The blastwave, Weave Tales i jos gomilu sad ne mogu da se setim svih

Ja sam pročitao zaista mnogo stripova, uglavnom Zlatna serija i Lunov magnus strip, a omiljeni mi je bio Zagor. Može se reći da sam bio kolekcionar tako da i danas imam između 100 i 200 komada.
U zadnjih 6 meseci sam našao jednu nagradnu igru na internetu, koja skoro svake sedmice poklanja po jedan strip, pa sam na taj način osvojio desetak stripova (Veseli četvrtak) - preporučio bi poslednji Dilan Dog - Neznanac na putu.

Ja sam maltene potpuno “amerikanizovan”. S tim sto ne podnosim superheroje, osim, donekle, Dark Knight…

Mislim da je vreme da predjes na tzv graficke novele od kojih izdvajam nekoliko meni najboljih

Hellblazer
Books of Magic
Watchmen
Preacher
Sandman
Lucifer
100 Bullets

itd.

Imas jos dobrih, Fables je ongoing serijal, uskoro ce Telltale da napravi i Fables avanturu (jedva cekam!), Y last man, Transmetropolitan, Walking Dead, i imas stvarno gomilu kratkih novela ili od po nekoliko izdanja, koje bas ne bi smeo da preskocis. Npr sve Nil Gejmenove.

Pa onda imas ove “umjetnicke” - Maus, Palestine, Blankets, Daytripper, norveski autor Jason je takodje odlican.

Mozes da probas i Crossed web-comic izdanje, ali samo ako imas jaci stomak…

A Free Webcomic And Series of Print Comics And Graphic Novels | Crossed Comic from Avatar Press

Obozavam stripove! Imao sam skoro celu kolekciju zagora i poklonio drugaru ima 15 godina. Obozavam Alan Forda, samo hrvatsko izdanje, i Mister No-a.

Porucnik Bluberi…kako sam voleo taj strip. :slight_smile:
Ipak posle dugo godina samo sam sacuvao jednu knjigu iz serijala. :’( Bas sam sada nasao na netu,ima par knjizara u Bg-u prodaju serijal o Bluberiju. :slight_smile: Voleo sam naravno i klasike-Kapetan Mark,Nik Rajder,Mister No,Alan Ford…
U zadnjih par godina kao sto rece padawan,“bacio” sam se malo na graficke novele.Sandman,Povratak maracnog viteza… :wink:

Nađoh besplatan Alan Ford
Novinarnica.net

Ma nije to to.

Uzeo sam AKira svih sest knjiga,odrase me za kintu ne znam samo ko-banka ili online store :swear: I sad planiram da narucim the Medusa Chain od Ernie Colon graficku novelu,mislim da je u pitanju DC-izdanje,obozavao sam taj strip kao klinac .Jedino sad ne znam sa kog sajta da ga porucim posle loseg iskustva sa Akira

Stripovi koje bi preporučio Djoxyju da pročita:

  • Hellboy i Abe Sapien
  • Futurama
  • The Mask
  • Fables
  • Sandman
  • The Darkness, pa ako ti se svidi imaš i spin-off serijale sa većinom bitnih likova
  • The Walking Dead
  • Asterix
  • Garfield
  • V for Vendetta
  • Assassin’s Creed The Fall

Ako se setim još nečeg dodaću, mada više vremena provodim čitajući mange, pa reci ako te i to zanima

Hvala brate!

Walking dead,Tex,Deadpool,i gomila jos drugih koje sam procitao…sve nasao na Blackcats-u…imaju jako puno stripova tamo doduse sve na Engleskom

Ljubielji mangi ce od oktobra moci da citaju Naruto i One Piece srpska izdanja ,a takode i Ikigami koji ce izdavati festina lente

Krenuće od početka ili gde je stala trenutna manga ili nešto skroz treće ?