Stripovi

Krecu od samog pocetka naravno,bice kopija japanske mange ,znaci taj format,cover,citanje naopacke,pretpostavljam da je to onaj format kao kod algoritmovih izdanja,nadam se sa svetlijim papirom samo.Koliko sam obavesten cilj im je da pokusaju da privuku klince da citaju stripove sto ce po meni biti veoma tesko ako ne stave neku nizu cenu,sa 400 ili 500 rsd koliko kostaju algoritmove mange kod nas tesko da ce u tome uspeti.

Ja sam danas kupio Uzumaki, prevod je ok, ima par stvari koje malo bodu oči zbog prevoda, ali je zaista visok kvalitet prevoda, pošto sam kupio na kiosku platio sam 350 dinara, a ako se kupuje u Darkwoodovoj knjižari u Lominoj, onda je 290, a osnovci i srednjoškolci ako kupuju uz knjižicu plaćaju 195 dinara. Jel neko kupovao Naruto ili One Piece?

ne znam sta ce vam naruto i one piece stripovi kad su to ogromna izdanja, hiperprodukcija. Isto kao i gintama ili bleach. Dragon ball… milion sveski, to ako kupite u papiru sve, ode jedan ormar za cuvanje.A kvalitet je dskutabilan, jer ta izdanja se namerno prave da budu velika.

A ja mogu da dam savet za neke stvarno dobre mange koje su nagradjivane i stvarno su kvalitetne. Love Hina na primer. Odlicna manga.

Jbg, meni je i to kolekcionarstvo, misliš da nisam već pročitao One Piece ili Naruto? Jednostavno, hoću da nabavim i fizičku kopiju, kao i za igre, a to što su na srpskom je bonus, jer su engleska izdanja trenutno duplo skuplja. A i verovatno neće dovoljno doživeti popularnosti da bi doterali do kraja, pitanje je da li će i Uzumaki, koji ima ukupno 20 Chaptera, ili kako su oni nazvali “epizoda”, doći do kraja, iako bi trebalo 3 broja da izađe ceo serijal, a kamoli Naruto ili One Piece, koji su na 655 ili na 728, a neće se skoro završiti

Goku rac rac rac rac rac
Nikad mange i anime nisam voleo, western still stripova je po meni najbolji

Sve je stvar navike i volje. Mene je smorilo to sto je svaki strip kopija suparnicke strane sada, i nema prevelike originalnosti.

Kada se samo setim, Blek Stena, Komandant Mark, Kapetan Miki i Zagor, eee to su bili dani :slight_smile:

Sent from my LG G Pro using Tapatalk 4

zamisli sad igra ZAGOR aaaa to bi bilo bruka, kakav crni assassins creed hehehe, ili Mister No igra, ma idi i to da je naprave da je TPS a ne FPS, brukaaaaa

Ja sam uzeo i procitao One Piece,i ono sto je sigurno nastavicu da pratim serijal dok ga godu Darkwood bude gurao.
Kvalitet je sasvim ok za pare koje dajemo,jos sam ga ja nabavio za 195 da kazem da me Sloba u Darkwoodu castio,tako da za datu paru isplati se vise nego duplo.
Papir je duplo bolji nego bilo koje redovno izdanje Veselog Cetvrtka,otisak kao i sve sto dolazi od Darkwooda,perfektan.
E sad prevod malo stuca u pojedinim delovima,spusten je na nivo osnovaca,sto uistinu i treba,jer je strip nekako najvise njima i namenjen.Ima podosta psovki,na koje vec i nasi klinci su potpuno oguglali i do sad su im standardni deo recnika,tako da ni ova kolicina nije nikakav dodatak,vec standardna svakodnevnica…:)…iako sam mator ko baba,iako je avantura namenjena klincima,iako je ovo podosta velika avantura,ja cu je nastaviti pratiti jer materijala za pricu ima podosta i jedva cekam svesku broj 2!

Sta je bilo sa Gen. Tesla stripom? Izaslo nesto malo tipa 10 stripa tako nesto, meni se isto svideo extra, tu je bio neki lik sa nekim testerama umesto uruku cini mi se, njega sam zapamtio heheheh

Isto sto se desilo sa ostalim izdanjima Luxora. Takođe su bili izdavali novu seriju stripova koje su bile povezane sa Borcima Sumraka, Generacijom Tesla i Romerom, zvani Divlja Magija i Faktor 4, ali su kao i njihovi prethodnici propali i ostali nedovršeni, i to baš kada je bilo najinteresantnije… Jbg, strip u Srbiji nije nešto zastupljen, mada svake godine se pojavljuje sve veće interesovanje

da bese i ti Borci Sumraka… pu majku mu kako mi bilo lepo kada sam bio mali hehehe

inace imao sam Zagora kompletno sve kao i Mister No-a kao i sva specijalna izdanja… Bleka nisam imao sve kao ni Kom. Marka, no skupljao ja to od malena, i citao takodje :). I sad bila goooomila zesca, i jednog dana ja otisao na exkurziju na 2-3 dana, dodjem kuci stripova nema, keva radila generalku, gde su mi stripovi ona mi kaze pa bacila sam… jaoooo ja u ludilu, ostala samo mala neka gomila koja mi bila u komodi… Ja se iznerviram i bacim i ono sve u kantu… Posle nekog vremena keva mi kaze e nisam bacila one stripove eno su na tavan, bacila sam ti neke casopise stare… again, headbang, nista odem na tavan vidim tu mi je gomila, sad pistolj fale mi oni sto sma ja bacio hehehehe, onda lepo to sa tavana poklonim nekom malom komsiji i tako sam se rastao od svih. Onda sam ih nasao sve skenirane na DVD-evima, ali nije to to nije to taj uzitak kao strip ispred sebe, a oni specijali prelistani po 200x sigurno, sve se raskupusali hehehe. Kako citam strip ja bre zamisljam film/crtani u glavi kako se sve to odvija, znas kad ce to da mi docaraju igrom, NIKAD!!!

Jbg, ima dosta ljudi koji hoće da prave stripove, ali u globalu je tržište stripova, kao i igara jedno veliko sr*nje. Pogotovu kod nas, mada ni na zapadu, a bogami ni na istoku nije mnogo bolje. Zna se da postoje 3-4 glavna izdavača koji retko kad rizikuju i često idu na siguricu, tržište stagnira i postaje svima čmarno i traže se drugi izvori zabave. Kod nas se žale na cene stripova, pa čak i kada je Luxor pravio gore navedene, i to u boji za 100 dinara, i mnogima je opet bilo mnogo… Nama i kad smo “van” krize je sve skupo…

i dzabe da se deli neko bi se opet bunio, ne vredi da se objasnjava nekima oko toga uopste

Studio sta cekas vrati se u detinjstvo,Veseli radi lavovsi posao sa Zagorom,Mister No,Texom…:slight_smile:

Sent from my LG-P710 using Tapatalk now Free

samo mi jos to fali sada :slight_smile: proslo je moje vreme za to…

Najbolja izjava na koju sam naišao zašto su ti stripovi propali: Jer nisu bili dobri u poređenju sa Marvel i DC stripovima :/] Kada sam to čuo, znao sam da nikad neće ništa uspeti od stripova u Srbiji na duge staze

pa to ti je ono para vrti gde burgija nece, eto toliko, dzaba ti imas kvalitetan strip kada on ne nosi pravo ime, nema ko da to progura u svet

Jel neko citao Walking Dead? :slight_smile:

Moj prvi i najbolji strip koji sam citao :slight_smile: Cista desetka. Obavezno, ali obavezno ga pocni citati. Definitivno puno bolji od istoimene TV serije…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”