Stripovi

Procitao sam vec sve sem zadnjih par izdanja. Naravno u digitalnoj formi, sumnjam da bi se kod nas moglo naci na engleskom, a i cena bi verovatno bila astronomska. :slight_smile: Sve u svemu jako sam zadovoljan kvalitetom stripa. :slight_smile: Prica nije ista kao u seriji (strip je bio pre) sto mi se jako svidja. :slight_smile:

Jel ima neko neki link odakle mogu da skinem skenirane komercijalne stripove tipa Zagor, Alan Ford, Mister No i slicno?

Alan ford
Alan Ford

Super je, samo da moze da se skine. Treba mi za ebook reader.

Sve je uploadovao na slideshare pogledaj ovde kako da skines
How-To: Slideshare Download Hack

Ili ovde isti postupak

Dodjavola!
Procitah citav strip Watchmen i sada mi se film ne gleda bas, nakon sto je Rorshach poginuo -.-
Od svih likova najvise mi se on dopao i morali su da ga ubiju, njegov bolestan osecaj pravde i ravnoteze je ono sto daje ukus citavom stripu

Nadjoh Walking Dead u prodavnici u Novom Sadu medjutim nemaju verziju na engleskom. Jel neko citao srpski verziju? Koliko je dobar prevod?

Ne, ja cu uskoro od keca verziju na engleskom da pocnem :slight_smile:

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Nije loš, mada ima onih problema koji se javljaju često sa prevodima: neke šale su prevedene bukvalno, pa zvuče debilno, i kada u stripu često psuju, verovao ili ne, na srpskom su dosadne, dosadi ti koliko puta možeš da pročitaš ****ga. Walking Dead je preveden bukvalno, bez nekog razmišljanja o uklapanju fora sa jezikom. Završava posao, ali svo vreme osećaš da nije to to.

A što se tiče verzije na Engleskom, to sam video u Beogradu u jednoj Delfi knjižari, ali majku mu, deru za njih. Oni se prodaju po jedan broj, od po 15-20 strana, a naplaćuju kao ceo omnibus na srpskom…

Dovoljno dobar ,ne znam sta bi mogli da upropaste u prevodu :drunk: .To sa psovkama si u pravu ,ali to je najmanje bitno - bar meni…

Procitaj malo detaljnije sta je @daemon napisao…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Generalno, ni meni nije preterano bitno, ali ono, mogli su bez problema da stave umesto nekog ****ga neko sr**e, radi raznovrsnosti i razbijanja monotonije, ali dobro, prevod je solidan

Naravno da sam procitao citav post,problem kod prevoda je to sto je prevod, a ne original :smiley: i naravno tesko da moze zadovoljiti bas svakog ,a i uvek moze bolje.Sam strip je dosta jednostavan tako da sumnjam da je problem bio nepoznavanje jezika,nego jednostavno se trude da ga sto vise prilagode ovom trzistu posto im je naravno cilj svakog izdavaca da se proda u sto vise primeraka.
Zaboravih da napisem sta ide u prilog ovom darkvudovom izdanju,cini mi se da su papir i stampa malo kvalitetniji,nisam imao prilie da vidim kakvo je originalno HC izdanje,mozda cak i ne postoji.

Ja ne podnosim prevode stripova koliko god bili dobri, a ti stripovi se obicno dobro prevode jer ih rade ljudi iz tog sveta. Jednostavno sam navikao da citam na engleskom, za razliku kod knjiga gde treba mnogo veca koncentracija.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Gde si nasao u Novom Sadu Walking Dead strip, koja je cena i koji broj prodaju ?

Mislim da nema HC izdanja, barem ne kod nas, jer sam video samo u klasičnom formatu. Za kvalitet papira i štampe si upravu, isto mislim za njihova manga izdanja

Ima kod nas HC mislim na mracnusumu :D,nego mislio sam da mozda ameri nisu radili ovaj strip u hc,po tvom postu pretpostavljam da ipak jesu

Znam da si mislio na amere, i ja sam, ali sam tek sad skontao kako je sastavljena rečenica :smiley: Verovatno ima neki HC u Americi, ali me mrzi da sada gledam

U nekoj knjizari na bulevaru oslobodjenja. :slight_smile: Kad udjes u nju i popnes se na sprat tamo su stripovi. Strip nije bas broj po broj nego su izdali u 3 knjige sve brojeve do sada, jedna knjiga je oko 500 dinara. :slight_smile:
Inace procitao sam ja na kompu englesku verziju ali sam hteo i papirnu da imam. :slight_smile:

Hehehe sry srpski mi nije maternji jezik pa umem da ga zakomplikujem - pogotovo kod pisanja.A ok je nema potrebe da trazis bilo sta na netu,nisam bas veliki fan ovog stripa i da nije krenuo ovde kod nas verovatno ga ne bih ni uzimao.