The Last of Us 2 SPOILER ZONE (Oprez: teški spojleri o igri)

Ja definitivno pripadam grupi kojima je igra legla perfektno. Možda jer sam počeo normalno da je igram, bez zagledanja da unapred tražim mane jer su tako drugi rekli nego sam upao na slepo. Priča mi odgovara, mogla je u drugom pravcu i da Joel i Ellie budu tu zajedno i preživljavaju ali onda bi dobili kopiju prvog dela sa boljom grafikom tako da je ovo bolja opcija po meni. Izmamili su gomilu emocija iz mene što ne mogu da kažem za ni jednu drugu igru. Akcija i pucanje su mi takođe bili na mestu, ne znam šta tu ima da mi ne odgovara. Pogađao sve u glavu i gde sam hteo, taktički se šunjao sa zadovoljstvom i jedva sam čekao cutscene da vidim kuda vodi priča. Da Joel umire kasnije u igri, koja bi onda poenta igre bila…? Onda bi kraj bio zbrzan da Ellie ide u osvetu i to je to. Ovako umire baš kad treba i to daje šansu da se stvarno zamrze ljudi koji su to uradili. A s druge strane ti ljudi podjednako mrze i nas što i jeste nažalost tako u realnosti. Suprotni tabor vas sigurno ne bi mazio ako ste im “blago ubili oca metkom u glavu” jer je navodno uljudnije i bez patnje…? Gluposti… Kako god da je završio neko, glad za osvetom je tu podjednako sa obe strane priče i tako treba da bude. I cenim da bi se u tim situacijama ljudi međusobno klali više nego što bi apokalipsa nanela zlo, jer su dočarali to baš kako treba. Jedna “obična” korona udarila pa se tuku i otimaju ispred ambulante i za toaletpapir i sad neko kaže kako u igri nije sve happy end kao u prvom delu kako su zamislili i to im ne odgovara. Kao što rekoh, priča odlično ispričana, zadovoljan sam krajem igre i za mene je čista desetka. :smiley: Znam da sam među retkima ali jbg :smiley:

3 Likes

Na stranu prica i manje vise sve to je subjektivno, ali ja ne znam kako nekome ovo napucavanje moze da bude dobro, ne sto nije dobro nego je ocajno, toliko je klanki i flouthy da ne znam sta da kazem. Ne znam koje ste pucacine iz treceg lica igrali ako je ovo napucavanje dobro. Kapiram da nekome nije toliko bitno jel dobro ili lose, meni je bilo jer ga ima gomila, ali nikako ne moze biti dobro. Cak mozda mislim da ga namerno prave tako ocajno, mozda kao da bude realnije da neka random riba ne moze da barata oruzijem kao da je marinac, pa je namerno tako.

1 Like

To poslednje što si rekao nije sigurno.
I u Unchartedu je muškarac p je pucanje podjednako loše. Po meni The Order 1886 ima odličan osećaj pucanja, mogli bi to malo da iskopiraju.

1 Like

Zamisli Uncharted, imas pet metaka u pistolju i 4 protivnika hahah.

@xX8Lampard8Xx to sam pomislio jer mi deluje da mi je sa Abby bolje islo napucavanje. Ona je malo bliza vojsci i te fore, ocigledno je i da vezba pucanje.
Imam utisak da su ovi indijanci iz ND toliko bezobrazni da sve bude po njihovoj zamisli da tebi kao igracu mora da bude jasno da Abby bolje puca nego Ellie. Samo ne kapiram ovo je igra a ne film, da zelim samo da gledam neciju zamisao onda bi to i radio ovako igram, i ako zelim da sa Ellie igram kao da je jebeni talični tom onda igra treba da mi to i omoguci. Da ima normalno pucanje kapiram da ne bi ni bio survival horor, ili da postoji za pc recimo, da se igra sa mišem.

Ja uopšte nisam primetio da Abby bolje gađa od Ellie ili bilo šta slično :smiley: Šta znam, igrao sam svašta i stvarno retko imam problem sa gađanjem u 98% igara. The Order, Gearse, Division, Ghost Reacon, Uncharted i nigde nisam imao nekih problema. Još sam ih prelazio na većoj težini. Pre mi se desi u Apexu da izvisim zbog nišanjenja nego u ovim igrama :smiley: Ali meni čim protivnici priđu, ja se ne trudim da ih gađam nego odmah melee udaram pa možda zato nisam imao nekih problema jer sam dosta puta išao u borbu rukama pošto je dobro odrađen koncopt i taj evade koji postoji sada. Isto i Uncharted.

Upgradeujes oruzje, smanjis mu recoil i bice sve ok.
Ne znam sta ocekujete, da random djevojke pucaju laserski precizno kao specijalci?

Sistem napucavanja je namjerno takav, dizajniran je u cilju da izazove tenziju u skladu sa tematikom.

To sto je tako dizajniran ne znaci da je los. Razlika je ogromna.

3 Likes

Pa upgradovao sam, presao sam igru. Pa to jedino da je namerno takav, da kao dve klinke ne mogu da oruzije koriste kao da su profi vojnici. Kako god da je ne svidja mi se, zelim da igram na nacin na koji ja zelim.

Pa jeste, manje je ziljav neko ove devojcice :laughing:.

Drake kao da je prosao obuku mossada u poredjenju sa ovim.

1 Like

Nemoj sebi to da dozvoliš, igra je odlična, mislim da će se tebi svideti. Nikakvih problema nisam imao sa napucavanjem u igri, ako neko ima ne mora da znači da češ imati i ti…Masterpiece

1 Like

TLOU2 je vrhinska igra po meni. Nema igre koja joj je prišla na kilometar po kvalitetu. Jednostavno ima TLOU2 pa onda veliki jaz, pa tek onda ostale igre ako se gleda igra sa tehničke strane.
Priča je nešto drugpo i tu je stvar kako se kome svidela. Da li sam zadovoljan pričom ili bi nešto promenio, nisam ni sam siguran, ali da je igra izazvala emocije - jeste i samo zbog toga joj podižem lestvicu na još viši nivo. Na kraju kada se sve sabere, posle odigrane igre, shvatam zašto je uradjena ovako kako jeste i zašto je kraj kakav jeste. Ovo je bio uvod za treći deo i za nešto daleko obimnije (poput serijala koji se snima). Od mene čista desetka.

I da ne zaboravim, pucanje u igri je sasvim korektno i da je drugačije napravljeno, ogroman deo tenzije bi bio ublažen i atmosfera bi bila daleko lošija. Pa nije cilj da se u ovakavim igrama uleti ko rambo i rasture protivnici, već da sa tenzijom i što tiše izadješ iz svakog sukoba. To i diže atomosferu na neki poseban nivo.

3 Likes

Uh, uh, uh… Tlou pa jaz… Ne bih se složio, izgleda igra fenomenalno ali Tsushima izgleda još bolje i radi bolje, brže učitava…

Ali za pucanje ja stvarno ne mogu da se složim za vas par.
Meni je očajno i to je to. Sad svaka ratna igra treba da ima retardiran aim da bi ti imao osećaj tenzije i napetosti što ne možeš vola da ubodeš, a usput imaš uvek manjak municije.

Meni je igra 9/10 već sam pisao, subjektivno malo zbog onoga koliko volim prvi deo. Ali je ostavila 2ka utisak na mene, baš jak.

E jedino to pucanje i smrdljiva Abby…

1 Like

Kada uperedim ovo pucanje se nekim drugim igrama sa tim over the shoulder pucanjem tipa Gears of war, ovo napucavanje je kao da je neka indi amaterska igra. Da li je to bilo namerno ili nije ne znam ali da je dobro nije. Njihovo je valjda da tako nesto utegnu dobro, tako da neko ko zna da puca na kontroleru podigne tezinu ako mu je lako, a onaj ko ne zna neka smanji tezinu. Ovako je neko kao napravio da je to namerno tako, zbog tenzije, ne kapiram, podignes tezinu i eto tenzije.

Ova igra stvarno odudara od ostalih igara po animacijama i grafici po jos nekim uglavnom vizuelnim stvarima, ali ovo je igra a ne film i meni veci utisak ostavlja napucavanje.

Beži iz ove teme, već ubijaš sebi ugođaj tako što čitaš bilo šta o igri, dobro ili loše…

Pa imaš gearse pa se napucavaj do mile volje…

@jahalang0112 nemoj da se vredjamo. Tlou1 je igra prosle generacije otprilike :smiley:

Dobro bato, ne sme nista lose da se kaze o igri. Jer ima only on playstation nalepnicu na disku.

Sta je tesko reci, da naughty dog igre su odlicne ali imaju uzasno losu mehaniku napucavanja.
I to je prosto tako. Da li tebi smeta ili ne, to je druga prica.

P.s. ici cemo da igramo gears of war :slight_smile:

1 Like

Samo napred, uživajte.

Pa naravno da je do toga to je jasno, PlayStation igra cim dobije 9 pd 10 to je skandal svetskih razmera a ova igra ima napucavanje slicno kao Slime Rancher ako znate igru xD.

Ljudi padaju na dupe za grafiku i animaciju i tako taj fotorealistican momenat to je sada popularno i masa se lozi na to.

Sve te igre to vise zasluzuju sto je najgore, ali zato ND igre moraju biti 10 od 10, izvini ne mozda sony, ali ND igre definitivno. I to je iskljucivo zato jer se ljudi loze samo na grafiku.

Zamisljam recimo da ova igra ima multiplayer. Na sta bi to licilo sa ovim pucanjem boze, pa tu bi samo leteli kontroleri po sobi

2 Likes

Nasao si da poredis TLoU pucanje u kojem obicni ljudi prezivljavaju sa gears of war-om koji je naucna fantastika lol, ok…

Igra ne bi bila ni priblizno dobra da ima fluidan i stabilan sistem pucanja. Kao sto rekoh, sa razlogom je takak kakav je.