The Last of Us Part II odložen + novi screenshots

https://youtu.be/ubKUMlEppAs

Al se nalupao ovaj forumas gore, cisto sumnjam da je prebacio 20 godina

Ko god je pustio leak-spoil treba da bude opako novčano kažnjen, jer je sigurno narušio potpisani NDA.
Koliko neko ne bi bio frustriran svojim poslom, nema pravo da uništava firmi posao, posebno ako ta ista firma ne radi ništa što ugrožava nečije živote. A ovo tipa ja nisam zadovoljan i sada ću da im sjebem igru je čista obest i imbecilan postupak.

Ako neko nije zadovoljan, uvek može da ode, a ne da pravi štetu. Ljudi nikako da shvate da samo mama i tata tolerišu lenjost do neke granice, i da samo kod njim imaš besplatno hranu. Sve ostalo se plaća i mora da se zaradi.

1 Like

Što meni odgovara? :smiley:

Ma naleteo na Tviteru na ovo :smiley: ali daleko od toga da mi je drago. Mislim super je to što je tamo rasulo za Xbox studije jer dosta ljudi baš tamo ide. Ali posle BioWara koji je bio bog gaminga, dicea, celog ubisofta. Definitivno nije dobro za gaming kao industriju.

Ja sam citao da su radili dodatne sate koji im nisu placeni i da je ovaj lik eksplodirao zbog toga i sve postavio na net. Nece Naughty dog da se raspe tek tako, igra ce vjerovatno biti odlicna sto se gameplaya i grafike tice ali story(ako je istina) je kriza.

Nije se ni BioWare raspao posle dragon age. Dice još funkcioniše… Neće Sony dozvoliti da se studio raspadne to sigurno.

I ja sam čitao na gomilu sajtove pre neka 4 meseca da uništavaju radnike koliko ih terorišu. Da su radili nedeljama po 7 dana, da nisu viđali svoje porodice, radili dan i noć plus neplaćeno prekovremeno, da su imali psihičkih problema nakon toliko posla, neispavanosti itd. i da su im pretili radnim mestom ako iko to pomene u javnost. Ali naravno da je iscurelo kad je većina njih bila tako terorisana. Baš sam se iznenadio s obzirom da mi je “san” bio da radim u tako jakoj firmi u gaming svetu. Tako da me ovo sada ni ne čudi toliko.

Ako to rade skoro svi nije izgovor da se ta praksa i dalje sprovodi. Rockstar je dosta promenio uslove nakon objave članaka u Kotaku o njihovom zloglasnom pristupu. Microsoft je pre dve godine uveo anti-crunch politiku za svoje studije.

1 Like

Jbt sprema se kataklizma, svi napustiše Sony, propast :grinning::grin:

1 Like

Ma kakvi gotovo je sve, dajte pehar ms-u :trophy: Najjaci su mi ovi sto se stravno loze na to ko je, gde, kad presao i prave neku veliku stvar od toga. Ko zna kolko je desetina ili stotina ljudi otislo/doslo u sonijeve studije pa ljudi i dalje prave vrhunske ekskluzive preko 20 godina. Jedan covek vise manje isti djavo, doci ce neko drugi i kraj. Al ljudima dosadno verovatno i moraju svasta da pisu i objavljuju svakve gluposti. Uskoro ocekujem vest da je perac prozora sa ND zgrade presao da radi u MS. Do pre par godina nisam ni razmisljao o tome ko je na vrhu sonija/ms-a a sad znam svakog zaposlenog u svim studijima i kad ko gde prelazi i sta radi lebe mekani…

Da toliko ljudi je otišlo iz ms studia u Sony onda bi svi pričali drugu priču, ovako kao ah jedan :smiley: A ono jedan po jedan…

Ili niko nije bitan došao

Senior Game Designer verovatno nečemu znači u studiju…

Jedan covek moze puno da znaci. Eto primer Kojime i Konamija sa njim i bez njega, tj MGS serijala… Ne kazem da su ti likovi na njegovom nivou ali su svakako iskusni i bitni.

1 Like

Branio sam ih al sad moram da napadnem malo. Ja sam nekako vise ubedjen u to da je stvarno neko od zaposlenih leakovao sve ono nego da je neko drugi van studija u pitanju. A posto se diglo dosta prasine sto zbog leaka sto zbog ogromnih stvari vezano za pricu igre koji se nekima ne svidjaju, sto zbog one zene sto je presla u ms, soni je morao da se oglasi i pokusa da spusti loptu i da kaze svima da je sve u redu a najbolji nacin za to u ovakvom trenutku je “neko drugo je to sve leakovao nije povezan ni sa kim nasim al ne mozemo nista vise da kazemo”. Ma vazi…

Mozda su im stvarno upali hakeri ko ce ga znati :joy:

Vezano za ovo, cuo sam dosta ljudi koji su prvi put culi za igru nakon ovog skandala , i ne samo to neko su vidjeli i taj glavni spojler. E sad nije kao da bi je oni i odigrali, ali kazem da ovo definitivno ne ide u prilog ND a ni samoj igri.