The region for your payment method and your Windows region don't match?

E pa ovi iz Microsofta nisu dobri s glavom nikako.

Jutros kupim Gold direktno sa VISA kartice, Paypal mi nikad nije ni proradio, sve prođe kao podmazano. Još sam kupovao neke igre, nešto sa kartice, nešto sa gift kartica.

Sat vremena nakon toga, krenem kupiti Mad Max i dobijem poruku u naslovu?

Windows mi je US region po defaultu, billing adresa na MS profilu isto US, jedino je kartica naša, ali je prošla dva puta danas prije nego što je prestala raditi.

Možete li mi vi koji imate profil na MS sajtu i kupujete karticom, samo kratko napisati koje kartice imate, koji vam je region Windows, koji vam je region na MS sajtu, koja vam je billing adresa?

Ako plaćate Paypalom, koja vam je billing adresa na Paypalu i da li se slaže makar država Paypal računa i MS računa?

Hvala unaprijed.

Izludiću. Vrljavi MS.

Karticu odradi na us adresi kao sto ti je i xbox live, ali uzmi neku od drzava koja nema porez na digitalne igre… Ja sam stavio Aljasku kada sam kupovao gow 4 i bf1… Nadji neku poceriju ili kafic i problem je resen…

Pa to sam i uradio, moja adresa je u Delaware-u, billing adresa kartice je ta, i radilo je pola dana sad više neće.

Pusti sat-dva, nesto je do njih onda…

Uzmi gift card sa njihovog sajta, od 1$ pa do cifre koju želiš, unesi iznos na profil i kupuj.

Works like a charm bro.

Cvrc, u tom i jeste caka, kako da uzmem Gift card čime da ga platim??? Pokušao sam.

To je još manji problem, gift kartice mogu da se kupe na milion sajtova, veći problem je što Gold ne možeš da platiš gift karticom, mora isključivo kartica ili paypal, a kod mene ne radi ni jedno ni drugo.

Kad si povezivao karticu, šta si kucao kao billing adresu kartice, tu NY adresu ili pravu srpsku adresu?

Mora ti raditi na njihovom službenom sajtu, znači ne xbox domena. Sa nje kupiš gift card. Na taj način ti prihvata karticu 100%, onda uneseš kod na profil.

Imao sam istih problema od polovine prošle godine, čuo se sa podrškom, do njih je definitivno.

Ne radi, sve sam to već probao prije nego što sam došao ovdje. Aj za nadati se da je do njih nešto jbg.

Kontaktiraj ih. Reci, imam lovu, ne prolazi. Možda izađu u susret.

Evo pokušao sam uzeti iznos sebi na 2 browser-a, ponovo kucao paypal, i svaki put greška.

Pokušam opet sutra pa javim. Do njih 100%.

1 Like

Kazu neki da mora VPN.

Moguće da je do njih, pokušao sam kupiti 1$ gift code čisto da vidim da li radi i ne ide.

Šta ti izbacuje kao grešku?

Danas ubacio svoju Intesa internet visa karticu a payment method na XO.Adresa kafane iz Oregona.Na MS storeu kupio live mesec za dolar.Na racunu manje 0.98 eur.Ovo je prvi i jedini put da sam sa kartice kupovao u MS storeu.

1 Like

Ne da jednostavno. Piše error s njihove strane i to je to…

Update:

Zbogom kartice i paypal, fino smo se družili. Još samo gift kartice, ali ajde daj šta daš.

Prolazi li ti danas paypal na njihovom store-u za gift kartice?

Jok, ni paypal ni kartice, ništa. Ni VPN, ni mijenjanje regiona u Windowsu…

Samo Redeem code.

1 Like

Ako ti je za utehu redeem kodovi za $ i za Live su ti cesto mnogo jeftinija opcija nego kupovina direktno preko store-a.

Btw, pazi samo da kod Xboxa imas i posebnu stavku u settingsu a to je region konzole. U zavisnosti od toga kako podesis razlikovace ti se MS Store.

Ma sve OK, kad sam podvukao crtu otprilike samo gubim to što ne mogu kupiti Gold direktno sa sajta, jer njega ne možeš platiti gift karticama nego mora platna kartica ili paypal.

Ma sve mi je US, profil, konzola, windows… Samo je kartica bosanska i samo meni to negdje prepoznaje, dok drugi nesmetano plaćaju kako hoće, uključujući i paypal za koji meni prijavljuje isti konflikt.