The Witcher 3: Wild Hunt

Developer: CD Projekt RED
Publisher: WB Games
Platforme: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
Datum izlaska: 19.05.2015.
Zanr: Action role-playing

                                                                                              **                                                                                            [SIZE=4]PRICA[/SIZE]

**[SIZE=2]
The Witcher 3: Wild Hunt prati pricu witchera Geralta od Rivie, koji pred sobom ima novu misiju. Misteriozna armija poznata kao Wild Hunt vrsi invaziju Northern Kingdomsa, ostavljajuci za sobom zemlju natopljenu krvlju i spaljene rusevine; ispostavlja se da ih samo Witcher moze zaustaviti.
[/SIZE]Ono sto je vazno je da se prica ne nadovezuje direktno na prva dva dijela, sto znaci da novi igraci mogu odmah krenuti sa trecim dijelom. Predznanje nije neophodno (ali je svakako pozeljno).

**

                                                                                     [SIZE=4]GAMEPLAY[/SIZE] 

**Informacije koje su za sada poznate su prilicno obecavajuce:
-The Witcher 3 ce biti tri i po puta veci od Skyrima, skoro dva puta veci od GTA V, a cak trideset puta veci od prethodnih Witcher igara. Igrac ce na raspolaganju imati camac i konja kako bi se lakse i brze kretao po ogromnoj mapi.

  • Bice neophodno vise od 100 sati da bi se zavrsila igra, a najavljen je i DLC (tacnije dva) koji ce pojedinacno biti duzi od mnogih igara. Bice i 16 besplatnih DLC dodataka.
  • Nece biti Loading screena, osim kada igrac pogine i kada se koristi fast travel
    Svaka akcija koju igrac preduzme ce uticati na svijet; svaki quest se moze kompletirati na vise nacina, i uvijek ce epilog biti razlicit. Smjena dana i noci ce takodje uticati na gameplay, jer ce npr. vukodlaci biti znacajno tezi protivnici tokom noci kada je mjesec pun.
    Kombat sistem je porpuno redizejniran, pa sada igrac moze skakati, preskakati prepreke, roniti pod vodom, boriti se dok jase konja i koristiti crossbow.
    Takodje, vremenske nepogode i okolina ce uticati na igraca, pa se tako moze desiti da se camac polomi i da igrac upravljajuci njim pocne da tone.

Ovo je najbolji gameplay video koji je izasao do sada, a odradio ga je Angry Joe. Video se sastoji od 45 min cistog gameplay-a i najbolje prikazuje o kakvoj se igri radi. Pogledajte i sve ce vam biti jasno, mene je ubijedio da definitivno kupim igru.

[SIZE=4] GRAFIKA[/SIZE][SIZE=4]

[/SIZE]Ocekuje se da ovo bude jedna od najljepsih igara koje su izasle do sada. Svi su zabrinuti da igra nece izgledati kao sto je prvobitno najavljeno, ali ono sto je sigurno je da CD Projekt Red nije Ubisoft i da se nece desiti haos kakav je izazvao Unity. Meni licno je ovo najljepsa igra koja izlazi ove godine, u smislu dizajna kompletnog svijeta i atmosfere. Podatak da ce biti snijega, smjena dana i noci, oluje, nekoliko tipova kise, pa cak i jutarnja izmaglica ce znacajno uticati na dozivljaj igraca. Kada na sve to dodate interesantno dizajnirane monstrume, jasno vam je da igra ne moze da omane. FB stranica svakog dana izbacuje po 3 screenshota, ispod cu prikazati par njih i ostavicu link na kraju posta.



Vizuelno prelijep, sa bogatim svijetom i atmosferom, realisticnim AI, dinamicnim okruzenjem, dobrom pricom i zabavnim gameplayem, Witcher ima veliki potencijal da bude GOTY i svi mnogo ocekuju od njega. Kad ce vise taj 19. maj?! :smiley:

*ako bude novih informacija (a bice), apdejtovacu post.
** ovo mi je prva MT tema, pa ako uocite da treba jos nesto da se doda, slobodno recite.

FB stranica: Redirecting...
Sajt: The Witcher 3: Wild Hunt - Official Website

Sve ovo stize uz Standard Edition :slight_smile:

Imam pitanje samo za pricu, mozda se ne nadovezuje direktno na prethodne dve, al opet su povezane. Na kraju dvojke Letho kaze Geraltu da je Jen ziva i da je u Nilfgardu, a trojka ima onaj trejler The Trail gde Geralt i Vesemir idu njenim tragom.

Povezane su svakako, ali u trojci ce prica biti fokusirana na Geralta i njegovu borbu sa Wild Huntom, tako da nije neophodno predznanje koliko sam ja shvatio. Ali ono, ako si odigrao prva dijela, onda jos bolje po tebe. U svakom slucaju developeri kazu da nije neophodno da se odigraju prethodne igre da bi se shvatila prica.

Ali kad sam prvi put odgledao ovaj gameplay od 45 min

Kako mozete da ocenite igru koja jos nije izasla? :slight_smile:

Early access? :smiley: jk

Ako su ista poboljsali od dvojke, onda je sigurno igra godine :smiley:

Ma mito i korupcija :smiley: Culi da i mi, XBR, uvodimo ocene pa poceli da placaju odredjenima ne bi li izvukli sto veci prosek, da ih ne vucemo dole na Metacriticu :hihi

Ako je tako, pitam se ko je platio emela da ocrni igru trojkom? :?

Milane videh neku sliku gde se popeo lik na vrh planincine(valjda najvise), pa kao nema ogranicenja i nevidljivih zidova, fala bogu. Dobro kontam da mora da ima na ivici mape, al na mapi kao nema.

Još jedan trejler… Ajde bre da izađe igra, valjda će prestati sa trejlerima :smiley:

Onda će forum biti malo mirniji, jer neće imati ko da podseća na nepostojeću igru zvanu driver club :stuck_out_tongue: Bitno je da uživa u igri, ostalo dođe i prođe :smiley:

Mogli su bolji box art da odrade, ovaj mi nekako meh… previse prost.

Za to cu uvek imati vremena… Tako nesto se ne propusta… :smiley:

Bice day one patch ali minor kako kazu, nista znacajno. Taj patch nije neophodan, vec su nastavili da rade na igri i nakon sto je postala “gold” kako bi jos malo ispolirali neke detalje i rijesili se bagova. Igra ce i bez njega raditi savrseno, ali ko zeli moze da ga skine.

http://www.shopto.net/news/48743/The-Witcher-3-will-have-a-minor-day-one-patch

Danasnja tri screenshota



Pise li sa cega su screenshoti? Izgledaju pateticno u odnosu na ono sto smo ranije vidjeli… Pateticno je mala rijec

PS2 :smiley:

Salim se, ne pise nista. Slike su sa The Witcher fb stranice, svakog dana izbace po tri screenshota.

A vas šestoro koji ste dali ocenu igri pre nego sto je izasla ste, pretpostavljam, beta-testeri? ._.

Vide se XO dugmad u donjem desnom uglu, tako da je verovatno XO u pitanju.