The Witcher 3: Wild Hunt

Ruku na srce uzasan sistem borbe nije smetao Witcheru da osvoji sve moguce nagrade prosle godine. Mislim da sam daleko vise uzivao u borbama u Skyrimu. Kvalitet questova i dijaloga mogao bi da bude unapredjen, uz novu groundbreaking grafiku. Ali random element ce uvek biti prisutan. Mislim da dosta ljudi i dalje zeli taj osecaj slobode i otkrivanja, proceduralno generisane dungeone. Ne bih ja tu drasticno odstupao od formule jer je Skyrim top 5 RPG-jeva al time.

Ne bih se slozio da je sistem borbe u Witcheru uzasan. Pravi combat system izlazi do izrazaja samo na najtezem nivou. Sve ispod je puki button mashing. Vidim u temi da ljud pisu kako nisu bombu bacili celu igru. Da igrate na death march, videli bi da je svako ulje, svaka bomb, svaki rune preko potreban jer su tako zamislili da se igra. Zamisli da Souls igre imaju nivoe tezine a poslednji je onaj koji igramo sada. Stavis normal, ne moras da drzis block, ili da dodgujes nego samo udaras i ne treba ti nista od itema. Kako bi se kotirala igra?

Ja sam dosta kritikovao borbu u Witcheru, ali je moja kritika bila usmjerena samo na vitlanje macem. Sam combat sistem je poprilicno dubok ako implementiramo side step i dodge, i njehove efekte na staminu, i naravno signs. I onda, na sve to, dolaze ulja, bombe, i jos sto drugih kombinacija istih. Tako da cu samo reci da je macevanje moglo biti bolje, posebno onaj fast attack je mogao biti… Pa fast

mogu da se kladim da 95% ljudi na forumu koji su igrali Witchera ne znaju da postoji bomba koja se baca fogletu da ne bi nestajao, i da se moze lakse ubiti :smiley:

Nisam igrao Death March, ali na ostalim tezinama (uz povremeno resavanje sporednih questova), nema nikakve potrebe za uljima, bombama, nekim preteranim razmisljanjem itd.
PS> Jel to Witcher topic pun, pa moramo ovde? :smiley:

Nije, nego, nam svima uljepsava dan diskusija o RPG igrama. There. In topic :smiley:

Witcher se bez problema može preći na death march bez ulja i bombi. Čak i bez runestones-a i potion-a. Najbitnije stavke su armor i mačevi. Ruku na srce, sistem borbe je mogao biti dosta bolji. Naime, a pogotovo ako se gleda taj neki lore u skladu sa knjigama, Geralt u ozbiljnije borbe ne bi trebao ni pomišljati otići bez da ima čitav arsenal svakojakih pripremljenih sastojaka i za tu borbu specifično potrebnog equipment-a. Najvećim dijelom za to krivicu snosi queen sign, koji doslovno čini nosioca kontrolera manje svjesnim potrebe o pripremi i razmišljanju. Lično, death march sam prešao sa feline armorom, i iako sam imao recepte/dijagrame za manje više sve, sem ovih za armor, nisu mi bili ama nimalo potrebni. Raspored mutagena i ability points-a je bitan, no ti već i nije sistem borbe. No ima igra ono nešto što čini da se predje preko toga.

Treba medjutim napomenuti da je Hearts of stone ekspanzija dosta bolje izbalansirana i iziskuje nešto razmišljanja kako prije tako i u toku borbe. To je praktično jedini dio koji ne bi ni trebalo igrati prije preporučenog levela. Ovi redovni questovi se mogu “čistiti” i sa 10 manje od preporučenog.

Sto se bombi tice, ja sam pokrenuo pricu rekavsi da ih nisam koristio osim za unistavanje monster nesta. Jesam je upotri****o za par contracta ali samo kada mi je igra to trazila, ovako sam stvarno nisam. Kapiram da bi mi sve bilo lakse da sam ih cesce koristio ali to sam ja, tripujem da cu na pripremu bombi izgubiti bez potrebe vrijeme. Keep it simple. Mada meni je ovo i prva igra ovog tipa koju sam zavrsio, tako da ono…

Runestone takodje nisam koristio, ulje s vremena na vrijeme, potion takodje onaj zeleni kad osjetim da mi treba dodatni damage. Najkorisnija stvar u cijeloj igri je quen, on me vadio u 95% slucajeva.

Inace kad pravimo paralelu, meni je Witcher neuporedivo bolji u odnosu na Skyrim. Tek sad kapiram koliko su Bethesda-ine igre nekako bezivotne. Bez uvrede, znam da vas ima ovdje koji ih gotivite, ali meni je Witcher pobjednik ovdje, i to pjeske. Samo pogledajte interakciju sa drugim ljudima u igri, monsterima, nebitno. Koliko u Witcheru sve izgleda nekako zivo, za razliku od retardiranih likova u Bethesdinim igrama. Mada to je i do enginea, mehanike, gameplaya, ali svejedno to je ono sto cini atmosferu jedne igre.

u 1.12 patchu nalazi se u white orchadu u nilfgardian kampu kod njihovog armorera

Nema ga ni tamo, gledao sam jucer :S

ja ga bas juce kad sam igrao tamo kupio

Hajde hvala na info, bas cu provjerit jos jedanput.

Opet sad nesto gledam, ne mogu da vjerujem da sam izvukao najbolji kraj. Osim veze sa djevojkama koja je pukla sve je ispalo super, pa cak i situacija sa baronom. Bas sam zadovoljan kako se sve zavrsilo.

Inace gledao sam malo na yt kako izgleda los kraj, depresivno bre bas, da izrezes vene :smiley: svidja mi se kako su sve to odradili, svaka im cast.

I da, Garrus Swagarian je jednom prilikom napjsao da ako se petljas sa svim djevojkama da ces dobiti los kraj i to je mene bas iscinalo bez potrebe. Nije tacno, tako da opusteno vi koji jos niste presli igru. Igrajte onako kako zelite, donosite odluke u afektu, bez opterecivanja kako ce to uticati na kraj.

Malo kasnim sa svojim misljenjem ovde, al aj da kazem – macevanje u witcheru uopste nije lose! Cim shvatis da s obicnim vitlanjem ko u button-masheru neces daleko stici, nego malo promisljenije promatras i reagujes na protivnike, sve klikne. Licno, u pocetku mi bese tesko, jer sam bio istreniran kroz druge igre da samo jurcam na mobove i ne razmisljam. Navikli smo da imamo na raspolaganju animation-interrupt napade, gde svaki novi pritisak dugmeta prekine animaciju prethodnog napada.

Ovde su me obicni drowneri razbijali, dok nisam naucio da ih obigravam s podignutim gardom i cekam da napadnu, pa izmak pa udarac. Uz povremeno przenje Ignijem. Jos kad sam ‘otkrio’ koliko je koristan Quen, moj survivability je skocio frapantno. Naravno, ljudski protivnici sa razlicitim oruzjem, stitovima i samostrelima su posebna prica – tu pozicioniranje i prioritizovanje meta postaje daleko bitnije. Ne smes da pustis da te opkole, ko, jelte, i u stvarnom zivotu (ako ikad odlucim da mi je dosta modelovanja i da nije kasno da postanem witcher)

Mislim da ljudi koji kazu da je combat u witcher uzasan nisu jos shvatili kako se igra – sporije. Samim tim, brzina Geraltovog kretanja i napada takodje dobija smisao. Borba ima neki svoj ritam. Jednom kad se odlucis za odredjen napad moras da ga izvedes do kraja, inercija i tezina sveg tog metala uzimaju svoj danak.

Da li možeš da uporediš borbu sa Dark Souls? Nisam još probao Witcher 3, a planiram pa me interesuje neka paralela sa DS uz koji sam bio prilepljen cca 200h.

Bez da nesto mnogo pametujem, Dark Souls i Witcher su slicni utoliko sto moras u obe igre pazljivo da prilazis svakom protivniku i da vrebas priliku za napad. Ali Witcher 3 je ipak obimni zapadnjacki rpg u kojem je borba samo jedan stub igracevog angazmana, dok je Dark Souls japanska tvorevina koju su od pocetka do kraja dizajnirali oko sistema borbe.

Dakle ima tu nekih slicnosti ako se gleda iz daljine, ali nije fer prema ijednoj od ove dve igre ozbiljnije ih porediti.

Ja sam bas ovih dana uporedjivao borbu izmedju witchera i bloodborne-a, jer sam se nadao da cu pronaci nesto slicno witcheru kako bih imao sta da igram :smiley: slicnost je u tome sto svakoj borbi moras takticki pristupiti, zapamtiti poteze i pokrete protivnika i onda ga malo po malo grickati (pause on that), udarac pa se izmaknes, pa opet udarac i sve tako. Kombat nije potpuno isti ali ima slicnosti.

Da se osvrnem samo na kombat u witcheru- meni je bas fino legao, nemam zamjerke. Na pocetku igre sam imao malo problema, jedan jedino drowner je znao da me namlati i ubije, a kasnije kad sam pohvatao kako stvari idu sve mi je islo lagano. Uz quen i obigravanje oko protivnika ne bi trebalo nikad da bude problema, udarac po udarac u toku obigravanja i svaki protivnik ce morati da padne :slight_smile:

Zali boze tih 200 sati :smiley: moglo se to mnogo pametnije potrositi :stuck_out_tongue:

Jes vala, na CoD, sigurno :smiley:

I ja sam lvl 35, ali mislim da toliko sati nisam bacio. Ali opet to je ok za witchera, ali zato na Skyrim ti je otislo pola zivota :smiley: