The Witcher 3: Wild Hunt

36lvl* - maloprije heheh

Ne koliko na *****es s kojima vi nikad necete bit :smiley:

Burn.

Jel tesko stici do lvl 35? Vidim ima ach. za to.
Jel za svaki treba 1500 XP ili je kao BF npr. gde za svaki treba sve vise.

Prevalit ces preko 200h dok dodes do 35lvl. Achievement za 35lvl je 60G. Mislim da preko 30-tog treba po 2000XP.

Ja sam uradio sve contracte (ima ih 27), vecinu side misija i kompletirao main story i dobio sam lvl 35. Ne mora 200 sati, ja sam za manje. Vazno ti je samo da radis misije dok im level pise zelenom bojom (preporuceni level), nikako da cekas da odmaknes iznad preporucenig oa da postane siv. Tada neces ni dobiti xp. Znaci gledaj da sve radis na vrijeme i miran si, 35. lvl ce sam doci na kraju igre.

Ja necu ni da idem u Skelligu, dok ne pozavrsavam vecinu stvari u Novigrad i Velenu. Upravo sam vezano za main story ubio Juniora, i 15 sam lvl. Pitao sam samo okvirno koliko je tezak taj ach da dodjes do 35 lvl. Jer donosi dosta G, za razliku od ostalih u igri koji su vecina po 10-15G.

Kad sam poceo Witchera mislio sam da taj trofej mogu samo da sanjam, ali ispostavilo se da ga nije tesko uzeti i da ce doci sam vremenom. Ja sam ga dobio tacno u toku poslednjeg questa, tako da ako budes radio sve contracte, side misije bices ok cim zavrsis main story. Side misije za gwent nisam igrao, tacnije gwent sam izbjegavao totalno, a upitnike sam tu i tamo cistio, ne nesto pretjerano. Dakle samo resavaj contracte i side misije uz main story i doci ce lvl 35.

Odigraj Gwent turnir. Ako ne bacis dzojstik u tv od gnjeva, nikad neces :smiley: Meni je trebalo oko 5h sa dosta dobrim spilom. Uff…

Ocistio sam sve upitnike, sporedne misije, contract-e svugdje, sad sam se pripremio za Skelliga-u. Ako jurite ach/trofeje, imate jedan od 30G ako ocistite sva gnijezda od cudovista. Koja ne mozete naci bez da procesljate upitnike. Za ovaj ach/tro vam treba samo ciscenje Velena i Novigrada.

Postoji mnogo laksi nacin da uzmes taj trofej. Odes na Skellige ostrvo i pocistis gnijezda, a ima ih ukupno 4 :slight_smile:

Sve vam na gotovo ccc :smiley:

Ostavio sam Skelliga ostrvo za kraj, jer mi je najljepsi dio pejzaza u igri, definitivno.

Ako sve ocistis i predjes prvi DLC postoji sansa da dobijes lvl 39 i onda napravis Viper set i bog da te vidi :slight_smile:

To je bio slučaj kod mene. :slight_smile: Čak sam i (bez ikakvog znanja da je to zapravo jedini način) iz prvoog pokušaja u lovu na Guntera uzeo i silver sword.

Ja lagano napredujem, igram bas polako, 22lvl, skinuo sam upravo kletvu sa Ume, i sad nastavljam dalje… Prica je fenomenalna, sve je leglo na svoje mesto, i sada mi je na normal bas lako da igram, nisam poginuo nijednom bar 10-15h. U pocetku sam ginuo kao lud, ali sada uopste, posebno otkad sam napravio Griffin armor set, i uprage sam silver i steel na enchanced verziju.
Edit: da li cu biti u mogucnosti da ubijem Yenn mozda? :smiley: Ide mi na onu stvar, i u igri mi ide na onu stvar, samo za to i sluzi, a i ovako, nadrndana vestica, gadura…

E sad, samo par pitanja u vezi celog ovog Witcher sveta, da li neko moze da pojasni malo bolje, ko sa kim ratuje tu i zasto? Sta sve spada u North, sta u South… Redania, Temeria, Nilfgaard, Skeliga, i da ne nabrajam sada, ali mi to sve bas nije najjasnije, ko je tu sa kim, kakav odnos geralt odnosno witcheri imaju sa svim tim ratom i sa svime sto se dogadja? Koliko kapiram sa svima su strogo poslovno, i jedini cilj witcher-a je ubijanje monstrua i novac.
https://www.reddit.com/r/Games/comments/36dr46/the_witcher_complete_story_recap/ Ovde nema detalja o ovome sto sam ja pitao, pa ako nekog ne mrzi da mi to pojasni, bio bih mu bas zahvalan. @Akiris tebe gledam prvog

Meni je Yenn bas gotivna djevojka, a kako mi se cini jedini sam koji to misli. Jeste da je malo bossy ali dobra je, ne zezajte. Pomogla je geraltu vise nego iko.

Ok, priznajem, podsjeca me na moju djevojku. Sad story.

Vracaj je.

Yenn je savrsenstvo od zene. Ima svoj stav, gori (u svim atmosferama), zna sta hoce. Kad sam vidio Triss, i “hihi-hihi”, pomislio sam STFU *****. Ali dobro… Ne preferira svak bdsm.

Zena i ja smo oboje mislili da je Yenn nepodnosljiva – ono sto neki nazivaju ‘pomalo’ bossy i imanje stava, mi smo dozivljavali ko stravican sebicluk, bezobrazno iskoriscavanje drugih i nadmenost neopisivih razmera.

Cini mi se da bi s njom svako poludeo pre ili kasnije, ma koliko bila lepa i uzbudljiva. Da neko tako tretira tebe ljude oko sebe iz dana u dan je neodrzivo. Al zaista, sto ljudi sto cudi.

Damn, koliko je witcher dobra igra. :smiley: Da uopste mozemo ovakve razgovore da vodimo, da naprave tako zanimljive zene… damn.

Po kvalitetu naracije i karaktera igre imaju jos dug put da predju dok ne stignu druge medije u kojima je fokusiran sav entertainment talent i glory. Cim neka igra malo iskoci iz klisea ili naprosto stupidne ispraznosti jednostavnih objektiva, to se odmah primeti i pokupi sve moguce nagrade. Ideja da je gamer bice nezainteresovano za pricu nego samo za takmicenje i samodokazivabje psihomotorbih sposobnosti je relikt starih vremena u kojima smo doduse takodje imali bisere, najvise iz domena point and click avantura.

Sto se tice Yenn vs Triss rasprave nemam sta pametno reci. Osim sto iz mog iskustva izrazito inteligentne, sarkasticne, *****y i bossy zene cesto pokusavaju stavom da sakriju sopstvenu nesigurnost. Ako je muskarac dovoljno inteligentan i siguran u sebe to moze lako da exploituje u procesu osvajanja. A kasbije ionako sve maske spadnu jer zivot nije rpg quest nego stupidni, dosadni grind, pranje sudova i susenje vesa. Sorry kids.

Da odgovorim sam sebi na ono pitanje od juce, manite se Yenn glupace.
Nasao sam na redditu dosta o celom tom ratu koji se desava, pa ako jos nekoga zanima, jer to ne moze da se pohvata iz Witcher 3 samo.

Najbitniji deo iz tog thread-a:
There are two big regions: the North and the South. Nilfgaard used to be just one city in the south, until it conquered all of the other nations. Now the entire southern part of “the Continent” belongs to Nilfgaard, though only people actually from Nilfgaard call themselves Nilfgaardians.
As for the North, there are other kingdoms, like Lyria, Rivia, and Kovir, but the only important Northern Kingdoms are Temeria, Aedirn, Redania, and Kaedwen. During the Witcher 2, King Demavend of Aedirn and King Foltest of Temeria are assassinated by Letho, working for Nilfgaard. This sets off the second Nilfgaardian invasion of the North (the first one ended in a stalemate after the Battle of Sodden, where all four of the kingdoms allied together and defeated Nilfgaard thanks to the Lodge of Sorceresses).
That was six months ago, before the start of the game. Temeria and Aedirn get conquered quickly as they don’t even have rulers and become Nilfgaardian territory. Vizima, Temeria’s capitol, becomes the Nilfgaardian headquarters and that’s where you meet Emhyr. As you learn from Ambassador var Attre, King Radovid of Redania attacked his own ally, Kaedwen, and defeated them, killing King Henselt if he survived Witcher 2. Thus Redania absorbed Kaedwen and becomes a giant nation and the only force still opposing Nilfgaard in the North.
At the time of the game’s beginning, Nilfgaard and Redania are in a stalemate with whoever ends up conquering Novigard likely to become the victor. Novigrad is a neutral city-state that is important because it lies right at the intersection of big rivers and has a huge fleet and a lot of gold. Then there’s the Skellige islands, they’re also “neutral”, in that they don’t care about the Continent, but they just personally dislike Nilfgaard so they’ve been at war for a long time. White Orchard and Velen are just random provinces within former Temeria.
Radovid is obviously Redanian, Philippa Eilhart and Sigismund Dijkstra are also former Redanians but their status is… complicated. Triss Merigold, Keira Metz, and Vernon Roche are Temerians, Yennefer is Aedirnian. There’s also a bunch of other Aedirnians like Saskia and Iorveth that apparently don’t appear in this game, but they’re pretty important too.
Geralt and company are from Kaer Morhen, really far north in Redania, so they usually don’t care about politics. Except for Vesemir, he’s a true Northern patriot. Add in some weird personal relationships between Geralt and Emhyr, Dijkstra, Philippa, Radovid, Foltest, Henselt, and Letho (it’s complicated), and basically Geralt’s allegiance is for you to decide. Geralt is a bit of a special case in that almost every single ruler in the universe knows him personally and owe him some favors, plus he’s supposed to be neutral so he’s allowed to just go wherever he pleases.

Ta prica o nesigurnosti, btw, mi je ostala nerazresena misterija kod Yenn – zanimalo me da li ce pisci od nje odjednom da naprave nezno machence kad je Geralt najzad ‘osvoji’, ili bi zadrzala tu hladnu sebicnu notu koju je ispoljavala kroz dve trecine igre. Nazalost, necu saznati jer smo bez oklevanja odabrali Triss, al eto pitam se sta bi bilo da je bilo.

Witcher 4: Domestic abuse. :smiley:

Geralt Abuse Story :smiley:

Presao sam igru, ovo je fenomenalno…
Znaci odusevljen sam, neverovatna igra.
Koliko detalja, koliki svet, koliko quest-ova i svaki je prica za sebe… FENOMENALNO!
Presao sam za 70h, odradio gomilu side-questova, 20 witcher contract-a.
34sam lvl, i sad cu da krenem da cistim velen i novigrad, pa potom i skelliege. Prva igra koju nemam nameru da prestanem da igram nakon main story.
I da, dobio sam ovaj kraj, **NE OTVARAJTE KO NIJE PRESAO SPOILER SPOILER SPOILER
**https://www.youtube.com/watch?v=iZ9SxvKwdFkJel on dobar ili los? mrzi me da gledam sve ostale krajeve.