The Witcher 3: Wild Hunt

Sutra( tacnije danas ujutro 30.8 ) ti izlazi The Witcher 3 Game of the Year Edition , radje si kupi to GOTY izdanje, pogotovo ako imas u planu kasnije uzimati expanzije. Tu imas sve DLC-ove i naj bitnije oba dvije expanzije, tacnije sve moguce sto je izaslo ti ide u GOTY paketu…

Pre neki dan sam presao i Blood and Wine.
I sta reci, igra godine definitivno.
Ekspanzija koja je duza nego 90% igara sto izlaze, neverovatno ali istinito. Necu nista da pisem, ko je igrao zna, ko nije igrao nek se stidi kao ja dok nisam presao :smiley:

Danas posle dopisivanja sa Larkom o igri, resio sam opet da krenem, ovaj put na death march.
Generalno, nisam preterano dobar, ustvari antitalenat sam za singleplayer igre ako nisu fps ili tps. Na normal sam se pomucio u nekim delovima i sad treba krenuti na death march.
Mislio sam da krenem new game + ali tu ima jedan problem. Ekspanzije nisu na mom profilu, odnosno igrao sam ih sa profilom od @loodacha u pozadini, ovim putem hvala emire jos jednom :smiley:
Problem je sto taj save necu moci da koristim za new game plus verovatno, jer na njemu imam master crafted griffin gear set, znaci stvari iz ekspanzije koje ja ne posedujem na svom profilu.
Tako da mi obican new game ne gine…
I na kraju, ono najbitnije, dajte vi rpg ludaci freakove. Pomagajte sta i kako za pocetak.
@Akiris @Lordish @n00dle
I ko je sve igrao na deathmarch, vas trojica ste mi tu za rpg nekako glavni :smiley:

2 Likes

Heh, zao mi je, al ja sam samo obican gejmer koji sve igra na normal. Ne znam tacno sta min-maxovanje uopste znaci, a kamoli da ga primenim u nekoj igri. :smiley:

A i davno sam prestao igranje igara na hard. Kome to u zivotu treba.

2 Likes

Ja hocu na death march iz 2 razloga, prvi je sto je mnogo drugacije iskustvo igrati na death march i normal. Na normal apsolutno nema potrebe koristiti potions decoctions i mutagens. I health se vraca meditacijom, previse je lako na normal posle nekog vremena.

A drugi razlog, pa hocu i achievement :smiley:

1 Like

Da, i ja sam, ponukan savetima Kotakua i slicnih, igrao na jednom nivou tezem od normal. Isto nema povratka healtha meditacijom. Al na svu srecu nisam morao da se bakcem dekokshnima. :smiley:

Svaka borba u prvih nekoliko sati, sa onim ljigavcima uz reku, bila na zivot i smrt. Good times.

Oružije i armor održaji redovno, traži što više resursa za napitke - pogotovo one za health i stamina regeneraciju, mutagen-i pod obavezno, ne zaobilazi nacrte za nove setove armora jer će ti prevagnuti situaciju u bitci. Istražuj svaki ćošak, jer male stvari čine veliku razliku… J**i Triss ili Yenn redovno da Geralt ne postane namčor.

I baš ti hvala što me podsjeti na Witcher-a, još mi i to u životu treba :smiley:

3 Likes

Kakav sad pa to impact ima na igru? :smiley:

Hvala na savetima, dajte jos, uskoro i ja krecem u pustolovinu…

Pa šta ti propuštaš… Proguglaj “failed threesome Witcher 3” :smile:

1 Like

Taj sam. Ako hoces da igras na death march, spremi se na well, Death March :smiley:

Ono cega se ja secam:

  1. Moras da koristis ama bas sve sto ti igra nudi, nema koji ce mi k… bombe.
  2. Radovaces se svakom receptu ko novoj godini.
  3. Remember the Foglets.
  4. Izuci (sto pre) skill da omadjijas protivnika da napada svoje.

I preziveces :slight_smile:

Salim se, jeste tesko do nekog 10-tog nivoa, ali posle kad sve legne na svoje mesto, shvatices da svako ko je rekao da je combat u witcheru dosadan i button mashing, taj Death March video nije :slight_smile:

Jedino te nisam shvatio da li kreces od nule, ili nastavaljas nabudzen. Ako nastavljas, tu ti vec ne bi znao reci kako ce biti, ja sam od nule krenuo :slight_smile:

2 Likes

Hvala vam :smiley:
Nasao sam stari save, lvl 34 pred kraj. Trazim jos ekhidna decoction diagram i krecem od nule, tj ng+ :smiley:

Krenuo sam ng+ na death march. Za sad ne mogu da se zalim na tezinu. Koristim decoctions vise razmisljam u borbi i ne izgleda preterano tesko. Videcemo za dalje. Tek sam na pocetku, odradio sam 5-6 questova, stigao sam u vizimu.

EDIT: Posto mi se mnogo dopao ceo ovaj svet, prica i likovi citao sam dosta po internetu o prethodnim delovima pa da napisem par stvari koje ce vam olaksati da razumete pricu u W3 ako prvi put planirate da igrate sada. Necu prva dva dela prepricavati, postoji tona takvih klipova na yt.
Ono sto je zanimljivo i vazno za pricu je da postoje dve regije: Sever i jug. Nilfgaard(u igri se cesto spominju kao ‘the black ones’, njihov emblem je ono sunce vidjacete ga dosta u igri) je bio u pocetku samo jedan grad na jugu, ali su osvojili sve ostale gradove i teritorije na jugu. I sada ceo jug pripada njima, ali samo oni koji su stvarno iz Nilfgaarda sebe nazivaju nilfgardijanima.

Sa druge strane, na severu, postoje kraljevstva poput Lyria, Kovir, Rivia odakle je i sam Geralt. Takodje tu su i najbitniji Temeria, Aerdin, Redania i Kaedwen,
Temeriju i Aerdin su Nilfgaards lako osvojili i u Vizimi(glavnom gradu Temerije imaju svoje glavno utociste). Tu se nalazi i Emhyr, videcete vec u igri. U medjuvremenu, King Radovid of Redanie napao je svoje saveznike Kaedwin i osvojio ga. Dakle, postoje maltene samo dve velike armije, kraljevine sada, Redania i Nilfgaard koji u toku Witchera 3 ratuju medjusobno.
Treca velika regija u igri je Novigrad koji je jedini ‘neutralan’ jos uvek, za koji se smatra da ko god ga osvoji, Radoviid ili Emhyr da ce pobediti rat.
Postoje i Skellige ostrva, koja su takodje neutralna, ali se ne vole sa Nilfgaard tako da su sa njima u ratu i oni.
Ovo je ukratko o ratu i sta se desavalo sve pre Witchera 3 sto se rata tice.
Ako mislite da treba stavite ovo u prvi post, meni je ovo dosta pomoglo kad sam procitao i razgranicio ko je tu sta s kim i kako…

1 Like

Batali ti ko sa kim ratuje, nego se fokusiraj na cudovista :smiley: A sto se tice tezine, videcemo kada dodjes do ozbiljnih zverki…

Videcemo, za sad sam op :smiley:

E kako ide Witcher na NG+ i toj tezini? Ja se razmisljam da krenem opet NG i da podignem tezinu.

Iskreno, lako je.
Samo gledaj pre nego sto pocnes da popijes potion of clearance koji restartuje sve ability poene da mozes ponovo da ih rasporedis, i onda sve gruvaj u quen i axii. Quen je krucijalan, uvek ga moras u borbama imati aktiviranog i s njim je lako.
Takodje ono sto je meni MNOGO pomoglo, tj pomaze i dalje je ekhidna deccoction. Kada trosis staminu vraca ti se health, u principu kad si u borbi i ostecen si, iskoristis igni a vitality ti se puni, ja sam za 10h samo 1 poginuo i to slucajno u principu nisam morao ni taj jedan put.
Ako nemas diagram za ekhidnu, njega mozes naci na pocetku igre u questu laddies of the wood, kad si u podrumu sa vesticama pronadji knjigu my evening with a vampire, mislim da se tako zove. u njoj se nalazi diagram za njega. I jedan ability koji pomaze na pocetku je sun and stars, mislim da se tako zove, regenerise ti vitality kad si na suncu, tokom dana.
Ovo je napamet sto znam, mogu ti veceras postaviti jos par dobrih potiona i decoctiona koji ce ti olaksati, a za koje ne znam nazive sad bas…

2 Likes

Odlicno, Hvala ti. Uzecu oba dlc-a i onda krenuti NG+ i paziti ovaj put posto sam sa Geraldom prosli put opleo svako zivo zensko i onda doziveo ONAJ kraj. Nisam bas bio srecan zbog kraja.Al kako kaze narodna posle Je…a nema kajanja.

Ako uzmes DLCeve, prvo odigraj njih pa kreni i ng+. Inace uz dlc ne znam koji se dobija ability da stavis da kad pojedes ili popijes nesto, vitality ti se konstantno vraca narednih 20 minuta. Ne znam kako se tacno zove taj skill ali naci ces ga ne sumnjam. Znaci to. ekhinda i whirl ti donose besmrtnost maltene :smiley:

I ja sam opleo sve zene u igri la sam dobio nakbolji moguci kraj :smiley: za kraj je bitniji odnos sa Ciri i odluke koje donosis sa njom, a to sam izgleda sve odradio kako treba

Odnos s Ciri … :sob: :sob: :sob:

@xX8Lampard8Xx, poslao sam ti poklon u Diablo, otvori ako već nisi vidio :smiley:

Pa imate poklona mali milion od mene. Nema kome nisam poslao :slight_smile:

Navukao sam se na Diablo zadnje vreme sabio brdo sati. Presao vise puta sa Wizardom i Ratnikom.

Sad cu verovatno da picim Witcher neko na death march