TL:DR PS4 Gamesharing

Ukratko:

Postoje dve vrste naloga:

1. Nosilac
2. Guest

1. Nosilac - Nalog koji se pomocu login podataka kreira na konzoli i sadrzi igru ili igre. Kad se stavi opcija da nalog bude primary na toj konzoli, svaki nalog koji postoji na toj konzoli moze da igra igru sa svog naloga i dobija trofeje na svom nalogu. Nalog na kom je igra ne mora da bude logovan.

2. Guest - Nalog koji se pomocu login podataka kreira na konzoli i sadrzi igru ili igre. Ovaj nalog se ne stavlja kao primary, i da bi se igra koja se nalazi na tom nalogu igrala mora da se igra iskljucivo sa tog naloga.

Primer Nosilac: Moj licni account je Akiris. Dobijem nalog koji se zove Padawan na kom se nalazi God Of War. Ako nalog Padawan stavim kao primarni na mojoj konzoli, God Of War igru mogu da igram sa naloga Akiris, bez da se logujem na nalog Padawan.

Primer Guest: Moj licni account je Akiris. Dobijem nalog koji se zove Padawan na kom se nalazi God Of War. Samim tim da je Padawan nalog Guest na mojoj konzoli i ne stavljam ga kao primarni, God Of War mogu da igram samo sa Padawan naloga.

Razlika je samo u tome da li skupljate trofeje ili ne. Ako vam trofeji ne znace nista, Guest nalozi su vam dovoljni. Ako pak jurite trofeje Nosilac je za vas.

Nosilac nalog moze biti primarni samo na jednoj konzoli u datom trenutku

Najbolji moguci scenario za gamesharing - Moj licni nalog je Akiris. Samim tim da igram sa tog naloga, on na mojoj konzoli ne mora da bude nosilac ako konzolu koristim samo ja. S druge strane Padawan ima isti takav nalog. Pa tako on stavi moj nalog Akiris kao primarni, da bi igrao igre koje sam ja kupio sa svog naloga, gde cu ja uraditi isto na mojoj konzoli sa njegovim nalogom. Tako obojica kupujemo igre, i igramo sve kako treba sa svojih naloga. Ovim nacinom su sve igre vec upola cene ako stavimo na papir da jednu igru kupujem ja jednu on.

Za sva dodatna pitanja i eventualne nejasnoce stojim na raspolaganju :slight_smile:

6 Likes

Do sada kupio jedno 5 nosioca. Presao GOW kada hoces cimaj da ga deaktiviram kao primary. :slight_smile:

Od danas cu da pikam u slobodno vreme Gary the metrosexsual fruitcake.

Dok ne padnu platine na obna Darksidersa ne igram nista drugo :smiley:

Znam da postoji detaljan tutorijal za ovo sa detaljnim opsiom svih naloga ali ovo je neki skraceni faq za sve kojima princip gamesharinga nije bas jasan.

Doduse moze biti konfuzno samo ako nemate ispred sebe konzolu. I meni je bilo. ali cim imate PS4 ispred sebe skontate sistem za 5 minuta.

Tu postoji jos i fantom nalog, ali to bi svrstao u neki kvazi ilegalu pa nisam hteo da ga pominjem.

U principu isto ka na Xbox one, mogu da delim regularno sve sa jednom osobom kao sto mi na Live radimo.
Samo me zanima da li npr. ja mogu da uzmem tvoj profil, i da bude online na mojoj konzoli u pozadini dok je moj takodje online i igram sa svog profila i dobijam trofeje? U prevodu, da li mogu da budu 2 ili vise profila online na jednoj konzoli u isto vreme?
Pitam posto planiram krajem juna da uzmem PS4, treba da predjem U1,2,3,4, TLoU, Horizon, Ratchet and Clank, Crash N sane trilogy…

Edit: i da li mogu da imam 2 primary naloga na konzoli?

  1. moze da bdue ulogovanih naloga koliko hoces. Samo mi objasni zasto ti to treba konkretno. S tim sto ako se ulogujes na priamrni nalog za koji postoji guest, a guest je ulogovan, nekog ce izbaciti. Ali nema potrebe da se logujes sa primarnim nalogom ako si skinuo igru.
  2. Mozes da imas primarnih naloga koliko hoces. Cini mi se da je limit broja naloga na jednoj konzoli 15. Ako se varam nek me neko ispravi. Svi mogu biti primarni.

16 naloga

1 Like

Na primer, ti i ja delimo igre na ps4. Ja stavim tvoj profil za primary, ti moj i to je jasno ja igram tvoje igre a ti moje. E sad na primer, igor je npr. na poslu, i ja hocu da igram nesto sto on ima na profilu, da li mogu da se ulogujem u isto vreme na svoj i njegov profil dok je on odsutan i da igram igre sa mog profila, da uzimam trofeje na svom profilu?
Na Xbox-u je to moguce.

Nemaš potrebe za time. Na PSN ne moraš da budeš ulogovan na njegov profil u pozadini da bi igrao njegove igre na svom profilu kad uradiš takav share.

Kao sto sam napisao, a i @daemonkiller92, jednom kad stavis nalog kao primarni i stavis sa tog naloga da se skida sta hoces, ti mozes logout da uradis sa tog naloga i nikad se vise ne logujes. Cak ne moras da budes ulogovan ni da bi skinulo igru. bitno je samo da pokrenes download

Al što bi rekao čika Akiris…

Sve će biti mnogo jasnije kad stigne konzola…

4 Likes

Ako zelim da igram neku igru profi online sa turnirima i slicno? Onda je najbolje samo kupiti igru online ili nesto slicno?
Dali mogu istovremeno ako imam neku igru na mom nalogu da je prodam nekom drugom na guest nalogu?

Najbolje je da je kupiš online ili nešto slično. Ili offline, ako želiš profi da igraš.
Eventualno guest, ako želiš polu-profi, posle 20h, sa primarnim nalogom.

2 Likes

Pleja, moze li gamesharing na ps2? :joy::joy:

Može, matori. Dovedeš strinu kod čika pleje, ja ti ustupim konzolu sa kontrolerom koji radi 20 godina perfektno, a ja i tvoja strina igramo neke druge igre… Tako ti ide share na ps2 !
hahahahahaha ! ! !

2 Likes

E moj cika Pleja… na niske si grane spao… Sa strinom ne bih ni ps6 igrao, kamoli neke druge igre :joy:

Ne bi ti, naravno, al čika pleja… Standardi se pomeraju godinama. buahahahahahaha!!!

Ja nisam presao nijedan Darksiders,samo sam ih isprobao prvih 10ak minuta mozda… A sad mi bezveze da ih igram na x360,tamo ih imam,a ne placa mi se remastered verzija,nemam vise ni dovoljno prostora na Ps4…

1 Like

Prodacu ti ja guest nalog za 1000 din :grin:

Imaćeš full platina, al nećeš imati gaming od 08 to 021h… Nastaviš u 06 sutra dan, kad Akiris krene naa posao…

Akiris ima drugi nalog na kom su darksidersi. On mu je stavljen kao primarni, pa guest moze da igra kad hoce.

Ucimo li sta iz ovog mini tutorijala majkumu? :joy: