Tom Clancy's The Division

  • Developer: Ubisoft Massive

  • Izdavac: Ubisoft

  • Platforme: PS4, Xbox One, PC

  • Datum izlaska: 8. mart 2016.

  • Zanr: third-person shooter, action-role playing

**[U]O IGRI:

[/U]**Radnja se odvija u New York-u, a pocinje tako sto na Black Friday dolazi do velike pandemije virusa koji je zahvatio kompletnu Ameriku. Vlada je dozivjela kolaps za samo pet dana, a u drzavi je usled nestasice hrane i vode zavladao haos, sto dovodi gradjane do brutalne borbe za zalihama i generalno za prezivljavanjem.

Igraci ce se naci u ulozi The Division agenta, koji su obuceni da djeluju nezavisno od centralne komande. Njihov cilj je da sprijeci potpuni raspad drustva, da povrate New York i da spase sto se spasiti moze.

U igri postoje nekoliko frakcija, od kojih su prijateljske ostaci policije i vojske (nacionalna garda), a neprijateljske cine Rikers (bivsi zatvorenici), Rioters (banditi i gangsteri), Cleaners (bivsi sanitarni radnici koji zele bukvalno da spale zarazu paleci sve redom) i The Last Man Batallion, tajna specijalna jedinica koja pokusava da povrati red malo radikalnijim mjerama.

Igra pruza potpunu slobodu igracima kada je u pitanju customizacija. Moguce je birati odjecu, obucu, pojaseve, pancire, kape, zatim modifikovati oruzje po svojoj volji dodavajuci prigusivace, gripove, optike i slicno. U Safe zonama postoje Vendori kod kojih je moguce kupiti oruzje, dodatke za puske, sprejeve za oruzje, pancire itd.
Postoji nekoliko kategorija oruzja: standardna (zelena), specijalizovana (plava), superiorna (ljubicasta) i high end (zlatna).

Postoje tri vrste misija: misije za Medical Wing, Tech i Security Wing. Igru je moguce preci i potpuno solo, ali je preporucljivo igranje sa prijateljima, narocito u Dark Zoni. Dark Zona je najzarazenije mjesto u gradu, i u njoj se nalaze najbolje stvari koje je vojska ostavila za sobom. Kada igrac pronadje loot u kontaminiranoj zoni, neophodno je da pozove helikopter kako bi exctractovao taj loot i kasnije ga koristio. Sistev levelovanja funkcionise posebno za Dark Zonu i za dio grada van Dark zone, sto znaci da cete imati dva nezavisna levela i dvije valute u igri (jednu za New York i drugu za DZ vendore). Da bi otkljucali kofere sa najboljim lootom u kontaminiranim djelovima Dark zone morate biti makar osmi DZ level. Takodje postoje i kutije sa lootom koje ne zahtijevaju odredjeni level vec DZ kljuc, a njih mozete nalaziti ubijajuci druge igrace. Rogue igraci ce biti kaznjeni ako poginu kao takvi, sto znaci da ce izgubiti DZ kljuceve ako ih posjeduju, novac i xp poene. U igri je moguce pronalaziti hranu i vodu po marketima i napustenim stanovima, a mogu se zamijeniti za odjecu.

The Division mozda vizuelno ne izgleda kao na reveal traileru, ali bez obzira na to grafika je veoma dobra i po meni (sudeci po beti) je jedna od najljepsih igara do sada. Bice smjene dana i noci, kao i dinamican sistem vremenskih neprilika koje mogu uticati na gameplay.

**Napomena: **The Division zahtijeva stalnu online konekciju. PSN i Xbox Live Gold pretplata su neophodne samo za Dark Zonu, za single player nisu.

[U]**TREJLERI:

**[/U]

[U]**

CONCEPT ART:

**[/U]


**Facebook: **Redirecting...
**Twitter: **https://twitter.com/TheDivisionGame

*Ovdje mozemo napraviti spisak igraca sa foruma kako bi se lakse okupili, ako budete htjeli recite pa cemo ubaciti.

Odlično odrađena tema, jedino mi se boja slova ne sviđa, nekako ne prija očima.

Inace ovaj concept art sto sam postavio dobijaju svi koji su igrali betu. Udjite na Uplay account i imacete tamo uz ovo i neke wallpapere za tel, racunare, soundtrack kao i neke iteme za igru, tipa outfit, sprejevi za oruzje i slicno.

----dodato----

Upravo ga narucih. Razmisljao sam da li da narucujem ili ne i popustih, rekoh bolje da ga igram cim izadje nego da cekam mjesec-dva, proci ce me hype :smiley:

Jedva cekam da vidim dal ce ova igra uspeti da opravda ogroman hajp ili ne

Ljudi su prezadovoljni i sa betom, ne vidim zasto ne bi bili i sa full igrom :slight_smile: ocekujem da prevazidje i destiny po popularnosti.

Ne verujem da će bolje proći od Destiny-ja, ali će bar biti 10x kvalitetnija.

Lista trofeja, djeluje interesantno, bez nekih nemogucih trofeja. Plasio sam se da ci biti trofej da se prezivi man hunt, ali srecom nista od toga.

http://psnprofiles.com/trophies/4413-Tom-Clancys-The-Division

Haos koliko sam nahajpovan :smiley:

Meni se evo skida upravo igra. Sutra od 19h idem sa jednim streamom, prvi put susret s igrom općenito. Svi koji nemaju igru a interesira ih nek navrate na http://www.twitch.tv/f1uman , a ovi koji imaju, nadam se igramo se skupa. :slight_smile:

PokuÅ”avam aktivirati igruā€¦na žalost serveri su offlineā€¦nemaju pristupā€¦ Toliko o spremnosti ubisofta za igruā€¦posle zaÅ”to koristite pirate kupujte igreā€¦

Ja sam pokuÅ”ao jutros u 7:30 pokrenuti igru. Radi ko suza. DoduÅ”e otiÅ”ao sam na posao, igrati ću tek u 19h. No nisam primjetio da su serveri offline, meni je nudilo start game, odaberi postavke itd.

Igra izlazi 8 marta samo Ŕto npr nije 8mart u usa i kod nas u isto vrijeme.Probaj sada igru

2 i po sata uplay je bio offline sada je ok, igra se skidaā€¦ali ima joÅ”, večeras ćemo svratiti do New Yorkaā€¦

Informacije o oruzju, misijamaā€¦ Pa ko voli neka baci pogled :smiley:

Ja isto jutros odmah u 6 i 15 min. pokrenuo igru i sve ā€œsljakaā€ .

Inace ā€œnazalostā€ poceo sam COD: BO 3 kampanju pa cu nju prvo zavrsiti pa se onda bacam na Division.

So far, so good! Igrao sam i streamao jučer 4 sata gameplay. Komentirao dosta. Sve u svemu, za sada, vrlo dobar 4. Smeta me malo previÅ”e toga Å”to se odvija na ekranu, te masu stvari koje se nalaze u inventoryu, ti perkovi silni, ability i slično. S vremeno naravno uhvatiÅ” mota za sve skupa, no uglavnom je teže snalaziti se u početku. Druga zamjerka je nemogućnost, bar koliko sam ja vidio, podeÅ”avanja tipki na gamepadu. Ima ona dva layouta generirana i to je to. Bilo bi zgodno da ih je viÅ”e, ilida se manualno može napraviti assign tipki. Malo me **** i to Å”to sa A ideÅ” u cover, a onda je potrebna druga tipka, B, za preskakanje prepreki. Očekivao sma da bude sve na istoj tipci, bilo bi lakÅ”e, tipa jedan klik na A je cover a ako držiÅ” A i kreneÅ” tipa naprijed on preskače. Tako inače i je u ostalim igrama. Za ostalo za sada nemam primjedbi, grafika je fantastična, igra glatko radi, nema loading screenova uopće osim kod fast travela, early game content je ogroman, misija ima masu, looting sistem funkcionira i stvarno te tjera da tražiÅ” sve i svaÅ”ta kroz misije itd. Sviđa mi se i RPG sustav, te ako igru prihvatiÅ” kao RPG viÅ”e nego shooter onda u njoj stvarno uživaÅ”.

Vredi li je igrati kao sigl plejer ili je bas totalno zamisljeno kao mmorpg?

Nego sta nego vrijedi. Mozes da igras sam, igra ima kampanju koja je predvidjena za sve, dakle i za sp i za co-op. Jedino kada kdes u dark zone bilo bi pozeljno da inas tim, mada ja sam i tu uspijevao dosta toga da odradim sam.

Jucer sam igrao SP i MP, a bas nisam uopce nista posebno ocekivao od ove igre, od prvog dana, i dva dan pre preorder-a rekao ajde uzet cu igru, malo je falilo skoro da je niti ne uzme, na kraju ispadne da me dugo ovako neka igra nije ostavila koliko je **dobra. **Vratila me nazad u igranje, posto zadnjih par dana uopste nisam imao volje za igranjem.

Tako je, slažem se da vredi SP. Naime matchmaking sustav je fantastičan. Prije ulaska u misiju ti možeÅ” staviti matchmaking i samo te ubaci u neki tim koji se sastoji od istih takvih ljudi sličnog levela koji traže druge ljude. Pa ako baÅ” hoćeÅ” sa ljudima igrat, možeÅ” tako. TO ja radim već dva dana i radi super.

Sinoć sam odradio Tom Clancyā€™s The Division trosatni stream. Stream je na Hrv jeziku te sam dao par komentara vezanih za igru. Evo sažetka od sinoć, a večeras sam opet LIVE od 19 sati. DanaÅ”nji stream biti će vjerojatno na Eng jeziku.

igra je veoma fluidna i veoma zaraznaā€¦ima svega na svakome cosku da se vidi i istraziā€¦misija ima na tone i na svakome koraku se cije neki poziv za pomoc pa trk u borbuā€¦
ima potencijala samo ako se malo vise potrude da prate desavanja bice sve okā€¦

ako je neko za igranje u timu nalog za UPLAY : Shenol35

slobodno dodajte me pa na kafu u NY se nalazimoā€¦