Tutorijal: Kako aktivirati PS Now iz Srbije

e pa ljudi uspeo sam !!

Evo tutorijala kako aktivirati PS now iz srbije tj. resiti taj payment method koji ne prolazi odavde.

Sta vam je potrebno:

  1. UK paypal nalog (Ne treba VPN pri kreiranju samo izaberete UK i lupite adresu UK slicno kao kod kreiranja PSN accounta)

  2. Entropay virtuelna visa kartica www.entropay.com

  3. Domaca internet kartica

  4. 5 eura za uplatu na domacu internet karticu.

Da pojasnim ukratko. Entropay je sajt gde mozete napraviti low limit virtuelnu visa internet karticu. Sony je banovao Entropay kao sistem placanja tako da direktna uplata uz pomoc Entropay kartica na PSN nije moguca. Ali posle sam kontao, a sta ako paypal prima Entropay kao sredstvo placanja a PSN prima Paypal? I pogadjajte sta se desilo :slight_smile:

Dakle da krenemo redom.

  1. Napravite UK Paypal nalog.

  1. Idite na sajt entropay i kreirajte nalog i napravite karticu. Da bi ste napravili karticu morate uplatite najmanje 5 funti (u ovom slucaju jer nam treba UK payment) koristeci vasu domacu internet karticu (Visa intesa kod mene)

Kad napravite nalog idete na top up card gde cete ubaciti sredstva sa domace internet kartice.

Kao sto vidite imate opciju da dodate bulk 20,50,100,150 gbp ili mozete da dodate koliko hocete preko 5 gbp (oznaceno polje).

Nakon sto to uradite dobicete na ekranu visa karticu sa brojevima i cc kodom koju mozete koristiti.

Vratite se na paypal Uk nalog, i ubacite entropay karticu kao payment method.

Ulogujte se na sony account sajt sa vasim nalogom, idite na add payment, selektujte Paypal.

Ulogujte se na vas Uk nalog paypal. I to je to.

Pokrenite PS now, i voila.

Ako imate dodatnih pitanja pitajte.

Inace samo da dodam, da ovim pravite legitimni payment method na PSN-u, pa tako mozete da ubacujete sredstva na Entropay karticu i placate paypalom na PSN-u.

Pics or didnt happen:

Kao sto vidite nema Start Free 7 day Trial :slight_smile:

I za kraj da se ogradim.

Ovo radite na sopstveni rizik. Ne odgovaram za potencijalnu stetu nanetu vasem PSN nalogu ili domacoj internet kartici

uzivajte

4 Likes

Tata zna :smiley:

Evidentno jedini. Jer ovo nisam nasao nigde na netu. Common sense :smiley:

1 Like

Treba se setiti da se to proba :smiley: Ako bi ovim mogla i da se vrši direktna dopuna walleta u custom iznosu, recimo 5.64 GBP… Moram da probam kad sledeći put budem nešto kupovao na psn.

Moras prvo videti kolika ti je najmanja cifra za UK PSN(5.64 GBP mi je nekako pre malo da bis mogao kupiti).
Recimo kod HR PSN, “ne mozes” kupiti nista manje od 35 kuna(oko 5 evra) - 5 evra. Bas sam hteo jednom uzeti neku temu za PS4 bila je 15kn(2 evra) i nije mi dalo, pise da moram najmanje uplatiti 35kn i onda kupiti proizvod, a ostatak mi naravno ostane…Za UK PSN je verovatno i vise od 5 evra…

5 je minimum, ali preko možeš da unosiš bilo koji iznos do 150. Toliko puta mi je falilo po 0.02 ili tako smešna cifra, a nisam hteo da kupujem 10 GBP umesto 5 zbog te razlike :smiley: Ovako bi, teoretski, trebalo da mogu direktno uzmem taj minimum + razliku. :slight_smile: Na US je 10$ minimum koliko se sećam.

Minimum na entropay je 5gbp. Sve preko toga ubacujes koliko hoces, recimo 5.24.

[quote=“daemonkiller92, post:6, topic:11428, full:true”]
Na US je 10$ minimum koliko se sećam.
[/quote]A 150 evra maximum :slight_smile: , sto je po meni bas bez veze, razlog im je - koji sam citao, radi hakera. Nisam znao i bas nedavno sam hteo staviti 50$ na US PSN wallet, a imao sam u wallet-u nekih 142$, i nije mi htelo prihvatiti jos tih 50$, jer bi bila cifra 192$, pa prelazi max cifru od 150$, bez veze.

I to dva puta sam probavao, drugi puta bi mi preslo cifru za 2 - 3$, znaci 152-153$ i nece prihvatiti…

@daemonkiller92

Ne znam sta ce ti wallet :grinning_face_with_smiling_eyes: Imas purchase 11.04gbp, uplatis na entropay 11.04 i platis paypalom :blush:

To je logično, ja pričam za PSN. :slight_smile: Evo, hoću da uzmem dve igre, recimo G-police, koji je 1.19 i Half Minute Hero, koji je 3.99. Te dve igre zajedno iznose 5.18 GBP. Na je bilo moguće, dok su prihvatali kartice, da se direktno sa kartice uzme taj iznos, kao na bilo kom drugom sajtu. Sad kad ne prihvataju naše kartice se morale uzimati prepaid. Ako ovo omogućava to, onda je ovo dodatna beneficija ovog otkrića. :slight_smile:

Da, o tome pričam, što si napisao u drugom postu :slight_smile: Onda će se ovo uveliko koristiti :smiley:

Upravo to.

Ma ja radje volim imati vise para u walletu, od viska glava ne boli .

[quote=“predator1211, post:8, topic:11428, full:true”]I to dva puta sam probavao, drugi puta bi mi preslo cifru za 2 - 3$, znaci 152-153$ i nece prihvatiti…
[/quote]

Koliko im dajes para, stid ih da prihvate :smiley:

A dao sam im sve skupa u ovih mesec i pol - dva, malo vise od 400$ , oko 430$, jedan Neo :slight_smile:

Editovan OP, ubacene slike radi lakseg snalazenja

1 Like

@daemonkiller92 Ti imas UK akaunt, ajde cim uzmes nesto javi da li sljaka, ova metoda za kupovinu igara na UK PSN.

Bilo bi dobro, radi toga da se ne uzima sa Amazona(istog racuna) bonove za oba dve regije UK i US. Posto je lako moguce da nas provale, kada non stop menjamo adrese, po potrebi, malo US malo UK. Nisu bas toliko sisali vesla, jos uz to imamo krive adrese, i non stop menjanje sa US na UK, cini mi se malo zeznuto…uz to sam i imao jedno nezgodno iskustvo, ali na kraju proslo sve ok.

Ma ja se razmisljam na legalu, otvoriti lepo novi akaunt na HR Store i vojla, ne znam niti sam zasto imam USA, kada u Hrvatskoj vec oko 7 godina postoji HR Store.

Znaci da ovo ne moze na us akaunt? Danas smo hteli uzeti drive club za 7$, a imamo 6 i nesto -.-’ Smor je dopuniti sada 10$ :slight_smile:

Moze samo svugde gde na slikama pise united kingdom, ti stavi united states

Sve jedno ti ne gine uplata od tih 10$, posto je minimalna uplata sa karticom na store 10$, manje ne mozes uplatiti od toga.
A vidim da hoces uzeti Driveclub, onaj PS+ za 7$, preporucio bi ti da uzmes radje za 20$ onaj sa season pass-om, posto u season pass-u ima stvarno brdo sadrzaja, skoro koliko i vanila igra.

1 Like

Danas mi istice free trial, probacu da se subscribeujem preko PayPal/Entropay combo-a. javljam dal je uspelo :slight_smile: