Tutorijal: Kako aktivirati PS Now iz Srbije

Pozdrav,
Pokusavam opet ovu pricu ali sada sa US nalogom. Naime, kreirao sam US paypal, US entropay i dodao sam entropay na paypal. Kada pokusam iz psn-a da dodam paypal, ne nudi da izaberem entropay karticu, nego trazi da dodam karticu http://prntscr.com/fa1to5
ne vidi postojecu entropay. a kad tu unese podatke kartice, nista se ne desi nego vrati na isti prozor. Pokusao sam i da izbrisem entropay iz paypal-a jer sam pomislio da nece duplu katicu da doda, ali takodje nista se ne desava.

Imate li neki predlog sta bih mogao da uradim?
Hvala

Probaj da uneses direktno entropay

Jel probao skoro neko da aktivira ovako PS now? Citam na vise mesta da je Sony blokirao virtelne kartice pa ne bih da bacim 10$ za dzabe na entropay.

Takodje jel moze normalno da se aktivira pretplata ako kupim 20$ za wallet i tako uzmem?

Da ne bude problem da mi opet nesto trazi karticu posle.

Aktivirao neki lik sa razmene. Cimao me preko razmene. Sad u petak aktivirao

1 Like

Ok hvala ti. Ne bacuju mi se pare tako da cu najverovatnije kupiti 20$ amazona i tako uzeti pretplatu.

Pa sad, glavni problem je što moraš da imaš neku karticu ili PayPal iz tog regiona na profilu, inače ne možeš da aktiviraš uslugu. Zato se koristi Entropay koji je nakačen na PayPal. Entropay je zabranjen na PSN, ali nije na PayPalu, a sve dok ima para i dok je iz pravog regiona PayPal, PSN i ne proverava PayPal. :smiley:

1 Like

E na to sam i mislio, da ce mi traziti karticu prilikom kupovine pretplate.

Znaci sve u svemu: novi PP, entropay na taj PP i onda PP na nalog.

Bingo. A ako bude neki problem pa neće direktno preko PayPala da ti skine sa EntroPay, onda kupi pretplatu sa Amazona ili drugde koristeći taj novac na Entropay. Tebi je najbitnije da PSN vidi da imaš US PayPal sa karticom iz US.

1 Like

Pokusacu sutra najverovatnije ako danas ostanem prekovremeno noc da radim.

Tada cu imati vremena za svo to zezanje i da skocim do banke

Jel zna neko da li Entropay radi na Xbox/MS sajtu, i ako ne radi da li je neko pokušavao možda ovu foru sa paypalom?

Inace na kraju mi lik javio da mu paypal nije prolazio, nego je direktno uneo brojeve entropay kartice, i proslo.

Ako se budes cimao s tim, prvo napravi entropay pa probaj direktan unos. da ne moras da se cimas sa paypalom.

Znam da entropay ne radi na PSN, ali izgleda da prolazi, il su vratili ili ne znam sta je.

1 Like

Izgleda da cu morati da ga pravim jer ako i pored direktnog placanja sa walleta trazi karticu onda mi nista drugo ne preostaje.

Mada opet koliko sam citao kazu da preko konzole ne trazi dok preko PC aplikacije mora obavezno da se unese nacin placanja.

Probaj. Ja kad sam ovo radio, radio sam preko PC-ja. Fora je sto ti je dzaba wallet, jer nemas opciju da platis mesec dana dok ne iskoristis free trial. a da bi pokrenuo free trial, moras da uneses payment. Opet ponavljam, preko PC-ja je tako. preko konzole ne znam. Mogu da probam danas na US accountu, pa javim

1 Like

Za PC da bas tako pise, a kako je preko konzole nisam probao, ali kazu da je drugacije tj kao moze odmah pretplata bez aktivacije trial-a.

Ajde ako nadjes vremena baci oko kako je preko konzole jer ja do 3 nocas najverovatnije necu da budem u mogucnosti.

Evo kako izgleda kupovina sa konzole.Nisam stigao da odem do inteze i uplatim pare ali sam cisto probao da vidim dokle ce da ide.Kako je na PC ne znam ali ovako je sa konzole:



Aktiviran PS Now. Pitaj boga kako sam to uspeo ali sam uspeo :scream:

1 Like

Ukratko ne kupujte kupon preko amazona za Now jer postoji mogucnost da ste bacili pare.

Paypal preko kompa nece moci da dodate kao ni entro karticu.

Paypal sam uspeo jedino preko konzole da dodam i nekako sam uspeo da aktiviram kupon sto sam uzeo preko amazona.

Takodje i ako imate aktivan metod za placanje (paypal) on ce vam traziti karticu za aktivaciju kupona. To sam uspeo da izbegnem preko Now aplikacije na PCju jer kliknete cancel za karticu i odaberete paypal.

Ja sam zatim preko aplikacije uneo kupon koji je i pored errora uspesno aktiviran.

Toliko o tome. Aktiviran je na US nalogu i sa netom 100/3 radi super bez ikakvog trzanja.

Bump :stuck_out_tongue:
Pitanje, ovo sto si napisao gore znaci da bi mogao kupovati i igre preko PSN-a, no more wallet bullcrap?
Koristis li ovu metodu ili i dalje kupujes gift cards?

Ja imam to gore uradjeno. Prva stvar jedva sam uspeo to da uradim. Jedva je povezao paypal sa psn. Ne znam koju sam magiju uradio. Tako da ne znam jel i dalje moguce to uraditi. Druga stvar je ta da ova metoda koliko sam citao moze da dovede do suspenzije naloga.

Tako da i ako imam sve namontirano i povezan nacin placanja u opste ga ne koristim, ali da odgovor na tvoje pitanje je da mogao bi sve bez walleta i gift cardovs da kupujes.

1 Like

Ok, hvala ti, drzacu se gift cardsa onda jos uvek… Bas je bedno sve to, da covek ne moze da kupi igre online :pensive: