Tutorijal: LiNK - podesavanje i pitanja

Index:

  1. Uvod
  2. Potreban softver
  3. Registracija na JQE360.com
  4. Podešavanje Dashlaunch-a
  5. Podešavanje FSD-a
  6. Pokretanje igre

1. Uvod:
Link je onlajn servis za konzole sa urađenim JTAG ili RGH-om. Najbolje ga je opisati kao osiromašeni Live, koji služi samo za igranje igara onlajn i ništa više. Ne krase ga ogroman broj članova, niti neki lep dizajn, ali završava posao kada je multiplejer u pitanju. Ako gledate ovu temu verovatno vas buni kako da ispravno podesite Link ili tražite u nadi rešenje na neki vaš problem. Ova tema pokriva sve od prvih koraka instalacije do rešenja brojnih problema koja sprečavaju uživanje u igrama.

2. Potreban softver:

Dashlaunch 3.12 - aplikacija koja podešava FSD u opcijama koje nisu dostupne iz samog dasha. Uputstvo za instalaciju na dnu tutorijala.

Freestyle Dash 3 rev 775 - najnoviji FSD dash, koji morate imati ako želite da igrate na LiNK-u! Ako imate stariji, ne može! Mandatory Update!
Uputstvo za instalaciju i podešavanje FSD-a: Ubacivanje XEXMenu 1.1 i FreestyleDash 3 (azurirano)

3. Registrovanje na JQE360.com
Idite na link.jqe360.com i registrujte se. Unesite svoj pravi email, trebaće posle za potvrdu. Username i pass su nebitni, samo ih zapamtite jer će nam trebati za kasnije. Kada potvrdite email adresu, ulogovani ste. Ne dirajte ništa više na sajtu.

4. Podešavanje Dashlaunch-a
Kada ste u FSD-u, levim analogom idite gore/dole do sekcije Utilities, odaberite File Manager i kliknite A. Odaberite HDD1/Dashlaunch/Installer/default.xex - ovo je lokacija dashlauncha kod mene. Kod vas se možda nalazi negde drugde. Evo kako to izgleda:

  1. Levim analogom gore/dole do sekcije Utilities, pritisnite A na File Manager:
  2. Odaberite interni HDD, ili gde god vam se nalazi DashLaunch, pritisnite A:
  3. Selektujte DashLaunch folder, pritisnite A:
  4. Selektujte Installer folder, pritisnite A:
  5. Selektujte default.xex, pritisnite A:

Ako ga pokrećete prvi put, to je instalacija, restartujte posle toga Xbox i uđite ponovo u taj default.xex fajl.

Kada uđete u dashlaunch samo kliknite A na devlink da postane CRVEN, kliknite RB, odaberite HDD1, kliknite X. pisaće Saving to launch.ini. Posle toga pritisnite B i izađite odatle.



5. Podešavanje u FSD-u:
Idite u Setup tab/Settings/General Settings/JQE360.com. Unesite svoj Username i Password. Idite na Link console to JQE360, i sve bi trebalo ovako da izgleda:



Posle toga, vratite se u Setup tab/Settings/Plugin settings/F3 plugin. Selektujte Enable Link Always i Enable UPnP for port mapping. Idite na Test, i sve bi trebalo ovako da izgleda:


U najnovijem dashu dodate su ovde nove opcije, njih ne dirajte, podesite samo ono što je na slici!

7. Pokretanje igre:
Da bi ste igrali zajedno sa svima, i da bi ste mogli da se pridružite njihovim partijama i oni vašim, potrebno je da imate najnoviji title update. Uđite u Library tab/Xbox 360 Games i selektujte igru koju želite. Kliknite Y za opcije, I odaberite Manage Title Updates. Kliknite Y , i kada vam izređa sve, kliknite na najgornji, i pritisnite A da ga downloadujete. Posle stisnite B, pritisnite A na taj Title Update, ako je ikonica u boji znaci da je aktivan.

  1. Selektujte igru i pritisnite Y.
  2. Kliknite A na “Manage Title Updates”.
  3. Ako vam je ova lista prazna, znaci da nemate ni jedane Title Update. Kliknite Y.
  4. Sada vam se pojavila lista svih Title Updateova za igru. Gore je najnoviji, dole je najstariji. Posto je Diablo 3 relativno skoro izasao, ima samo jedan Title Update. Uvek pazite da imate najnoviji.
  5. Selektujte zeljeni update i pritisnite A za download.
  6. Kada zavrsi download, prikazace vam ovako:
  7. Posle toga stisnite B i vratite se nazad, ikonica pored title updatea je verovatno bez boje. Kliknite A, dobice boju, to znaci da je aktivan update.

Vratite se nazad u meni , uđite u igru. Posle introa, kliknite Home dugme na joypadu (X na sredini), odaberite System Link. Videćete gore 3 taba - Lobby, Current Room i Settings. Idite na Lobby, odaberite sobu sa najviše igrača, selektujte sa A, i vratite se u Current Room.




Sad je najbitnije odabrati System Link opciju u igri. Bez ovoga nema multiplejera.

Nadjite je u podesavanjima i odaberite.

Sad je vreme da nadjemo neku igru i da joj se pridruzimo.

Odaberemo onu koja nam najvise odgovara.

Uspesno smo usli u partiju, sada kliknemo “Enter Game” i pocinje igra!

Uputstvo za instalaciju Dashlaunch:
Download link na početku tutorijala!

  1. Skinuti, otpakovati sav sadržaj u folder ‘‘Dashlaunch’’.
  2. Taj folder prekopirati na usb flešku koja je formatirana na fat32.
  3. Ubosti flešku u Xbox, i ući u XeXMenu.
  4. Prekopirati Dashlaunch folder direktno na HDD1. (HDD1/Dashlaunch)
  5. Ući u folder Dashlaunch/Installer, kliknuti na default.xex, i restartovati Xbox
  6. Ponovo uči u XeXMenu, pa Dashlaunch/Installer i pokrenuti default.xex.
  7. To je to, sada podesite željene opcije. !!Ne čačkati nepoznate opcije!!

Ako imate neko pitanje u vezi tutorijala napišite, i naravno, svaka kritika je dobrodošla!

Tekst napisan, slike ubačene i njihove veličine smanjene. Još ostaje samo da stavim rešenje za još koji problem i to je to. Sve vaše kritike su dobrodošle, I ako bih mogao da zamolim nekog ko može da mi promeni ime teme u ‘‘Tutorijal: LiNK - podesavanje, osposobljavanje i moguci problemi’’ jer ja nisam u mogućnosti.

Sjajno odradjeno :slight_smile: Nego, da pitam, da li cu ja moci da igram iako imam samo LT3.0 bez RGH/JTAG ? I ako mogu, da li ce mi konzola biti flagovana ili slicno, da kasnije necu moci da igram na Live servisu ?

LiNK dolazi samo uz FSD dash, koji je dostupan samo za RGH/JTAG.

ajd samo stavi ove slike u punoj velicini ovako sitno nista se ne vidi lepo… inace THUMBS UP :smiley:

Mislis ovako kad gledas ili kad kliknes desni klik, view image?

pa i jedno i drugo, bolje stavi u full velicini ovde pa ce forum da skalira kako treba

Pa i jesam stavio u full na forumu, on sam namestao :smiley: Vraticu ih u full velicinu na View Image.

nemoj da spajas sliku jednu do druge, vec stavi svaku posebno kako ne bi smanjivao mnogo

super tutorial iako ni to nece bit dovoljno nekima :smiley:
mene zanima zasto vidim npr samo 1 partiju a ima brdo ljudi u sobi? ne vjerujem da samo 1 hostuje. a to nije stvar TU-a.

A koja je igra u pitanju? Meni prikazuje da za 20-ak ljudi u sobi 10 vidim u igri. Ipak postoji mogucnost da odu da igraju neku drugu igru i zaborave da promene room - ne mora odmah da se misli da je neki ozbiljniji problem, mada 1 host od 30 zvuci sumnjivo.

cool tutorijal,ali ja i dalje neznam kako forwardat portove za THOMSON TG782i :frowning:

Probaj na google malo, ima slicnih thomson uredjaja pa kombinuj proradice.

pa recimo mw3. npr 1 soba full puna. a meni pokaze samo 1 host. i nerijetko je unable to join.
bo2 od svake sobe koja je puna max 2 hosta od kojih u zadnja par dana nikako ne mogu spojit. bez obzira da li je zadnji TU ili bez TU-a. sve si vise mislim da niej do moje veze. mada mi ping ne ide preko 60 i brzina je 4mbit

Nero81, probaj da ti budes host, ja sam to uradio, i u sobi u koju nisam imao sanse da udjem ceo dan sam posle 2-3 hostovane partije imao 10 igraca sa kojima sam igrao.
Nazalost nisam imao vremena da cekam duze.
Mi se svi kacimo u sobu a rekto ko hostuje, mozda nam je to problem (30 ljudi je u sobi i svi se cude kako nema nijedne igre a niko ne hostuje, pa logicno je da ne mozemo pristupiti igri koje nema)

Dakle ovako, pre nekoliko dana sam namestio i LiNK je radio kako treba. Juce sam upalio, sve stavke su bile fail (osim JQE autentifikacije). Probao sam i juce i danas, menjao sam i IP-ove i otvarao sam druge portove, uvek mi isto prijavljuje. Da napomenem da nema UPnP opciju jer je ovo neki Huawei 530 iz Telekoma. Znaci beda neka teska. Uneo sam IP adresu od Xbox-a u DMZ opciju ali i dalje nece. Dakle, ukoliko neko ima resenje, neka mi kaze jer cu ovaj ruter, na kraju, pojesti koliko mi ide na zivce. Ovo su moje stavke:

UPNP Status: UPNP Enabled Router Not Found
Data Port Status: 1257 TCP i UDP: fail
Broadcast Port Status: 1260 TCP i UDP: fail
JQE360 Aut. Pass

Edit:

Restartovao sam ruter i sve je propradilo. Tako da ukoliko budete imali slican problem kao ja, restartujte ruter i probajte ponovo.

Edit 2:

Ovako ljudi, uspeo sam skroz, sada radi stalno, cak i kada restartujem konzolu. Prvo sto sam odradio jeste to sto sam nametio staticku ip adresu od Xbox-a, posto mi je, u nekoliko navrata, menjao IP adrese. Ukoliko vam treba tut za to pogledajte ovaj video:

Zatim sam usao u ruter preko kompa i u opciji DMZ sam ukucao IP adresu od Xbox-a. Posle toga sam otisao na opciju Port Forwarding i tamo sam uneo portove i, ponovo, IP adresu od Xbox-a. Posle toga sam reboot-ovao ruter, upalio sam konzolu i sada sve radi. Napominjem da nemam UPnP opciju i da bi sve bilo lakse da sam imao tu opciju. Nadam se da ce vam ovo biti od pomoci.

Hostam ja cesto al djabe kad mi brzina mala pa svi imaju lag i bjeze od mojih hostova.

Ako je kod mene FSD 2.2, da li mogu igrati preko LiNK-a? Uz instalaciju i podešavanje opcija koje su navedene u ovom tutorialu, naravno:) Unaprijed hvala na odgovoru

Piše gore u tutorijalu.

Hvala na odgovoru:) Mogu li šta zeznuti ako sam pokušam uraditi instalaciju gore navedenog Freestyle-a? Mogu li šta pokvariti na konzoli da se više ne može popraviti:)?