UEFA Euro 2016

Bice to bas jako teska utakmica za Hrvate , potpuno drugacija od onog baraza 2011. kada su ih rutinski dobili i to usred Istanbula ili Ankare (ili gde se vec igralo).

Generalno kvalitet jeste na strani Hrvata, Turci osim Turana i eventualno Bureka Jilmaza bas i nemaju neka zvucna imena koja prave razliku , ali su izuzetno cvrsta i kompaktna ekipa, imaju izuzetnog trenera , mnogo boljeg i iskusnijeg nego Hrvati, taj eventualni manjak kvaliteta nadoknadjuju timskom igrom, borbenoscu, igraju kao tim, svih 10 igraca u polju idu u napad a onda kada protivnik ima loptu sa svih 10 igraca u polju igraju iza lopte i brane se , u principu jedan sistem igre koji ne lezi nikom.

Verovatno ce Hrvatska da drzi loptu , da ostvari tu dominaciju na sredini terena i da kruzi okolo kao kisa oko Kragujevca a sad da li ce uspeti da ih “probiju” veliko je pitanje , dok ce Turci verovatno vise pokusavati nesto da urade iz kontri i polukontri , sto opet ne odgovara Hrvatima jer im je stoperski tandem Corluka i Sildenfild dosta trom i spor i pitanje je kako ce se snaci u tim situacijama , a prostora za kontre Turaka ce verovatno biti jer i Srna i Strinic su obadvojica bekovi vise ofanzivno orijentisani koji cesto igraju na protivnickoj polovini.

Bravo Hrvati :soccer:, lep gol Modrica, definitivno zasluzena pobeda.

Ja sam juče igrao kartone na Engleska - Rusija. Majku mu, glupi Ricoli nije hteo da da ni slučajno. Danas nisam ništa igrao, videćemo sutra. Očekujem dobru utakmicu sad Nemačka i Ukrajina. Nemci favoriti, svi ih vide kao glavne favorite. Očekujem gol Ukrajinaca, ne znam zašto, svidja mi se kako su igrali u kvalifikacijama.

Uhvacen fiks za Poljake i Nemce ocekivano ako smem reci :smiley:

2 Likes

4 Likes

Prvenstvo je ekstra, upakovano vizuelno kao bombona. Stadioni, navijači (izuzimajući huligane), dresovi, TV obrada, grafika na vrhunskom nivou. Možda i najinteresantniji meč mi je bio Vels-Slovačka sa morem velških navijača i utakmica je bila uzbudljiva i neizvesna sa preokretima. 24 reprezentacije se pokazalo kao pun pogodak, stadioni su dupke puni, utakmice interesantne.

Evo neke liste igrača koji su se istakli:

  • Francuska: Kante, Pajet
  • Rumunija: Grigore, Andone
  • Švajcarska: Đaka
  • Engleska: Dajer
  • Rusija: Vasili Berezutski, Dzjuba
  • Vels: Dejvis, Alen, Bejl
  • Slovačka: Škrtel, Đurica, Mak, Hamšik, Duda, Nemec
  • Nemačka: Mustafi, Kros, Kedira, Švajnštajger
  • Ukrajina: Kačeridi, Rakitski, Jarmolenko, Konopljanka
  • Poljska: Milik
  • Severna Irska: Dejvis, Laferti
  • Hrvatska: Ćorluka, Srna, Modrić, Brozović, Perišić

Najjači utisak su ostavili: Pajet (Francuska), Đaka (Švajcarska), Bejl (Vels), Kros (Nemačka).

1 Like

Namazani Italijani :slight_smile:

Nemačka, Španija i Italija su pokazali kako se kontroliše utakmica. Favoriti.

Spanija? Cmon :grinning_face_with_smiling_eyes:

Spanici jedva pobedi Cehe , krivo mi je sto braca Cesi ne uzese bod.
Igramo li sta danas @predator1211 ?

Verovatno, ako stignem doma do 20h , moram do grada…,Nesto cu uzeti od ponudjenog Portugal - Island, neki double…verovatno fix i jos nesto videt cu.

1 Like

Rusi uslovno kaznjeni, 150k eura i izbacivanje u slucaju novih incidenata. Organizator nista, Englezi nista. Uefa mafia.

2 Likes

Englezi se nakraju izvukli :smile: , nista cudno…

Dobro, možda sam malo preterao, ali je Inijesta svakako jedan od najboljih na turniru. Apsolutni fudbalski mega-car :sunglasses:

FPH - first person hooligans :smile:

Pu englezi!

3+ zakon! :slight_smile:

Dobro je dok je 0-2 gola :smiley:

Položiše me tenis i švabe, igrao X/1, pre toga uhvatio Engleze 3+ i zicer dana NI kvota 6,30. :slight_smile:

1 Like