Vase mišljenje o tetovažama, da li imate neku?

A otkud to da ti,kao uzoran dečko koji nosi Iwatch i striktno se pridržava pravila,ode u offtopic ? :slight_smile: Mozda isti onaj lik koji je,posle mamurne alkoholne noći,kada sam hteo da umrem me opet nagovorio da “izbijem klin klinom”… Sada sam srećni alkos koji boji nebo u lavanda boju…

@n00dle Belci su to odlucili, kada su otkrili adiktivna svojstva i pretvorili to u odvratnu duvansku industriju u kojoj se tobacco mesa sa bogzna sve cime. Peruvijanski indijanci su koristili duvan u “medicinske” svrhe, naravno rec medicina je imala malo drugacje znacenje nego danas (medicine man je bio seoski vrac). Konzumiranje biljaka je nekada bilo sveto, samani su ih koristili da stupe u trans i kontaktiraju duhove koji su povezani sa odredjenom vrstom biljke. Postoje i mnogo jace biljke od duvana sa izuzetno jakim halucinogenim svojstvima, npr Ajahuaska. Ali su koristili dosta i obican duvan u ritualima kada su dimom bukvalno isterivali bolest iz organizma.

2 Likes

Ae sad da odgovoriš iskreno… Kapiram da imaš dosta znanja,to jako cenim. . Al jbg,koristiš malo i google… a? :slight_smile:

A sto, jel ima nesto lose u google-u? Potpuno je nebitno koji je izvor znanja.

Citao sam o tome, u knjizi “Cosmic serpent”. Koga interesuje neka potrazi, ima i na youtubeu, od antropologa Jeremy Narby-ja.

Ok,ok,torima,nemoj se ljutis. Pokusao sad prosledim link stvari koju trenutno slusam .“Dance of th cosmic serpent”,al na konzoli to moze samo na 4 sajta. App-a,sto bi rekla omladina…Ostala mi samo konzola,ostalo sve okupirase

Bio skoro Koturović negdje na nekom programu, pričao o tim travama, drozama, duhovnom preporodu, ja se krstio i lijevom i desnom. Nogom. Čovjek postao šaman leptejebo.

Šta košarka uradi od čovjeka. Tuga brate, plaky.

3 Likes

Ja kad vidim Đokovića i onog njegovog šabana… šamana… shvatam da sam ja ustvari srećan što me novac nije izopačio…
Oh , wait… :frowning:

A koji kralj je seo ispod krace, poceo sa muze i popuo to isto mleko?

Mojne protiv Djokare da pricas… Trazicu da te banuju :joy:

Ma Đokara rulez