Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Tek treba da odgledam ovu i prethodnu epizodu, ali mi je i dalje sve to bolje od Arrow.

Odprilike koja ja trenutna situacija u Flashu.

Barry nije mrtav, jednostavno je postao speedforce i u obliku je energije. Speedsteri ne umiru nego ih speedforce usisa i ako ne pobegnu odatle kao da su mrtvi. Za Wallyja i Jesse je rečeno da neće da dobiju moći, mada moguće i da su lagali.

1 Like

Da, čini se da će tako biti. A Wally će verovatno postati Kid Flash, dok će Jesse postati Jesse Quick baš kako ju je jednom i sam Wells nazvao.

Privodim kraju Hannibala… Znam savrseno zasto je otkazana serija. Meni licno, uzas do kraja 8-me epizode… Steta. S obzirom da je glumacka postava savrseno pasala tematici, osim onoga idiota Verger-a.

Game of Thrones ne usporava. Sve ide neverovatno brzo, u svakoj epizodi makar nekolicina wtf momenata…neki deluju, a neki i ne bas.

Zadnja epizoda:

  • rise of the Sansa, naucila mala politiku;
  • otkriveno poreklo belih setaca. Deca sume stvorila oruzje za masovno unistenje kako bi se zastitili od ljudi, sada su oni najveca opasnost za sve. Interesantne paralele sa nasim jadnim svetom;
  • Hodor! Zaista neocekivano poreklo njegovog imena. Imalo je gomilu teorija, mislim da niko nije bio ni blizu. Sta reci na kraju, osim…Hodor!

E sinoc sam hteo da gledam GOT o kome svi toliko pricate…
Onda me drustvo pozove u kafanu i sipak!!! :wink: nista GOT
Probacu veceras ponovo…

Cekaj, sta je vec zadnja epizoda, ili ?

Ne gledam jer cekam da se zavrsi cela 6 sezona, pa cu pogledati sve epizode u cugu.

Ma ne, mislio sam zadnja prikazana epizoda. 5. po redu je u pitanju, od 10. Tako da smo na tacno polovini sezone.

1 Like

Ja se samo nadam da ce na kraju te 10-te epizode mnoge stvari biti jasnije. Malo sam umoran od zapleta, silnih preokreta itd. Ne treba nam jos jedan Lost. :weary:

Pozeljno je odgledati i neki dodatni video vezano za seriju jer je to u knjigama daleko opsirnije sve objasnjeno. Kada se zna pozadina, drugaciji je kontekst i laksi za svariti.

Preporucujem ova dva yt kanala:
https://www.youtube.com/user/JaiWbio
https://www.youtube.com/user/emergencyawesome

Naravno, najbolje je procitati knjige ali ko ima vremena za to…nazalost :frowning:

1 Like

Ne svidja mi se ceo taj Bran storyline. Kako nema vise knjiga, producenti su napravili loophole gde mogu da okrecu sve vec prikazano i menjaju i produzavaju seriju u nedogled. Iako jeste interesantno, nekako mi je ceo taj deo out of the box.

Bran-ove moci su sada idealne za razjasnjenje svega sta se desilo ranije, bilo to pre desavanja u seriji ili mnogo ranije…kao ovo tipa u zadnjoj (prikazanoj) epizodi za poreklo belih setaca. Najveci reveal sezone ce biti saznanje ko su roditelji Jon-a, sto ce biti prikazano opet kroz Brana.

U knjigama je lako napisati sta je bilo nekada, a u seriji to mora biti u nekoj konverzaciji, sto je cesto nedovoljno i lako se propusti, a ovako to bude mnogo efektivnije.

Ovaj twist za Hodora je direktno iz glave Martina, a producenti su rekli da razmatraju najvise jos dve sezone i to sa skracenim brojem epizoda, zato sve ide ovako brzo sada. Spinoff ne gine, naravno…

ja se najvise plasim da se na kraju ne svede sve na ovu teoriju:

Yep, the reason the Game of Thrones happens, the reason any of these
events in Westeros happen, is because of Bran. He goes back in time to
whisper to certain people - be it Varys via the flames or the Red Woman -
so that this all happens. The Three-Eyed Raven recognised this when he
saw Bran talk to Ned at the Tower of Joy, that he must learn to control
his powers so the present/future can happen. This one’s the most extreme
example but still makes some sense.

1 Like

Nema sanse tako ekstremno da ide. [spoiler]ovaj uticaj na Hodora ce mozda biti jedini primer, ako ne ubace jos nesto slicno…ali sad da bude razlog vecine desavanja je totalno besmisleno i na nivou b produkcije sci-fi filma i zelje za jeftinim sokom. Posto i dalje prate Martinove savete za rasplete, nece to on dopustiti.

A i u ovoj seriji ne trebaju nekakva silna razjasnjenja sta je bilo i kako, vec je vazno sta ce se desiti i kako. Ima doze misterije ali nikako na Lost nivou.

Bitno je kako je sve pocelo i zasto, daje dodatnu motivaciju i tezinu,ali sa time travel twistom to bi zaista bilo besmisleno![/spoiler]

Dobar je deo sa Brenom. Samo sto je sve ovde zbrzano. Treba pogledati jos malo objasnjenja ko nije citao knjige. Tu bi se uvidelo koliko je on bitan, cela porodica Stark od davnina do danas.
Ne samo u smislu vladara vec i tom koji je poveren Brenu.
Ostatak desavanja je svakako zanimljiv.
Iskreno svidja mi se sto su rekli da ce serija potpuno da odstupa od knjige. Pogotovo od preostala dva dela knjige.
To ce mi dati dodatni elan da ih procitam kada/ako budu ikada izasle.

Ja se bojim da će biti ovakav kraj GoT-a:

Ned Stark je sve ovo sanjao i budi se kao kralj Seven Kingdoms, i misli se, moram manje da cugam vince.

2 Likes

Koliko vidim on moze da utice na proslost, saptanjem a white walker king ga cuje i zato da hoce ukloniti, ako sve to bude moguce mnogo znacajnih likova za sezonu ce se vratiti u igru prestola :). Emilia Clarke je moja miljena licnost i na Presto odmah :slight_smile:

Meni se svidja deo sa Branom jer mi vuce na paranormal, a ceo spin sa whitewalkerima na dobar zombi action movie. Nekako sam se umorio od politickih intriga i beskrajnih dijaloga zbog kojih me GoT podseca na dinastiju sa occasional mucenjem, golotinjom i groznim ubistvom u svakoj epizodi. Doduse, pretpostavljam da je to i dobar opis svakodnevnog zivota u jednom alternativnom fantasy srednjevekovnom univerzumu.

mene odusevljava paralela white walkera sa danasnjim najvecim svetskim problemom.

1 Like

Globalno zagrijavanje? :slight_smile: