Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Tjah. Ja nisam nesto odusevljen. Nekako kao da mi je sve receno u prvoj epizodi. Setup jeste mindfuck, ali postoji sansa da se ovo mlkuje 10 godina.

Rekli su da imaju plan za citavih 5 sezona, sa nekom zaokruzenom pricom. To ce sve zavisiti od gledanosti naravno.

Evo intro:

Ovaj mjesec će biti veseo, najblaže rečeno :smiley: Još kad TWD počne…

Skinuo prvu pa sada cekam jos.
Nego vidim pominje neko Lucifer. Da li neko gleda i valja li cemu?

premisa je dobra, ali ima taj funny momenat neprikladan seriji. tako da sam batalio.

Uh, ne. Narocito ako si citao graficku novelu Majk Kerija. Iako je na neki bizaran nacin toliko los da je zapravo gledljiv.

Glavni protagonista ima neki bolestan kez sve vreme, teme su toliko smesne i banalne, kao da gledas neku obicnu krimi sapunicu. A satana licno.

Upravo to.

Pih, preskacem…

Ja sam prekinuo u momentu kada je tek pocela da se razvija kao satro ozbiljna meta-prica o luciferovim krilima, ali tih prvih 5-6 epizoda bile su urnebesno lose.

Outcast i Preachera sam takodje batalio. Mnogo se razvlace, Preacher je ispao toliko uvrnut sa je bio jedva gledljiv. Ne znam zasto su odstupili u potpunosti od graficke novele koja je fucking legenda Gart Enisa.

Uzdam se u ovaj Westworld - tematika kontrolisanja snova me je uvek fascinirala. Mada me je devojka uslovila time da hoce prvo da joj skinem film iz 1974, pa cekamo da se to desi, da bi gledali seriju.

Ed Harris je fucking terrifying :smiley:

Pretpostavljam da je njegov lik glumio Jul Briner u originalu

Lucifer je ok ako se nekom sviđaju one buddy cop drame. Povremeno ubace neku mistiku, ali ništa posebno, barem u prvoj sezoni. U drugoj su počeli da aktivnije guraju na mistiku. Doduše, to nije na nivou Grimm, ali može biti, ako ovako nastave.

Preacher je bio ok, ali mi je delovao nekako, nedovršeno i neoganizovano, kao da su hteli više da urade i kažu u ovoj sezoni, ali da im je ponestalo vremena ili novca. Ne znam kakav je bio graphic novel, ali je serija osrednja, sa nekim momentima koji nisu imali mnogo smisla, poput onog vlasnika fabrike mesa i njegove wtf opsesije sa mesom. Malo mi je bio smešan razgovor sa Bogom, ali je ostatak poprilično osrednji. Svo vreme sam čekao kad će se desi nešto krupnije i bitnije, ali nikad ne nailazi. Ali hej, makar su razneli ceo grad na kraju, dok likovi kreću u novu avanturu… Ovo verovatno neće dobiti drugu sezonu, niti mislim da treba.

Skapirao sam, znaci limunada…

Poceo sam da gledam Westworld http://www.imdb.com/title/tt0475784/
Za sada je lepo krenula, malo nedefinisano ali samo da nas uvuce u pricu i polako se upoznajemo sa stanjem stvari.
Na momente je stvarno bolesnooo. Jesu roboti ali bas bude onako cudno.

Odlican je Westworld! Matrix za robote :smiley: Or IS IT? :smiley:

Ja mislim da smo mi u ‘‘stvarnom svetu’’ roboti, a ovo je ‘‘matrix’’ gde smo bioloska stvorenja.

Westworld ima veliku ocenu na imdb sigurno zbog glumaca i HBO, po meni da je neko drugi uradio seriju i drugi glumci cista 6… Gledajuci seriju nista specijalno nije sem da ce roboti da dobiju svest i da pocnu da tamane ljude zbog secanja o svakodnevnom ubijanju… Ama bas :slight_smile:

1 Like

Ima nas koji želimo da pogledamo seriju bez spojlera, pa bih vas zamolio da iste stavite pod spoiler tag!

Hvala.

E ovo jedva cekam.

Poceo sam sasvim slucajno da gledam Luke Cage http://www.imdb.com/title/tt3322314/
Serija ko serija, generalno mrzim serije o super herojima posto sve izgledaju jadno zbog manjih budzeta od filmova o super herojima na koje smo navili i ona mi izgleda smesno.
Ali ovde ima jeda razlika. Ovde nije akcentat na efektima posto lik ne baca munje iz dupeta itd…
Serija je ok, jedino me smara sto je serija 100% crnacka. Ali stvarno, vidi se da je radjena da i oni budu srecni. Znam da je Harlem mesto dogadjaja ali brate za celu seriju da vidim bukvaln ali bukvalno 2 belca :smiley:

Skini Daredevil. Isto netflix, isto superheroj, nema munja cuda muda, vise je biven neg sto bije, ali kad bije sve prsti. Jos kad mu se u drugoj sezoni prikljuci i Punisher, nema dalje :slight_smile: