Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Meni onaj glavni glumac izgleda kao da u zivotu nije cuo za glumu. Jos kontam kako ga znam, nadjem ga na imdb I sjetim se da mi je bio uzasan u Robocop.

1 Like

Negdje mi stoji u podsvjesti ovaj naslov i sad se sjetim da imam knjigu prema kojoj je rađena serija, naziv na srpskom je Digitalni Ugljenik.

Kanim se da je pročitam jer ima dosta dobre review-e, možda posle toga pogledam i seriju ako mi se svidi.

1 Like

Nekako sam se zakucao na 7 serija

The Flash
The SuperGirl
The Arrow
Marvel Agets of SHILD
Legends of DC
Black Lightning

i prvi put sam gledao da gledam neki Star Trek Serijal i svidja mi se
Strar Trek Discoveri

U robocopu je jos podnosljiv jer je pola filma pod skafanderom… U A.C. je negledljiv. Mada ni ostali nisu neke glumacke ikone.

U pokusaju da nadjem neku novu seriju koja je iole gledljiva - poslednja sezona Vikinga me je smorila, Altered Carbon na ivici gledljivosti, Futureman nepodnosljiv, posebno za nas gamere - nabasao sam na Iron Fist. Buduci da je 195-ti najpopularniji comic book karakter prema rangiranju izvesnog Wizard magazina, velika je sansa da za njega niste nikada ni culi, ali serija je kvalitetna kao i svaka druga Marvelova licenca - znaci iznad proseka i definitivno veoma gledljiva, mozda cak i “bindzvocabilna”. Glavni protagonista je nekakva verzija Betmena, samo bez gedzeta i sa pravom supermoci kanalisanja chi-a koju je zadobio u paralelnoj dimenziji obucavan od strane reda besmrtnih monaha. Osim ove background egzotike, makar u prve cetiri epizode, nema bas mnogo nadnaravnog, a ima dosta porodicnih intriga i nesto kung fua u pokusajima mladog Denija da se vrati na celo kompanije, nakon tragicne smrti njegovog oca milijardera i majke u avionskoj nesreci. Cela glumacka postava je prilicno dopadljiva, osim samog Denija koji je pomalo mlak i metiljav, ali ipak daleko bolji izbor od bezlicnih nabildovanih kretena, solidno personalizujuci zbunjenost i naivnost coveka koji je dosao u Njujork iz neke tamo paralelne dimenzije.

Altered Carbon sam Pogledoa 10 epizoda i mogu da se slozim sa Padawanom da je jedva gledjivo al ajde.

Sinoc dok sam surfao po netu trazeci neki film ili seriju koju bi mogao da gledam drugar mi pusti link od Marvel Inhumans , Serija koja ima samo 1 sezona od 8 epizoda poceto u 2017 godini , nisam zato ni znao .

Pogledao sam jendu epizodu sinoc i to epizda je oko sat vremena trajanja , ok rekao sam ajde.
E sad mislio sam posto je rec o Inhumans ,naravno oni se vec spominju u SHIELD reko ajde mozda budu likovi iz serije ovde , ne nijedan lik koliko sam svatio se ne spominje ovde posebna serija o Inhumanima ok. sanse da pogledam jos jendu epizodu su minimalne posto u 1 sat serije se ubacili kako zive na mesecu itd svrgavanja kralja i kraljice to jest vodje i slicno .

moja ocena za serije je 6-10

Meni se bas svidela Altered Carbon ali vidim da vecini nije legla.
Ali cekaj, vama se svidjaju serije o super herojima… To govori dosta :smiley:
SHIELD mene je sramota njihove sramote…klasican transfer blama.
Gledate depilirane decacice u helankama i onda pricate o ukusima :smiley:

Baja u altered Carbon je jos depiliraniji. Za sada bukvalno jedini lik koji mi se iole svidja je Artificial Inteligence koji vodi “Raven”.

Superheroji imaju cesto bolje napisane dijaloge i obicno su neke sjebane zivotne price, ima tu pomalo za svakoga, jos od kada je Alan Mur iznedrio Watchmane nisu vise jednodimenzionalni karakteri. Da ne pricam koliko tu ima zapravo psihologije, arhetipova i ostalih gluposti koje nam subliminalno serviraju kroz superheroje (odgledati Mr Marston’s Wonder Woman).

Za Watchmane sam pisao u filmovima. Trebalo mi je pola filma da skapiram da li je parodija ili ne :smiley:

Gledam Medici:Masters Of Florence. Video najavu na RTS reko wtf? nisam cuo za seriju. Netflix stoji iza, glavna uloga pripala je richardu maddenu (rob stark). Serija je za sada odlicna, likovi su sjajno uradjeni, prica se zahuktava malo mi smeta sto je glavni Medici Dustin Hoffman, pa kad gledas sve likove including njegove sinove kako pricaju tecni engleski a on prica na trulom americkom, malo te izbije iz celog sveta firence. Al dobro sta sad, trebao je neko malo da potkrepi seriju.

Ko je gledao Borgias i bila mu dobra serija nek pruzi sansu. Vise manje isto sa mnogo manje bluda i golotinje (za sada).

1 Like

Sreca pa u Firenci pricaju tecni engleski inace pa ti kvari utisak njegov akcenat :smiley:

Obozavas da izvlacis stvari iz konteksta. Nek je cela serija na spanskom jebe mi se. Ali ako su svi spanci a jedan englez, to ce me nervirati. Ne trazim autenticnost nego trazim da ako je vec serija na engleskom (britanskom) onda nek bude tako.

On pije kafu u 7:50 sutra, a odgovoriće ti oko 8:10h
:sweat_smile::sweat_smile:

Ode vec oko 0.5L kafe odavno :wink:
Meni mnogo vise smeta kada gledam film i tu kao neki rusi, kinezi itd…
E onda da bi prosecnom debilu docarali da je to Rus onda on prica nekim kretnskim naglaskom ali naravno na engleskom :smiley:

Ono što mene više brine je - zašto negativac mora da bude Rus ili Srbijanac? :slight_smile:
Ustvari jasno mi je zbog čega - i logično je, al mogli bi nekad za promenu… Šveđanin! Zašto da ne?! I nek’ priča sa “šveCko-engleskim” naglaskom :smiley:
Uostalom sada smo u fazi ekstra tolerancije, Black Panther etc…
Može onda i Srbin koji se bori protiv drug lordova u Majamiju jer mu je njihov zalutali metak razbio flašu vinjaka?
Zašto?
A zašto da ne ??!

Pogledaj The Snowman

1 Like

To su norvezani… valjda.

1 Like

jesu. pa onda da kazemo next best thing svedjanima

1 Like

Netflixova serija Mindhunter je veoma dobra, psiholoska serija sa 0% akcije, mislio sam da nema sanse da mi se svidi, ali desilo se suprotno.

Iako me twd malo smorio u poslednjoj sezoni,glupo je da sada napustim serijal, posle 100 god gledanja…
S08e08… kraj epizode… F*UCK!!!
Skida se 9. , a u pon će valjda biti emitovana i 10. epizoda…