Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Ako ocete nesto za opustenciju, danas sam poceo Good Place sa Kristen Bell caricom. Zavoleo je zbog Krega Fergusona… Koji btw sada ima neki show sa zenom mu Megan - Couple Thinkers. Moze i to da se gleda.

1 Like

Pogledacu, ona mi je simpaticna.

Pošto sam bolestan i ne idem na posao, daj da malo “očistim” zaostalog gradiva tj. materijala na HDD-u.
Altered Carbon je došao na red, pa sam juče pogledao 7-8 epizoda. Da sam ih gledao u razmaku od po dan dva ili više mislim da mi se ne bi dopala, jer bi se pogubio u radnji. Ovako, kada se gleda odjednom - odlična!

2 Likes

A, evo i jos jedne preporuke, naleteo na Netflixu - Dirk Gently’s Holistic Detective Agency, po romanu Daglasa Adamsa. Ima malo Nila Gejmena, Dr Who-a, uvrnutog britanskog humora, Elaja Vuda (sto je svakako plus), psihoticnih likova koji odlicno glume, i zasto nisam cuo za ovo od 2016?!

3 Likes

PROGUTAO danas 6 epizoda.
Dobro si rekao, ima ovde primesa svega i svačega. Preporuka!!!

2 Likes

Sinoc pre posla sam pogledao jednu epizodu Oath i mogu da kazem je ovo mozda jedina serija koja nije Marvel ili DC univerzum i da mi je prva epizoda bas onako legla kao [ Budali Samar ] :smiley:

Sama ranaj serija je Panduri su umesani u svet krimanala , tj kradja i slicno , jedini dokaz da si u toj bandi je Zakletva { Oath ] Tattoo.

Smoje strane sve propruke

Poceo sam da gledam Peaky Blinders. Odgledao prvu epizodu i svidja mi se. Serija ima 8.8 ocenu na imdb-u i najvise lici na Boardwalk Empire, samo u Engleskoj.

Glavna uloga je pripala Cillianu Murphy-ju koga se verovatno svi secaju u ulozi Scarecrow-a u Nolanovoj trilogiji. Doduse u vecini Nolanovih filmova je glumio.

Sudeci po trejleru u seriji ce se at some point pojaviti i Adrien Brody, kao i Tom Hardy.

Ako je neko gledao nek podeli utiske.

2 Likes

Svi hvale seriju.

Ali iskreno nije neki glumac. Secam se jednog tresa sto sam gledao sa njim i Lusi Lu. Neki tv kanal 3 ujutru, zali boze :grin: .

Isto kada se setim njega sa probe u betmenovom kostimu i usnama kao nas veliki vodja😂comicbookmoviebatmurp99-580x482

1 Like

Stoji da nije neki glumac, ali za ulogu probisveta, wannabe mafijasa i bandita je vise nego odlican.

1 Like

Ok je, mada je Nucky Thompson ipak visa liga.

Ja odgledao (mada iskreno, pomalo i prespavao) prvu sezonu Dirk Gently-a, imam osecaj da je jos zanimljivije citati knjigu Daglasa Adamsa. Svidja mi se kako su na kraju ipak okrenuli na, kakvo takvo, racionalno objasnjenje. U jednom momentu, serija mi je postala suvise otkacena i konfuzna, ali ipak nastavljam drugu sezonu.

Druga sezona Dirka razbija. Steta sto su otkazali seriju nakon toga, zbog male gledanosti, a moguće i da bi se distancirali od optužbi za seksualno napastvovanje koje su zakačile i Maks Landisa pisca TV serije.

Isprva sam mislio da je baziran na knjizi Daglas Adamsa, ali ipak nije vec je samo inspirisan, Maks je sam smislio izvanrendan scenario. Adamsovu knjigu nisam citao ali sada vidim kakav je to bio propust za sve fanove Autostoperskog Vodica…

1 Like

Jutros sam pogledao prve dve epizode Krypton-a za sad je po mom misljenju serija visenego zanimljiva i jos u prvo epizodi se spominje superman i negtaviac braniac .

za sada cu nastaviti da gledam dalje a videcemo da li ce na kraj upropastiti seriju ili ne.

To i ja cekam, samo da izadju sve.

Ka sam pre citao valjda da je ta serija snimana u studiju u Beogradu negde ? :thinking:

Odlicna je serija! Prva epizoda je iskreno bila zabrinjavajuce dosadna, ali sve ostale su vrhunske. Izdominirali su svi sa ulogama, vidjeces vec.

Po meni The Ripper Street ostaje najbolja serija koju sam odgledao u poslednjih nekoliko godina, mozda i ikada. Peaky Blinders je blizu. Taboo sada vec opao nakon sto sam odgledao ove dvije.

Uf jeste, ova druga epizoda je odvalila. Stvarno je predobra serija. A samo dve epizoda sam odgledao. Im hooked :slight_smile:

preporuka svima

Zavrsio Spartacusa po sesti put… :joy: Nagovorio devojku da gleda pa obrnuo i ja sa njom opet. Ona pratila Vikinge, GoT i sl, pa reko da joj predlozim ovo. Nakon ove serije Vikinge nije ni nastavljala da gleda, stigla na pola zadnje sezone i batalila ih. Spartacus po meni definitivno najjaca serija u tom nekom zanru, efekti su malo losiji u prvoj sezoni zbog budzeta i sl. koji iz sezone u sezonu bivaju sve bolji i bolji, ali napetost, zaplet, gluma, sve mi je perfektno do zadnje epizode. Epic borbe protiv rimljana od kojih se najezi covek. :smiley: Dobri su mi Vikinzi, ali po meni ni za prici ovoj seriji, pogotovo zadnja sezona koja me je smorila apsolutno.

Smarajuci se sa Westworld-om sjetim se preporuke Bill Simmons-a za seriju Billions.

Serija je nevjerovatna, pilot je dovoljan da nemam zelju da izadjem iz kuce, a nazalost moram. Ko nije pogledao, samo neka skine pilot I pogleda.

2 Likes

Pogledao pre neki dan - gomila nadobudnih kvazi cool likova sa kojima je tesko da se identifikujes. Uopste, vecina serija koje sam poceo na HBO ili Netflixu jedva moze da se gleda, toliko su lose. Pogledas zaplet i trejlere i sve zvuci sjajno, ali nista nisu bolji od prosecne turske serije. Pre neki dan krenuo Troju da gledam - apsoluno svi su potpuno bezizrazajni i prazni likovi.

Zato sam se vratio na Silicon Valley - shvatio da sam propustio celu 4. sezonu… Uz Rick & Morty-a nesto najgenijalnije sto je snimljeno u poslednjih par godina.

Kreni Peaky Blinders. Neces zazaliti. Nije bleda kopija Boardwalka nego je serija za sebe. Ako si mislio da Tom Hardy briljantno glumi sve a jos bolje manijake, nisi ga video ovde.

1 Like