Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Poslednjih para dana sam bio bolestan, pa sam rešio da gledam serije na Netflixu, i jedna od njih je baš bila The 100.

Ajd da nastavim sa petom sezonom. Stigao sam do 11. epizode.

Ala su usrali seriju, svaka im čast. Mislio sam da je prethodna sezona bila glupa, ali ova… Nadmašili su sami sebe. I vidi se da pokušavaju da budu edgy sa “The Dark Year”, ali, moglo se odmah videti o čemu se radi i ne, nije toliko traumatično koliko su oni umislili.

Octavia kao lik je postala definitivno najgori lik u seriji. Zašto išta radi? Jer joj se može. Ovo je smešnije nego kad je Blizzard pokušao da Sylvannu po ko zna koji put pretvori u morally grey lika. A kao jedan od razloga navodi taj “The Dark Year”, koji bi trebao da je ubedi da uradi sve suprotno od toga što radi u seriji, ali ne, moramo da prikažemo kako su svi poludeli i izgubili oni malo razuma što su imali, a pogotovu ona. Uuu, I’m so tortured, I’m so edgy… Bitch you be crazy.

I ostali likovi su žešće udarili glavom o kamen mudrosti kad je pao mrak. Što bi voleo da padne meteor i lepo pobije sve te bubašvabe jednom zauvek, pa da se završi.

Nažalost, kao kad neko gleda neku nesreću, ne mogu da prestanem da gledam, i nešto me vuče da odgledam do kraja… Pazi kad će opet početi da seru kako je čovečanstvo moglo da se spasi, ali smo bili previše bandoglavi da to uradimo… A to su uradili u svakoj jebenoj sezoni do sad.

To sam i pricao, tako i ja gledam sve aj da vidim kraj! Ma da ja sve te retard serije gledam vecinu epizode na ubrzano.
Ali ajde, pogledacu i sledecu epizodu. Samo manje razmisljaj o likovima i celoj prici inace ces stvarno da poludis koliko je retardirana serija!

Kad smo vec kod Netflix serija, dobar je i Maniac. Pocetak je malo slabiji jer vas uvodi u karaktere u cudnoj paralelnoj realnosti sa starim, ali inteligentnijim i robotizovanijim kompjuterima. Jedan od njih je napravljen je da bi izlecio ljude od mentalnih problema i dvoje glavnih protagonista ukljuceno je u eksperiment farmaceutske kompanije… Ako volite filmove kao sto je Inception, serija je pomalo u tom fazonu i ne libi se da postavi teska pitanja o prirodi realnosti i ljudskom umu.

Glumacka postava je iznad proseka za tv serije, Ema Stoun super-cute a stvari se zahuktavaju tamo od neke 6. epizode. Ne deluje kao serija koja bi zainteresovala siru publiku, ali nije ni najgore utrosenih 10h zivota.

1 Like

Ma da, ako ne razmišljam o likovima i priči, možda bi bilo bolje. Ovako, stalno se pitam: Zašto?

[spoiler] Vrhunac mi je bilo paljenje farme. Godinu dana ste morali da terate ljude da se kolju da bi ih mleli u pihtije i jeli. Lik ti donese rešenje za kako da se posade biljke širom razjebane planete, da ne bi morali da se kolju oko jedine parcele zelene površine. Ne, zajebi ti to, ajde da zapalim tu farmu, kao i ostatak hrane da bi ono malo preostalih ljudi pošlo u rat za tu zelenu površinu.

Pored svega toga niko neće da ubije tu ludaču? Really? A tek ostali likovi… [/spoiler]

Jebote, što više razmišljam i pišem, to mi više ide na živce, a ljudi kažu da je ovo jedna od najboljih sezona do sad… :smiley:

1 Like

Sada mi je nesto palo na pamet vezano za The 100
To mi je prvo zasmetalo u startu. Ali sam se trudio da to izbrisem iz glave inace ne bih odmakao dalje od S01E01 :slight_smile:
Oni posle samo 99god slecu na zemlju severna Amerika.
A tamo ljudi pricaju nekim cudnim izmisljenim jezikom. :joy::rofl::joy:
Alo na prostoru gde se prica Eng + malo Spanski odjednom svi za samo jednu generaciju pricaju neku budalastinu koja ne lici ni na jedan od jezika. Boze koliko glupava prica.

Al pazi, izmislili su svoj jezik, a svi i dalje znaju engleski… Then what’s the fucking point?

Pricam ti lepo. Sto manje mozga to bolje. Serija je retko retardirana.
Ali ajde. Cekam sledecu sezonu :grinning:

Serija je predobra.
Ja ne koristim mozak dok je gledam, samo se opustim, po mom misljenju i nije poenta da bude realna, bas nasuprot.
Samo gledam i uzivam, prezanimljiva je i odlicni su likovi i glumci.
Isto kao kad biste se zapitali kako postoje zmajevi u GoT ili tako nesto…da nisu smislili neki lazni jezik ne bi bilo zsnimljivo…prosto.

Odgledao Daredevil sezonu 3, brutalna sezona. Sa drugom sezonom su me malo smorili pred kraj, ali ova sezona mi je mozda cak i najbolja. Svaka im cast kako su odradili predstavljanje pojedinih likova. Velika steto sto je serija dalje otkazana od strane Netflixa.

1 Like

Ok, ne znam da li neko od vas gleda Vikinge, ili je mozda gledao ranije i prekinuo. Sad zavrsio novu epizodu koja je izasla. Kompletno nakon 4. sezone mi je serija postala malo bezveze do mere da sam je gledao na silu i totalno ravnodusno, nista se ne desava bitno, jedva po neka bitka, smorih se ziv, ali gledam jer trenutno nemam sta drugo. (a da me donekle zanima) Ali veceras… Kakva je ono bitka bila rodjaci… Auuuu, oduvali me. Soundtrack u pozadini, auuu… Pa kad nisam uzeo oklagiju iz kuhinje, tepsiju za stit i zatrcao se da pobijem komsije, tol’ki adrenalnin me puko. :joy: Salu na stranu, ovom bitkom su nadoknadili prethodne nezanimljive epizode iz cele sezone, po mom nekom misljenju. Sad odoh da igram God of War da se smirim. :smile:

2 Likes

Ok, Castlevania druga sezone je… umetnost.

Super je, samo me smara sto ima malo epizoda i ceka se dugo na serijal.
Kao da je GOT a ne crtac…

Leptijebem kako je dobra nova sezona True Detective. Bukvalno na nivou prve. Mozemo da zaboravimo onaj fijasko sa farrelom ovo je prejebeno dobro.

Ko gledao super, ko nije nek skida gleda whatever. Masherhala Ali pun pogodak a Stephen Dorff takodje.

2 Likes

Skroz se slažem. Pogledao sam i ja sinoć prve dve epizode.
E sad, da se skroz uklopim u “fazon” True Detective-a, pogledao sam i oba prethodna serijala.
Da ne bi prvog, drugi bi bio fenomenalan, ali, jbg, prvi serijal je postavio takve standarde da je malo šta moglo da mu se nađe rame uz rame.
U svakom slučaju, meni je i drugi jako jako dobar.
Nego, da se vratimo na ovaj poslednji. Zaista topla preporuka za gledanje.

Jel moze da se gleda samo prva i treca ili su povezane sve sezone?

Zanimljiva atmosfera, malo podseća na početak originalnog Ramba, početak osamdesetih, gradić u Americi, šuma…
Paralelna priča kroz tri perioda doprinosi ritmu, malo, malo pa šaltaju radnju, osamdesete, devedesete, dvehiljadite (desete).

Ipak ono što najviše volim kod serija je bindžovanje. Sinoć sam dva sata bio prilepljen uz ekran, to je neka posebna atmosfera kada se priča do detalja razrađuje. Da je film u pitanju, već bi morali da završavaju, a ovako se tek zahuktalo, mogao sam još bar dve da smažem sinoć, ako ne i više :grinning:

1 Like

Je li deset epizoda najavljeno?

Osam.
Prve dve prikazane sinoć odjednom, a sledeće idu po jedna na sedam dana.

U Green book je isto bio sjajan, po meni taj film je prvi kandidat za oskara.

Ja poceo:

Titans - Deluje na prvi pogled kao teenage avengers, ali ovo je ipak DC univerzum, sto podrazumeva i zreliji content prilagodjeniji odraslima.
Happy - Maslo kultnog Grant Morisona o propalom detektivu i imaginary unicornu koji je otelotvorenje svega dobrog i slatkog, mozete da ocekujete dosta witty stripskih dijaloga i uvrnutu radnju. Puno eksplicitnog nasilja, kao sto je danas uostalom i trend.
Watership Down - Super bajka za malo stariju decu, jako lepa “rezija”, zeke su prikazane dosta realisticno (pogotovu njihovo kretanje) iako su malo kudili “skokovitu” animaciju ovo je sjajna adaptacija kultnog romana za buduce narastaje. Sinoc smo zavrsili i moram da priznam da sam cak pustio i suzu na kraju.
3 Below - Del Toro se izgleda ozbiljno bacio u produkciju animiranih serija za decu u kooperaciji sa Dreamworksom, ako vam je legao Trollhunters onda ce i ovo jer je smesteno u isti svet Arkadije. Prati vanzemaljce koje je zli diktator proterao sa maticne planete i vecina komicnih situacija potice od njihovog ucenja o predmetima i pojavama na zemlji… Ovo je drugi deo Tales of Arcadia trilogije. Ocekujemo jos i Wizards.

1 Like