Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Ko voli špijunske serije ili filmove, neka pogleda serijal Berlin Station.
Dobra ekipa glumaca i baš zanimljiv serijal.
Radnja se vrti oko curenja informacija iz CIA Berlinskog odeljenja.

1 Like

Prve dvije sezone su vrh, ova treca je smece neopjevano… Rusofobija i slicne gluposti :sweat_smile:

Jel gledao neko od vas seriju Mad Men ? Ja cuo za nju preko nekog yt klipa, bas je dobra, malo usporena radnja sto se meni svidja,3 sezona sam trenutno.

Hounted Hill House, vrlo zanimljiva serija za ljude koji vole horor i misteriju.
Obavezno bacite pogled a i ne traje dugo

2 Likes

Pogledacu na sta lici.
Moram da nadjem neku seriju koju mogu da gledam sa zenom. Posto nam se ukusi bas ne poklapaju.
Kod mene je SF no1 ali ona to ne bi gledala ni da joj neko placa po sekundama :smiley:
Mislim da bi nam leglo True Detective

True Detective me baš podsetio na Twin Peaks u ovoj trećoj epizodi, valja se tu svašta, videćemo na šta će da izađe.
Inače gluma pomalo čudna, kao da cede reči kroz zube, pomalo robotizovano, ali dobro u svakom slučaju pratim redovno.

Uz True Detective, sledeće serije su u planu, neke već i gledam:
Uspjeh, Novine, Ubice mog oca, Koreni, Besa.

Nemam predrasude prema nasim serijama stvarno volim da pogledam neku ok.
Ali brate…
Uzeo sam da pogledam po neku nasu seriju onako kako trci na tv-u pa usput.
Pa ono je tuga, imas realno 10 glumaca a ostalo je na nivou statista koji nesto i pricaju.
Pa ono je uzas i transfer blama. Ne znam gde nalaze te mucenike, vidim mladi su pa verovatno svi direkt sa akademije.
Mislim da prosto nemamo dovoljan broj glumaca za vise od jedne! ali bukvalno jedne serije u celoj drzavi.
Ovako kada smo doslu u situaciju da se pravi 4-5 serija pa su glumci razvuceni dodjemo do toga da je svaka od tih serija dobila po 5-10 pravih glumaca a ostalo popunjavaju potpunim amaterima.
Jos mi nije jasno ko je onom Vuku Kosticu rekao da zna da glumi. Ili sam ja glup pa je to deo glume da ne zna da glumi :thinking:

3 Likes

Uliks Fehmiju je odličan glumac, igra u Uspjehu.
Novine i Besu nisam gledao, ali imaju dosta dobrih kritika.

Haha dobar je Vuk Kostic , sad mozda se moze diskutovati o njegovom glumackom umecu ali ima decko neku harizmu i pojavu i nekako odlicno mu stoje one “ono kao brate” uloge.

Realno kakav god da je za preko 90% nasih mladjih glumaca je izmislio glumu.

Inace nemamo vise glumce, nazalost svi ti velikani kao Dragan Nikolic, Bata Stojkovic, Bata Zivojinovic, Ljubisa Samardzic, Nikola Simic, Manda, pa jos ranije Gidra Bojanic, Pavle Vujisic, Zoran Radmilovic, Bekim Fehmiju, Mija Aleksic, Ckalja…itd, nazalost svi su pokojni, a mladji koji su dosli i koji dolaze nit znaju da glume nit imaju neku harizmu i pojavu.

Bila je dobra smena tih glumaca. Te sto si nabrojao su zamenili sada pokojni Glogovac,
Vojin Cetkovic je skroz ok glumac. Ta generacija glumaca u koju bih ubrajao, Koju, Bjelogrlica, te mladje u odnosu na ove sto si ti nabrojao. Ali opet svi 40+
E sada posle toga jako tanko za sada. Ma da ima par ok likova koji su vec sada dobri i mogu da prodju, tipa onaj lik sto glumi u filmu Sisanje onda Viktor Savic i ima tu jos po koji koji zna da glumi. Ali se meni makar cini da je sve to jako tanko. Da, Bikovic je izrastao u dobrog glumca i tek ce biti dobar.
Pogotovo kada su zene u pitanju, cak bih mogao da kazem da ne mogu da se setim ni jedne glumice ispod 40god vredne pomena. Sem sto ima dobrih ribica ali ne i dobrih glumica!
Inace Kostic mi je katastofa! Ma da sam ga gledao u pozoristu i tu sam bio odusevljen.

To sam i ja čuo za Kostića, čini mi se neka predstava o prvom svetskom ratu, da briljira u pozorištu.
Tačno je ovo za Glogovca, veliki glumac, mada sam ja tek počeo da ga gotivim nakon filma Ustav republike Hrvatske, neverovatna uloga stvarno.

Bjelogrlić je ok u Senkama nad Balkanom.
A da, Nikola Rakočević je najbolji glumac mlađe generacije. Odličan je bio u seriji Jutro će promeniti sve, u Krugovima, u pozorišnom komadu Slučajna smrt jednog anarhiste (Jugoslovensko dramsko pozorište).

Inače, Uliks Fehmiju koga sam pominjao, je oženjen takođe glumicom Snežanom Bogdanović, a i mama mu je glumica, a koliko znam i ćerka.

Koliko se secam i Kostica sam gledao u JDP meni omiljeno kao i BDP ali sam od kada imam klince potpuno zapostavio.
Neverovatno je kako su glumci razliciti u pozoristu i na TV-u. Potpuno razliciti ljudi.
Cetkovic mi je top u obe varijante!
Nego stvarno da li neko moze da kaze neku glumicu da je vredna pomena!? ispod 40god.
Znaci pitam za glumicu ne ribicu! Mnoge se meni “svidjaju” ali nema potrebe da glume :smiley:

Od mlađih glumica Jovana Stojiljkovic, a uopšte gledano Branka Katic, Vesna Trivalić, Sloboda Mićalović i Anica Dobra su zaista dobre glumice.

Brate ako su one mladje ja sam jos u jaslama!
One su generacija glumaca sa Bjelogrlicem, Kojom, Cetkovicem… Sve 40+
Daj mi nesto ispod!

Ko voli istorijske serije tipa Vikings, dobar je i Last Kingdom. Lepuskasti glavni glumac malo podseca na Witchera, ali je bled u odnosu na brutalno dobre performanse danskog chieftena Abe i saksonskog kralja Alfreda. U nekim trenucima serija blista sa sekspirovskim obrtima i moracete da bindzvocujete nekoliko za redom.

1 Like

Trollhunters mi je bas legao. Kao malo dete sam se radovao. Krenuo sam da gledam sa sinom ali njega nije drzala paznja sve tri sezone. Inace bas mi je zao lika koji je davao glas glavnom junaku. Kako je glupavo poginuo.

Da, uzasno zaista za Antona.

Ne znam da li sam pisao vec, ali poceo sam i britansku seriju Electric Dreams (prema noveli Filipa K Dicka), mada vise lici na staru dobru Zonu Sumraka, nego sto je klasican SF.

Odgledao Punisher sezonu 2. Yup, brutalna serija. U svakom smislu. :smiley:

Prva sezona je bila odlicna, po meni nije trebalo nista dalje. Ali i druga je super.

True Detective odličan, ali baš odličan…

4 Likes