Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Pa prve dve epizode su bile uvod u ono sto ce se desiti, znalo se sta se ocekuje ovde i totalno premasilo sva ocekivanja, ovo je bilo brutalno. A sto se spojlera tice upravo je moj drugar mahinalno spojlovao drugome glavni spojler, nevjerovatno. :rofl::rofl:

Jedan drugar je prije tri dana stavio sliku Marvel logoa, I doslovno u opisu sve spojlere stavio, kao da je Stan Lee ziv on ne bi dopustio… I onda sve nabrojao.

Kasnije vidim da je sve ono sto je propustio da napise u opisu napisao u komentarima dok je raspavljao sa nekim likom.

Kako se to desi covjeku nikada mi nece biti jasno.

1 Like

Znam sve sta će se desiti a još nisam odgledao 3 epizodu…
Ah čari interneta :joy::laughing:

Ne znam sta bi rekao za ovu epizodu GoT. s jedne strane je savrsena a s druge strane mi je poprilicno meh.

Ko nije pogledao epizodu nek preskoci spoiler, ostali go ahead.

Uvek sam mislio da ce finalni fajt serije biti ovo sto smo sad odgledali. Nekako ne znam, ostavljena mi je praznina. Gledam osam godina buildup White walkera i Night Kinga i onda skoci Arya, zabode noz i paf. to je to. Iskreno meni licno ostaje dosadniji deo serije. Jer me bas zabole za fajt izmedju ljudi. Uvek sam mislio da ce ova epizoda biti uvertira za maestralni kraj serije, i da ce ovde da pogine mnogo vise kljucnih ljudi, i da ce ostali da pobegnu. I da ce nekako na kraju udruzeni pobediti Night Kinga, ili nece, nebitno. Ne znam, zamisljao sam drugacije. ali da je epizoda savrsena, jeste. Osecaj dezorijentacije u nekoj masovnom fajtu mislim da nije nikad bolje prikazan kao ovde. A scena paljenja Dothraki maceva i gasenja istih ce verovatno uci u istoriju kinematografije. I dalje mi je Hardhome najbolja epizoda koju je ova serija pruzila.my 2 cents.

Ni ja nisam odusevljen zavrsnicom sa Arijom. Mada je tu onaj tolkinovski motiv: najslabiji junak pobedjuje najvece zlo.
Sto se tice fajta, nije los ali nije ni najbolji ikada. Ima mnogo istorijskih filmova sa boljim bitkama, npr Braveheart.
Ima dosta nelogicnosti, npr, scena sa vatrom je malo over the top (zar nisu mogli sami da ih zapale) ili scena sa mrtvima preko zapaljenog sanca, toliko je ocigledno, sta su uopste pokusali. Zmajeva nema pola fajta jer su dezorijentisani. Stari i nemocni se od nekromansera kriju u kripti punoj grobova, really? I kraj sa Branom gde se svi pitaju da li ce potencijalno najmocniji lik da uradi bilo sta znacajno u celoj seriji. Scene kada se Arija krije od zombija u kuci podsecaju na Resident Evil, to mi je nekako totalno off. Kao i cinjenica da skoro niko pored nesrecnog Dzore nije poginuo sto mi opet nije u duhu serije

poginuo je theon, jorah, mala mormontica, Beric sa eyepatchom, edd iz nightwatch ekipe i Melisandre. Ali to se vec vidi da je holivud stil. da je po knjizi, pao bi barem Jaime.A Bren je najveci troll od svih. I mean, racuna se da ljudi ne vole spoilere, ali u ovoj konstalaciji stvari, reci nesto leptejebo. Ovo ide na konto da je Bren dao Aryii bodez. :smiley:

2 Likes

1 Like

Odgledao novu epizodu Game of Thronesa i bas sam se smorio i razocarao… Nevjerovatno glup writing od strane Benioffa i Weissa ali to se vidjelo vec i u prosloj epizodi.

1 Like

To se vidi od pete sezone. Ali osma sezona je kulminacija njihove nemoci u pisanju neceg malo kompleksnijeg od spanske serije

image

1 Like

Pa sa obzirom da je RR Martin samo okvirno rekao sta ce da se desava nije iznenadjenje sto je kvalitet opao posto vise ne prate izvorni materijal.

Ipak, jasno mi je da sa ovom sezonom trebaju da zavrse milion prica u kakav takav zavrsetak, iako su neki zaplati I raspleti na kraju ispali veoma jednostavni I nisu dozivjeli ocekivanu kulminaciju.

2 Likes

Osam sezona su buildali charactere i sad su neke od njih samo tako bacili u vodu, steta sto se nije zavrsavala po Martinovim knjigama ali i sam je rekao da bi serija trajala jos par sezona.

Boze dragi, kakvo sr*nje od sezone.Ne znam sta mi je manje drago

,to sto Night King je umro lakse od protivnika bate zivojinovica, ili to sto ova k*rva Daenerys tako lako odnijela pobjedu, mislim realno proslu epizodu sve strijele pogodile zmaja, ovaj put 30 njih pormasuje, a i dothraki su pretjerani, cisto nema nista smisla, samo se nadam da daenerys nikako ne zavrsi na tronu, i sto bi mi bilo najdraze da neko za koga se najmanje nadam zauzme tron(tipa Jaime Lanister), mada mi je omiljeni ending bio sa Night Kingom kao pobjednikom i njim na tronu.

1 Like

Slažem se , totalan shit, ja ne znam da li je neka serija ikada imala ovako uzasan kraj i ovakav pad :thinking:

3 Likes

Nmg

Edit: nadam se da svi shvataju da je zajebancija, ne zelim da neko misli da sam ovo postavio kao pohvalu ili promociju Arkana I co.

Kada god se zavrsava nesto “epsko” uvek su svi razocarani.
Secam se kuknjave i plakanja kada se zavrsila Mass Effect igrica. Auu koje plakanje.
Nije lako ni zavrsiti ovo.
Prvo ne rade po knjizi odavno vec brzaju samo da ispune formu i to se oseti!
Drugo, mogla je serija da traje barem jos jednu dve sezno i to isto epizode da budu po 1h+
Kako god da se zavrsi ja sam zadovoljan. Samo da vidimo vise kraj.

1 Like

Seriju je najvise upropastio sam Martin. Scenaristi su dobili samo opste crte kuda ce se prica kretati posle Dance of Dragons, a morali su da ostanu dosledni radnji koju je Martin zamislio. Nije ni cudo da su poslednje dve sezone djubre. Pises scenario koji mora da prati jos nenapisane knjige, a imas samo sture informacije o radnji koja ce se desavati u tim knjigama…

Mislim da je “djubre” prejaka rec. Rekoa bih da je osnovni problem vecine “fanova” kako se to sada kaze sto se suvise uvuku u fikciju, poistovete, loze sta god.
A kada ne ispadne kako su oni zamislili u svojim “fan” glavama onda im ne valja serija.
Serija je odlicna, jedini problem jeste to sto kazes nije lako pisati na osnovu jos ne nepisanih knjiga! Potpuno suludo. Kao da kucu gradis od krova na dole.
Tako da je logican sled da bude malo zbrzano smuljano itd…

1 Like

Pa problem je sto imas zaplete koji su pravljeni sedam sezona, a trebaju se rjesiti u jednoj sezoni. I pored ovoga, glavni problem meni je to sto je rjesenje za vecinu zapleta to sto lik umre.

Ovo se desilo sa Maloprsticem, ali za njega nije bilo moguce napisati drugaciji kraj. Njegov storyline mi je ubjedljivo najbolji i najdrazi posto se bavio bas igrom prestola, spletkarenjem i stvaranjem zakulisnih dogovora.

Ovde smo i sami krivi zato sto su fanovima omiljeni likovi tupi Jon Snow, Brienne, Hound, i slicni, “fizicki” likovi.

Tiriona su sveli na fusnotu u smislu mudrosti i pronicljivosti, te je od jednog najmudrijeg lika dosao do toga da je obicni sluga koji se konstantno izvinjava zato sto je nesto pogresio.

Iako je Martin napisao kraj za Tywin Lannister-a, moram priznati da bi mi bilo puno draze da je on docekao osmu sezonu.

1 Like

Aj stavicu u spoiler jer se tice zadnje epizode.

mislim da bi bilo ne zadovoljnih dal je Deneris spalila Landing ili nije spalila Landing. Citao sam gomilu clanaka danas ni sam vise ne znam na kojim sajtovima moguce da je ovo sa IGn-a sto cu napisati ali donekle se slazem da je mozda cak i sve kliknulo u nekom aj nazovim poetickom smislu i doslednosti prethodnih sezona. Opet ponavljam, napisacu sta sam procitao i sa cime se slazem. Dakle posle ove epizode treca epizoda dobija smisao gde imamo uvek tu notu da su ljudi najveca opasnost. kaki white walkeri i night king. ljudi su zlo. i to mi je ok, iako mi je night kingov arc poprilicno meh. S druge strane GoT nikad nije bila serija niti delo koje prati dobro i zlo kao crno i belo. Ovde je ta linija najtanja. Pa tako i ova odluka da dany spali ceo kings landing je dosla onako iznenada, ne zato sto je to neko hteo nego zato sto je takva prica. Niko nije hteo ni Krvavu svadbu pa se desila i niko je nikada nece zaboraviti. pa tako i ovo. Tako da je po meni ova epizoda bila ok. Stoji da transformacija Deneris u mad queen traje citave dve epizode, ali kontam da ce u knjigama (za koje navode da su konacno gotve) biti to mnogo bolje predoceno. Ostaje jos da se vidi kraj.

1 Like