VR Headset

Pozdrav svima,

Imam racunar sa GXT 1070 i Ryzen 5 2600 procesorom. Pretpostavljam da mogu da poteram VR igre. E sad, koji headset uzeti? Koja je razlika izmedju Oculus Rift, Rift S, HTC Vive? Najvise me interesuju sim racing igre, jer mi stize volan sredinom februara, pa bih sve da uparim kako dolikuje :smiley:

oculus rift, bez greske

Rift S je verovatno bolje resenje, jer nema potrebe za satelitima zato sto sama kaciga ima na sebi kamerice koje ocitavaju okruzenje. Dakle jednostavniji setup i manje kablova. Takodje mu je rezolucija ekrana malo bolja od klot Rifta.

Ovo za sobom povlaci i druga poboljsanja kao npr video-feed tvog okruzenja, te ne moras da skidas kacigu svaki cas kad zelis nesto da pogledas β€˜van’.

Najzad, iako nisam siguran da su otkljucali tehnologiju na S-u, u teoriji bi trebalo da moze i finger-tracking da funkcionise, kao na Questu.

Cisto da ti zakomplikujem zivot, Quest mogao da ti bude primamljivo resenje, ako uzmes i link kabl. Prakticno dobijas 2-in1, al nazalost resenje jos nije savrseno – neki ljudi prijavljuju lag kad koriste kabl.

O Viveu ne znam prakticno nista, sorry. :slight_smile:

1 Like