WATCH DOGS - Disc is unreadable REŠENJE i pravilna instalacija

Evo ovako, najbolje resenje za Watch Dogs ako vam izbacuje DISC IS UNREADABLE gresku na RGH konzolama
Prva i osnovna stvar minimalni dash potreban je 16537 ko nije odradio update evo kako to uraditi http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=7774

  1. Extractovati OBA diska sa XBOX BACKUP CREATOR-om

  2. Za igranje potreban samo drugi disk, dakle nazvacemo ga DISC 2 ajde neka bude tako lakse je, primera radi extractovano je u Watch Dogs DISC 2 folderu, nije ni bitan folder zapravo, vec sledeci korak

  3. Sa PRVOG diska koji je extractovan potrebni su samo INSTALLATION 1 i INSTALLATION 2 folderi, resto ne treba moze da se brise, da ne pitate za to

  4. Iz foldera INSTALLATION 1 prekopirati folder WORLDS u folder Watch Dogs DISC 2, iz foldera INSTALLATION 2 takodje SVE prekopirati u Watch Dogs DISC 2, znaci SVE IZ NJEGA, ne sam folder, vazi za oba, CITAJTE LEPO :D. Kada prebacite obrisite Installation 1 i Installation 2 foldere tj ceo prvi disk

  5. Evo kako bi trebao da izgleda Watch Dogs DISC 2 folder posle prebacivanja svega


  1. Prebacite na konzolu gde vec prebacujete igre, obicno u GAMES heheheh

  2. Skenirati bazu da se igra pokaze u FSD (ko to nije do sada naucio, Settings - Content settings - Start Manual Scan)

  3. Odradite title update za igru (Y pa title updates pa DOWNLOAD, pa onda SET ACTIVE da bude oznacen)------------ Ovo je opciono, ne morate ako necete, mada opet sadrzi fixeve i patcheve za igru

[SIZE=4]9. Igru NE STARTUJETE IZ FSD[/SIZE] jer ce da prikaze opet problem disc is unreadable ili VERSION MISSMATCH u slucaju da je odradjen Title Update, ako niste uradili TU onda moze startovanje direktno iz FSD, ali ako dodje do greske onda startovanje iz sledeceg koraka

  1. Udjite u File Manager, nadjite folder od igre i pokrenite GAME.XEX

To bi bilo to, i ko bude rekao da igra radi sa ISO2GOD fazonom, odmah da mu kazem da ne radi jer nije ista stvar kao kod Wolfenstein-a, meni bar nije htelo tako da radi morao sam ovu foru da koristim i bar znam da radi

Kazes AKO nam prikazuje Disc is unreadable. Jel to znaci da nekima ne prikazuje to? Neki mogu da pale iz FSD-a bez problema? Pitam zbog mog brata kome je ulazak u File Manager ravan nuklearnoj fizici.

mozda zavisi od verzije igre, ona P2P ne znam kako radi, ovo je Complex izdanje, mada do sada svi su me cimali za ovo da ne radi, verovatno da je tako svima…

probaj pa ces da vidis

EDIT:

daj bre ne zezaj za file manager, pa nema prostije nista od toga, ako zna u windows da prebaci fajlove sta je onda ovo?!?!?!?

Ko je rekao da zna da prebaci?!?!?! xDDD

FSD startuje igru sa fajla default.xex.

Zznaci promenite ime game.xex u default.xex i ucitace na FSD-u.

Ob jasnjenje : isti problem sa aC3 i AC4 sa scriptar.xex( kako se vec zove :slight_smile: ) promenite u default.xex i ucitava igru u FSD bez Black screen-a

Prosto resenje :smiley:

imamo vise nego odlicne tutorijale, svedok sam da su mnogi naucili :slight_smile:
hoce da igra dzabe, pa ne moze bas da zamisli samo i da se igra ukljuci mora nesto i da odradi pre toga malo heheheh

NECE :smiley:

ako se uradi TITLE UPDATE, onda javi gresku VERSION MISSMATCH… nisam dzabe napisao ovo, ako se ne radi title update onda radi normalno na rename, a verujem da ce mnogi da urade update jer treba da se odradi posto je igra puna bagova, TU se radi na osnovu originalnog default.xex-a i veze se za njega prilikom startovanja, game.xex ne radi to i prolazi sa sve update-om, mana FSD-a

Verujem da ce dashlauncher da izadje sa fix-evim zbog ove igre :slight_smile: a mozda i u FSD je problem, neki bug :slight_smile:

uvek bude, ja se NErado secam Forze 4 kada je izasla, istu muku je imala dok dashlaunch novi nije izasao

Isprobaj ovo: kopiraj defailt.xex sa prvog diska u root drugog, ali ga prvo preimenuj (npr deafultdisk1.xex); pokreni ga i potvrdi kada te pita za instalaciju (neće ništa instalirati (ako javi grešku samo izađi u dashboard)); sada možeš pokretati igru sa default.xex drugog diska.

Meni je radilo ali nisam pokrenuo skidanje TU (samo sam želio vidjeti da li igra radi).

znaci ne radi hehehe, sto komplikujete sad nesto kada resenje ima i radi, prvi disk je samo instalacija i njegov default.xex samo to radi, fakticki programiran je da instalira i kraj

Ja sam prvi disk otpakovao iso2god i kopirao ga u konzolu. Pokrenuo iz fsd whatc dogs i instalirao. Kada je zavrsio install obrisao sam taj prvi disk. Posle sam oba diska optakovao xbc i prekopirao sadrzaj installation 1 i 2 na drugi disk. Posle sam sa drugog diska obrisao deafault.xex i preimenovao game.xex u default.xex.
Igra se najnormalnije pokrece iz fsd.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Ta metoda kod mene a i na jos 3 konzole nije prosla zato napisah ovo jer nije moglo kao Wolfenstein

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Kako god.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

cek cek cek cek ja sam tek sad procitao da si ti odradio DUPLI POSAO, jer ovo sto si instalirao sa prvog diska si potrosio 6.8GB tacno u prazno, ovo drugo je ok prakticno ovaj tutorijal, i rename je ok ALI BEZ TU-a kako sam napisao!!! jer sa TU rename NE RADI

Jel ovo vazi zamo za RGH konzole ili i za one sa LT3 flashom?? Jer skidam Watch dogs pa cu da ga rezem sutra pa cisto da znam skidam COMPLETE verziju.

Ako je tema u RGH sekciji, naravno da je samo za RGH. :smiley:

Pozdrav svima,sve sam uradio po upustvu za instalaciju i idalje izbacuje disk uridible i pokretao sam iz game.xex i nevredi.

Da li si uradio Title Update i da li ti je MS Dashboard najmanje 16537?

Nisam title uradio jel mora

Ne mora, ali probaj. I proveri verziju MS dashboarda, dzaba ako nije 16537.