Wii-U Brew?

Ah evo ga, radi. Iz nepoznatog razloga se zaglupave.

1 Like

Vidis igre?

Vidim! Ali loadtime je skoro nepodnosljiv. Koliko dugo tebi traje ucitavanje?! Probao sam super mario 3d world i traje citavu vecnost dok pokrene igru. :frowning:

3D World je jedan od najtezih za ucitavanje, posto ima gomilu malih fajlova. Kako citam, druge igre se bolje ponasaju. Btw, pokreni Wind Waker HD u full HD glory i uzivaj kako lijepo izgleda

U pravu si, Tropical Freeze mnogo brze ucitava.

edit: prebacivanje igara na microsd je takav pain in the ass. Pritom mi je celu noc prebacivao Color Splash i ne moze da pokrene igru.

postoji mogucnost da se prebacuje preko mreze:

Skines filezillu i pokrenes ftpii, ukucas ip adresu i port. Samo sto je verovatno jos sporije, tj ako treba celu noc da se prebaci preko usb-a ovome ce trebatiā€¦ 2 meseca. Stavio sam da se prebacuje, 3600 fajlova. Idu bukvalno 1 po 1. Tako da moram da ostavim konzolu upaljenu dok se prebacuje igra, kada odem na posao.

Pritom, otkrio sam 2 stvari:

  1. Vecinu problema sa loadiine-om je uzrokovao los net. Kako upalim torent klijent, konekcija je jako losa. Naravno skidale su se celo vece Wii U igre, koje sada ne mogu da prebacim (sporo se prebacuju, nemam mesta na kartici, ili jednostavno ne rade).
  2. Super Mario Bros U sam mogao da pokrenem uvek, ne zato sto su zaboravili disk u konzoli.

Nekoliko stvari me prilicno nervira - valjda je u ljuCkoj prirodi, tj mojoj, da prvo primetim lose stvari da bih posle mogao da se opustim i uzivam.

  • Homwberew nije bas na nivou Wii-a
  • Piratske Wii igre ne mogu da se pokrenu zajedno sa Wii U (izuzetak su mozda one podrzane preko Virtualne Konzole)
  • Micro SD kao nosac za medijum jeā€¦ kriminalan.
  • Baterija na tableticu nije bas stelarna da se tako izrazim. Malo malo pa svetli crveno lampica.
  • Ne mogu da nadjem javni torent link za Bajonetu 2. Nasao sam neki ali trazi pasvord, dakle fejk. Doduse, vecinu igara sam skinuo.
  • Neke igre kada se skinu nemaju META folder, ili one brojke iza uglastih zagrada.

Ta igra je vjerovatno redeemovana legalni. Sad cu ti pronaci sajt na kome imas najcesce greske prillikom pokretanja nekih igara, najcesce treba preimenovati neki file ili slicno.

Uz ovo, predlazem da iskoristis neku svoju karticu i prebacis igre, previse je to sporo kod tebe

Imam jednu od 16gb, ali je suvise mali kapacitet, a uz to i nece da ucita Homebrew kanal kada sam prebacio fajlove sa originalne kartice.

Dodje mi da im ljutito vratim ovu od 32gb.

No dobro. Ovo sto radi, radi ok (sa izuzetkom jako sporog ucitavanja 3D worlda). Za sada sam osposobio i Tropical Freeze, Wind Wakera.

Baci pogled na ovaj sajt

http://wiki.gbatemp.net/wiki/Loadiine_compatibility_list

A ako je ono sto mislim da jest, vjerovatno su ti dali neku kinesku karticu u cilju da sto vise ustede. Elem, 16GB ce ti biti sasvim dovoljno, osim ako ne zelis da natrpas karticu sa 10 igara. 3 dosta :slight_smile:

1 Like

Ah, ovaj spisak je zlata vredan. Pogotovu sto ja imam USA konzolu. Dobio sam i neki transformator napona sa njom, i molio boga da ne zapalim kucu kada sam ukljucivao (jer sam citao da je potencijalni fire hazard).

Pa i nije dosta. Xenoblade mi je samo 20gb kada se raspakuje. Ne moze ni da stane.

Ha, pa i meni je USA konzola. Dobio uz nju Mario Kart 8 i Mario Party 10, cjenim da ih nikad necu pokrenuti. Elem, pokreni sajt koji sam ti poslao, portalroms. Xenoblade je 7GB, tako da staje lagano na karticu, naravno skidas loadiine ready verziju

1 Like

Aha, to je onda ok. Pojma nemam sto je ovaj moj 19gb.

Osposobio sam ovu drugu karticu od 16gb, radi troduplo brze. Pise da je class 6, a ova koju su mi prodali je Verbatim 32gb class 10, ali je zaista prespora. Moguce da nije orā€™ginal.

Btw sto ne igras Mario Kart i party sa Tamarom? Deluju kao savrseni za takvu vrstu casual coopa.

Igrali bi, ali drag mi tv :smiley:

Pa moze i na tabletu :smiley:

Jedan pogled na Woolly World izlecio me je. Covece, ona lepota vredi cene konzole, i mucenja sa prebacivanjem igre.

Ja dalje od SM3DW nisam odmakao, ali vizuelni stil je stvarno odlican, stvarno blista u full hd. Za sada ne zalim ni sekunde sto sam uzeo konzolu

Kasno videh, da li je ovo izaso permanentni hack ili je ovo sve vezano za privremenu zezancija gde svaki put moram ponovo da ukljucujem internet pretrazivac i pokrecem hack, koji nije bas stablian?

Svaki put pokreces preko interneta, ali koliko ja vidim, stabilan je.

Zar bese nema lokalni webserver na PC-u i onda ti ne treba internet nego komp koji ce usluzivati hack?

Za taj deo ne znam, ali hak se pokrece tako sto ukucas u browser

loadiine.ovg

Radi relativno ok, par puta je zaglavio i izbacio greŔke.

Hvala za odgovore, to onda nije stabilno do kraja. Ali bice uskoro. Za 10-tak dana Nintendo prestaje sa proizvodnjom WiiU. Tako da ce verovatno pustiti u etar hack da se pokupuju zalihe :slight_smile:

Ja sam WiiU prodao posto sam odigrao sve sto me je zanimalo - ukupno 7 igara. Strasno, ali istinito :frowning:
Tako da cak i da izbace sada full hack, verovatno ne bi uzimao nazad konzolu.

Moguce, moguce. Mada, radi to dosta solidno, sto Igor rece. Nemoj da te to odvrati od kupovine.

edit: ah vidim da si dodao da si vec odigrao 7 igara. Pa, da, onda je to to. S tim sto ti mozda ostaju i nova Zelda, i jos par igara koje si propustio. Jbg, realisticno gledano, 10 vrhunskih igara za drugu, trecu konzolu, mozda i nije bas toliki fail.