Wii-U Brew?

Meni je bitno da mi drzi paznju do nove Zelde

Ako nekoga interesuje, ima R.I.P. topic na gafu u kome pricaju o najboljim igrama.

Pa sad, citiram jedan od postova, ima tu za svakog po nesto.

[quote]Top Wii U highlights - must-own games for the platform, Iā€™d say for basically anyone who wants a Wii U:

Splatoon
Donkey Kong Country Tropical Freeze
Mario Kart 8
Pikmin 3
Super Smash Bros. for Wii U
Nintendo Land

Other great games:

Breath of the Wild
Super Mario 3D World
Super Mario Maker
The Wind Waker HD
Twilight Princess HD
Bayonetta 2
Pokken Tournament (donā€™t own personally)

Worth trying on Wii U:

Hyrule Warriors
Captain Toad Treasure Tracker
Xenoblade Chronicles X
Yoshiā€™s Woolly World
Lego City Undercover
The Wonderful 101
Child of Light
Shovel Knight
Darksiders II
Deus Ex: Human Revolution Directorā€™s Cut
Sonic & All-Stars Racing Transformed[/quote]

edit: Nintendo upravo objavio da se proizvodnja ne prekida. Luda kucaā€¦

Mozda veruju u cuda i nadaju se nekom suludom preokretu.
Jer ipak su to ludaci iz Japana :slight_smile:

Kako je krenula piraterija tako ide i prodaja konzola, tako da je logicno jos malo do switcha :slight_smile:

http://gbatemp.net/threads/release-kaflukes-all-in-one-for-self-hosting.424679/

Hocete da vam hostujem exploit na raspberry pi ? :slight_smile:

Bio bih ti zahvalan ako bi postovao kako do selfhostinga na raspberry pi. :slight_smile:

Prijatelju google :wink:

Ja sam prilicno razocaran cinjenicom da mi secka Bajoneta 2 jer mi je memorijska kartica formatirana sa defaultnih 32 umesto 64kb velicinom klastera. To je navodmo uzrok nepodnosljivog stateringa i desinhronizacije zvuka.

Nije tako lako samo ni formatirati. Ako se stavi u telefon, sistem ne prepoznaje karticu kao drajv, sto je preduslov da bi se formatirala iz windowsa. Ni 3rd party aplikacije za format ne pomazu. Da stvar bude gora, ne moze se ni preko telefona formatirati, ukoliko isti nije rutovan. A moj jasno nije. Ostaju mi dve opcije: da kupim citac cartica ili da nadjem neki laptop sa citacem da je formatiram. Posle toga opet sledi zesce cimanje da se opet kopiraju igre na nju jer je, iako nominalno klasa 10, verovatno neka kineska kopija Verbatima, jer je katastrofalno spora.

Dobra stvar je sto mi je 3D world sada konacno igriv kada sam ga prebacio na manju i brzu Samsungovu 16gb karticu, loading time je sada podnosljivo spor.

Mozda se i performanse ove 32gb kartice srede nakon sto je formatiram sa 64gb klasterom, ali ne verujem.

Tako da se moje igranje sa Wii U svodi na smaranje dok ne podesim sve kako treba.

Znam da je nemesno da se zalim jer se gladni u Africi igraju sa drvenim stapovima i jos gladnijim hijenama, ali makar ce me bogatiji gameri na forumu razumeti. Imao sam osecaj kao da pokrecem Bajonetu 2 preko emualtora i trebace mi vremena da se oporavim od te traume i unseenujem taj horor.

Ja sada pisem sa vremesnog msi lapa, koji ima sve moguce izlaze/ulaze, citace kartica, itdā€¦ Jedino nema hdmi :smile:

I radi pod windowsom 7, tako daā€¦ ako ti zatreba mladi padawane, poslacu ti lap, nije frka :slight_smile:
Ti ces meni zauzvrat wii, da odigram Mario Galaxyā€¦

Ispostavilo se da ipak imam citac kartica na sluzbenom laptopu, samo je bio dobro zastekan ispod usb portova. Formatirao sam SD sa 64kb klasterom. EKSTRA.

Nasao sam i neko HAMA djubre od 399 dinara, zlu ne trebalo.

Je li radi Bayo 2 sada bolje? Ja jutros pokrenuo prvi dio, cisto da vidim kako izgleda, i lagano na posao. Sinoc zaspao dok se prebacivalo na sd karticu. Jebem te zivote

Tek sam malopre formatirao sd karticu sa 64 kb klasterom, probacu kada dodjem kuci. Trebalo bi da resi probleme sa stutteringom, bar prema pisanju ljudi sa foruma. U krajnjoj liniji, nabavicu je na disku, sta da se radi.

Inace, Xenoblade ti je ipak 19gb, 7gb je samo zip file za download. Kada se raspakuje, rasiri se na cak 19gb na kartici! Ima jos par gigantskih instalacija. Nije ni Bajoneta daleko sa 14 gb.

Evo, probao sam i Bajoneta 2 vise ne secka. Na zalost, EU verzija konzole ima dodatni problem sa blagim kasnjenjem zvuka u cut scenama, ali srecom ne i tokom gameplay-a. Ovaj problem je dokumentovan kao ā€œSound sync issues with 65536 unit allocation size on EUR console.ā€ Tebi ce na US konzoli verovatno da radi bez ikakvih problema.

Inace, file transfer je sada dosta brzi, da lā€™ zbog toga sto sam kupio Hamin USB card reader (za 499 dinara u Tehnomaniji, koga interesuje, onaj jos za 100 din jeftiniji nemaju), da lā€™ zbog vece velicine klastera. Posto tropical freeze + bajoneta samo zauzimaju 24gb, a Xenoblade npr jos 20, definitivno je za maksimalan uzitak ipak potrebna 64gb kartica. Znaci, racunajte na taj dodatni trosak + reader ako zelite udobno Wii U pirate friendly iskustvo, ili cete morati da zonglirate sa visestrukim karticama i prelazite manje igara odjednom.

Opet cu ja, raspakovao sam Xenoblade, ali me zauzima toliko. Doduse, fali meta folder. Sada hocu Bayo 1 i 2, pa zasebna kartica za Xenoblade, ako me bude drzala dovpljno da je predjem

Hm, sa kog linka si skidao? To je cudno jer i na onoj stranici stoji da su sve tri verzije 20gb.
http://wiki.gbatemp.net/wiki/Loadiine_compatibility_list

Bilo bi strava da mogu da uglavim i Xenoblade. Probaj ako stignes da li ti radi uopste ta verzija, meta folder je valjda samo za neku klasifikaciju i covere. Nemam ga ni ja u verziji od 20gb.

[quote=ā€œpadawan, post:122, topic:5688, full:trueā€]

edit: Nintendo upravo objavio da se proizvodnja ne prekida. Luda kucaā€¦
[/quote]Eurogamer kaze drugacije, da u petak tacnije danas, Nintendo prestaje sa proizvodnjom Wii U, sad kome verovati, evo link:

Wii U je gotov, kako god, Zelda je cini mi se poslednja igra najavljena za konzolu?

Nego, Karane, koliko tebi traje baterija? Ovo je potpuno ludilo da je ogroman ekran stalno ukljucen, a meni kabl utaknut u punjac sa drzacem za tablet. Nisam seo posteno da se izigram u kontinuitetu ovih dana, ali mi izgleda kao da ovo moze biti problemā€¦ Ili da se vec spremim na neko razvlacenje i produzavanje kablova do dvoseda. Plasim se da nije bas najzdravija baterija jer sam kupio polovno.

Juce sam probao malo i Pikmin 3. Igrao sam sa devojkom, naljutila se sto sam ā€œostavio rotkvice da umruā€ jer sam bio gramziv i poslao ih da u sution skupljaju kamen za gradjenje mosta, pa su ih pojeli monstrumi nocu. Pikmini su zaista preslatki, kao i zalutali astronauti koji upravljaju vojskom pikmina, sto u kontrastu sa skoro fotorealisticnim okruzenjem daje vizuelni efekat kao, recimo, u ā€œDraga, smanjio sam decuā€ hitu osamdesetih.

Meni traje sigurno nekih 3h, iako je ovo licni utisak, nisam mjerio trajanje. Meni se konzola bas svidja, iako je ovo utisak covjeka koji ce u dva mjeseca da odigra sve sto je izaslo od izlaska konzole. Da sam je kupio na launchuā€¦ Pa bio bi bas razocaran

Heh, blago tebi ako imas toliko slobodnog vremena, Ja cu igrati sigurno 2 godine. Testiracu i ja bateriju, pa javljam.

Ili licnog iskustva mogu reci da nova baterija traje max 4-4.5h igranja i to ako se igraju ogre koje ne koriste preterano ekran kao tuch funkciju. Ako prstima dirate ekran ima istu boljku kao i mobilni telefoni, smanjuje se duzina trajanj baterije. Ali relativno se brzo napuni baterija, tako da nije neki veliki problem. Moze da se igra i puni u isto vreme. Meni nije predstavljalo problem, veci je problem bio nedostatak igara :frowning:

1 Like

Postoje i misljenja da Wii U ima ubedljivo najbolje ekskluzive u ovoj generaciji. 3rd party podrska je, naravno, veoma tanka, ali sve to ionako mozes igrati na drugim konzolama ili PC-u.

Nintendo 1st party igre poseduju onu tajnu mesavinu kreativnosti i jednostavnosti za koju ti ne treba vremena da ā€œklikneā€ vec je 12-godisnjak u tebi odmah prepoznaje.