Wii-U Brew?

Kako me vas dvojica(@padawan @iKaran ) , privlacite sa ovim postovima u zadnjih par dana da uzmem Wii U :smile: . Ali nista od toga(ma da se nikad ne zna…), pre malo volje u zadnje vreme.

EDIT:
Wii U bi uzeo najvise radi Donkey Kong-a, jao kada se samo setim te igre na NES-u, a kasnije onaj bump na SNES-u kada se pojavio :sunny: .

Ne znam kakva je situacija u CRO sa polovnim Wii U hakovanim konzolama ali isplati se uzeti samo da bi presao nekoliko hitova. Kontam da bi ga mogao uzeti po ceni ovih tvojih deluxe preorder izdanja. Pa posle prodaj kada ti vise ne treba. Bilo bi steta propustit deo gaming istorije. Donkey Kong je san snova, a nemas gde drugo da ga igras. Yoshi Whoolly World i Paper Mario izgledaju potpuno unikatno. Ako imas jos neko drustvance za Mario Kart i Smash Bros… iha. Jedino sto bi sa hakovanom konzolom, izgubio mogucnost da igras Splatoon u multiplejeru, a kazu da je to jedan od najboljih multiplejer naslova.

1 Like

Ja doslovno cekam da odigram Bayo 2, Xenoblade C X, I novu Zelda. Totaly worth it.

Nisam samo siguran koliko cemo cekati na novu Zeldu i kako ce izgledati u odnosu na Switch verziju. Ali ono sto smo do sada videli u strimovima, fantasticno je mala rec.

Ja sam samo probao Bajonetu 2 i Xenoblade, koji me je odbio dosta sporim pocetkom, i nekim JRPG-instinama na koje nisam bas navikao posle zapadnih RPG-jeva. Ali su mi odmah sledeci na listi, cim zavrsim sa Wii U platformama.

Verovatno cu se zasititi vremenom nove igracke, ali trenutno me cak ni Pro ne interesuje. Kao da sam pod dejstvom virtuelnih pecurki zakoracio u neku paralelnu dimenziju gde su igre evoluirale u nekom potpuno drugom pravcu. Pretpostavljam doduse da sam uzeo samo wii u 2013, da bih se smorio do sada kao tuljan na santi leda.

Jel probo neko ovaj usb hdd exploit?

Sto li se mi mucimo sa microsd karticama.

Inace pri kraju sam SM 3D worlda, skoro sam na 6. svetu. Ide mnogo brze nego sto sam ocekivao. Na nekim Galaxy nivoima sam morao dosta da se namucim, a nisam jos ni probao da igram sa alternativnim likovima Luidjijem (visi skok) Peach (lebdenje) i Toadom (brze trcanje). Mislim da 60 fps takodje doprinosi.

Ne znam da li da budem srecan sto cu preci na sledecu Wii U ekskluzivu (Donkey Kong, najverovatnije) ili ne.

Vidio sam ovo, ali nisam znao za online. Za vikend cu probati sa Splatoon!

Malo je smor sto sada moras da ganjas WUD dampove i ne mozes da pokrenes igre iz drugog regiona, u tvom slucaju ne-US. Javi ako uspes nesto.

Jel si uspeo nesto sa Wii igrama da uradis?

Nisam. Treba mi igra preko koje bi pokretao exploit, a ja samo jednu igru hocu da pokrenem-Skyward Sword. Za Wii U htio sam da isprobam samo par igara online, i hocu da napokon pokrenem Xenoblade, ali avaj, SD kartica 32GB mi treba, a i tada je pitanje hoce li se prebaciti sve, ili ce na pola izbaciti gresku

Zasto bi izbacio gresku? Meni je kopirao svih 19 gb bez problema.

Ma meni zezao nesto card reader, pa mi utjerao strah u kosti

Ako nekoga zeza konekcija na Wii U podesite prema ovome

Set Primary DNS to 52.40.86.243
Set Secondary DNS to TubeHax or 127.0.0.1

Jesi isprobao ovo preko usb-a sto si postavljao?

Nisam, ovaj link je samo o dns-ovima i slojevima zastite od automatskih apdejtova.

Problem je sto onaj tubehax DNS koji je u raznim tutorialima podesen kao primaran DNS ne radi kako treba (ili uopste) pa Wii U ne moze ni da pokrene loadiine. Ja se juce ubi, resetujem ruter, a samo je trebalo promeniti DNS.

Note 1: As of 11/11/16 the TubeHax DNS server (107.211.140.065) is no longer working, however the Chncdcksn Hax dns server: 104.236.072.203 is. So change your primary DNS server to 104.236.072.203

Ovaj 52.40 je jos jedna alternativa.

1 Like

Kako smaraju… :persevere:

Mislim da ti je lakse da mjenjas nego da placas 60e po igri :slight_smile:

Classics kostaju 19$, ali razumem sta hoces da kazes :smiley:

Namucio sam se poprilicno da nadjem Loadiine verziju Zelde BoTW, jer su izgleda svi sada presli na ovu novu brazilsku USB varijantu koja se instalira na USB/NAND. I skinuo sam je iz nekoliko puta (zbog bandwitch ogranicenja Mega servisa), prebacio na SD karticu, pokrenuo igru i… beli ekran. Kazu - dont panick, ucitava animaciju. Navodno ucitavanja na Loadiine verziji su 5 minuta. Meni posle 15-20 nista. Hack na tu brazilsku varijantu je prilicno ispao cool i jednostavan, uz pomoc tutorijala sa Emugalaxy-a

http://emuforums.emuglx.org/threads/wii-u-piraterija-bez-nds-igre.7620/

Medjutim, ja koristim neki mali USB za tu svrhu, a svakako bi bilo mnogo bolje koristiti HDD i prebaciti igre sa SD kartica na USB. E ali tu sada ima NOVI problem. Ne moze bas bilo koji USB, nego neki sa eksternim napajanjem, jer Wii U ne daje dovoljno struje HDD-u. Pa niti imam takav disk vec WD passport samo sa USB kablom, niti mi se formatira taj HDD koji mi sluzi za obican Wii (ne moze i jedno i drugo).

Bilo kako, BoTW sam stigao samo da pokrenem i radi (bez zaglavljivanja). Switch verzija me trenutno ne privlaci previse, ako se ispostavi da ova Wii U varijanta radi kako treba. Za sada izgleda prekrasno na tabletu, ali ima dosta padova framerate-a (ovo sam primetio i na switch verziji, kada se pusta preko TV-a, kazu da bolje radi na tabletu zbog nize rezolucije).

Meni je Switch beslen u ovom trenutku. Prvo nema igara, a kako stvari stoje, bce ih tek za par meseci tj. na kraju godine. Sto je najsmesnije, sve velike igre ili postoje i za WiiU ili se preradjuju sa WiiU za switch, tako da ni sa te strane nema smisla. Jeste prenosni tablet super fora za igranje, ali mislim da jos nije trenutak za kupovinu, posebno sto kod nas kosta 350Eur, a ako dodas jos nesto sitno eto ti PS4 PRO.
Kupiti Switch je po meni samo za jako zagrizenog Nintendo fan-a, u svakom drugom slucaju, ja ne vidim svrhu.
Mozda jednog dana kada padne cena i bude mnogo vise igara.

WiiU sa ovakivim nacinom hack-a je pun pogodak sada, posebno za nekoga ko nije igrao sve sto je izaslo u toku ovih 4 godine. Verujte mi da drugi ekran ima svoje radosti i sam korntoler i zamisao je super. Isplati se probati ako niste. Ima sigurno 10 igara koje bas vredi igrati, a mozda i 15. Taman za godinu i vise dana mirnog i lepog igranja.

O da, igranje na tablet kontroleru itekako ima svojih drazi. Boje su, nekim cudom, kao na oled ekranima, a mozete da ga ponesete gde hocete, tj u krevet. Nintendo je nekom magiom uspeo i da napravi prenos slike sa 0ms input laga, ili bar ja ne mogu da ga detektujem. Sto se tice Switcha, ja bih ga iskreno sada vec kupio da mi nije ove Wii U verzije Zelde, ali nema mnogo potrebe za tim. Sa novim Brazilskim USB hackom, ne samo da imas neogranicen storidz vec mozes da igras sve online bez straha od banovanja, tako da su i Splatoon i Mario Kart verzije sada nepotrebne za Switch. Kome treba igranje u pokretu, ok, meni verovatno ne.

Jasno je da jos nema igara, ali bice. Meni nesto ne deluje kao da svi umiru od hajpa, malkice i ovaj CEMU kvari planove, mada ne toliko jer jer je drugacija Switch publika, kao sto kazes hadrcore switch fanova, a ne high end PC usera koji ce da se zezaju sa emulacijom. Dobra stvar je svakako i Zelda sa 98 na metacriticu, sto pokazuje da Nintendo ne ume da omane u najbitnijem gaming departmentu, cak i ako mu hardver ruku na srce i nije neko poslednje cudo tehnike.