Windows 11 - First images

Microsoft plans to reveal the next-gen Windows on June 24th. And, from the looks of it, this next-gen Windows will actually be Windows 11 and not an upgrade to Windows 10.








2 Likes

Clean + simple, ko OSX :slight_smile:

1 Like

Nije los, samo mi se ne dopadaju zaobljene ivice prozora.

Lepo izgleda, interesuju me animacije

EDIT: Vidim sad tek snimak…nisu nesto interesantne iskreno…mogli su to mnogo bolje

Meni se iskreno uopšte ne sviđa ovaj novi Start meni. Onaj u 10-ci je za medalju u odnosu na ovo čudo u 11. Krajnje nefunkcionalan. Srećom koliko vidim može da se bira koji oblik Starta želimo.

Jel neko uopste koristi toliko start meni da mu je bitan izgled?
Udjem u meni i odmah kucam sta mi treba, ni ne obracam paznju na njega.
Samo da ostane search funkcionalnost i ja zadovoljan

Ima “search” odmah pored starta.
Svima izgleda kao da vuce na OS
Da se ne lazemo svi pljuju svaki novi win. Prosto stvar navike.
Verujem da ce biti odlican.

“Next gen” windows :roll_eyes:

Search je tu, pomerili taskbar na sredinu, zaobljene ivice i nesto malo pretumbane opcije da bude vise “user friendly”, integrisani xbox.app i gamepass reklame.

Cini mi se da su neko vreme spekulisali da li ce biti uopste nova verzija ili samo 10.x. Ne znam da li cemo dobijati free upgrade, pretpostavljam da hocemo jer mi ovo vise izgleda kao minorni update postojece verzije nego “generacijski skok”.

Ne znam da li zapravo uopste postoji prostor za sustinska unapredjenja ili se sve svodi na sminku i UX.

1 Like

Verovatno ima jos dosta ispod haube.

Liči mi na KDE desktop za Linux

1 Like

Cekaj kako ide sada, ja sam kupio windows 10, ne dobijam upgrade vec moram kupiti 11?

Još se ne zna ništa, mada na tech sajtovima se priča da će upgrade biti besplatan. Nadam se da stvarno nisu ludi da ponovo naplaćuju OS, koji bukvalno 90% izgleda kao W10.

Ako jedan Apple daje free OS upgrade na Mac-u, ne vidim zašto bi MS morao da ga naplaćuje.

2 Likes

Zbog milijardu kineza na windowsu :slightly_smiling_face: dolar po dolar i eto milijarde :slightly_smiling_face: salim se

2 Likes

Jbt da pročitaju tvoj post, još bi mogli da naprave marketing, simbolična suma od 1$ za upgrade ! :joy:

2 Likes

‘Ladno milijarda :joy:

2 Likes

Dobice taj 1$ od gamepass ultimate-a kojim ce da nas spamuju cim otvorimo novi edge :smiley:

2 Likes

Inace imate da skinete iso 11ce i mozete da je probate. Da bi je normalno instalirali morate da imate TPM 2.0 na ploci aktivan sto ja nemam, ali zato preko virtual masine se instalira normalno.

Jedan apple uračuna u cijenu računara i operativni sistem u tome je razlika.Bila je besplatna nadogradnja sa 7 i 8.1 na 10 pa ne vidim razlog zašto bi sad eventualno naplaćivali za stare korisnike sa licencom

:roll_eyes: :man_technologist:t2:

Meni se svidja kako izgleda. Moderno i clean sto bi rekli.

U svakom slucaju veoma veliki obrt MST-a, nisam jos nasao razlog zasto su se odlucili na WIN11 (verovatno iz ekonomskih razloga?). Bilo je jasno receno da je Win10 poslednja iteracija i da ce samo izbacivati Funktions Upates.

Neke radikalne promene nisam ni ocekivao, vec mi o ovo deluje u neku ruku malo ekstremno. Sa obzirom gde se sve ti sistemi koriste. Samo zamislim u bolnicama koje poseduje moja firma, ko su krajnji korisnici i koliko su racunarski “needukovani” samo promena da stave start menu na sredinu task bar-a bacila bi pola bolnice u rebus. :joy: