Xbox 360 erorr code e79

Pozdrav svima,kao sto u naslovu pise izbacuje mi gresku e79
Xbox nije licno moj a i ovaj sto mi je prodao,kaze da nema pojma :slight_smile: tako ga dobio,pa reko da se obratim vama
Na ploci sam uocio tragove da je lemljeno,rekao bi da je vec bio u njemu cip pa je neko skinuo,ili je hteo da radi jtag ili kako se vec zove…
Trazio sam po internetu tu gresku i koliko sam skontao da je greska do nanda ili south bridge,e sad posto je to neko vec radio verujem da je doslo do greske do upisivanje u nand
Posedujem programator SQUIRT360 kao i cip squirt
Davno sam to readio pre par godina,pa se vise i nesecam :slight_smile:
Koliko sam skontao po napajanju to je Zephyr ploca ima hdmy
A oznaka na nandu je hy27us08281a

Ako uspem da ocitam nand,sta dalje raditi kako ga popraviti,ili moze neki drugi da se ubaci ???

Ako nemaš bekap nand-a onda mislim da nema od toga ništa

Imam istu takvu plocu rashodovanu,dali bi kojim slucajem mogao da odgovara ?
Za cuitac znam da nece raditi,jer ima svoj kljuc,pa bi se moralo menjati koliko se secam,sad za cpu i gpu nisam siguran,mada bi trebalo da moze,ako ih kinezi prodaju kao rezervni deo,zar ne ?

E79 je klasicni rrod. Nema od toga nazalost nista

Ma to se lako resava

1 Like

Zasto si siguran da je rrod ?

Iskustvo.

1 Like

Odradicu danas reballing to je najmanji problem,samo citajuci po netu sam naisao na ono sto sam opisao,al aj da vam poverujem!

Ok da ti objasnim. E79 je error koji xbox prijavljuje kad je u pitanju bilo kakva hardverska greska. Moze biti sta god, ali iz iskustva e79 je vuek bio rrod.

postoji jos kodova, kod za memroiju, kod za HDMI, kod za ethernet, ali e79 koliko sam ja video na jedno 20tak konzola je uvek bio rrod klasicni.

Ok,idem redom sistemom eliminacije,ja radim rebaling pa mi nisu neki troskovi,nego me vise mrzelo da ga skidam,jer ima 2 sata posla a naravno uvek je bolje pitati iskusne kolege…javljam sta ce biti,hvala na savetima,cujemo se Pozz

javi nam obavezno sta je bilo. :slight_smile:

kupi 360 slim, on je sada dzabe pare i posle toga nema problema… a taj kolega moze da bude i vudu vrac, taj 360 crkava opet u roku od 3 meseca…

Odradjen rebaling,alii nazalost na ekranu stoji e79 :slight_smile:


Sutra nastavak south bridge

Batali je mozda je GPU otisao, zamena bi dobro dosla ako se igrao neko sa podgrevanjem fenom… Stare revizije i falcon imaju problema jer im cip ode od pregrevanja…

Jeftinije te izadje da uzmes polovnu konzolu nego da se bakces sa ovom

1 Like